Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 εως 5 από 5

Θέμα: Το παλάτι

Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2014
    Περιοχή
    αθήνα

Προεπιλογή Το παλάτι

Να και το παλάτι μου(Rio 400), το οποίο προς το παρόν, είναι γυμνό για ανατροφή και υπολογίζω μετά το Πάσχα, να το στήσω με άμμο και ρίζες.
    Α! Να σας προλάβω, (δεν θα μείνουν όλα μαζί), μέσα Οκτωβρίου, αγόρασα 12 από τα καμάρια μου (γεννημένα περίπου τον Ιούνιο), αλλά επειδή είχα κάποιες απώλειες, φιλοξένησα άλλα 12 πιο μικρά από ένα φίλο, που δυσκολεύτηκε στην ανατροφή και μου τα παραχώρησε.Τώρα, είμαι με 17 βασιλόπουλα.
    Αλλαγή νερού, αν όχι κάθε μέρα, σχεδόν μέρα παρά μέρα περίπου 120lt.
    Τάισμα ανά δίωρο με δύο ταίστρες, μία eheim 3581 και μία κινέζικη και μία φορά την μέρα δίνω 2 κύβους κατεψυγμένη.
    Για φίλτρανση έχω ένα eheim 2080 & μία uv λάμπα στην έξοδο του φίλτρου και για το τέλος, μία αεραντλία της sera ανέλαβε την οξυγόνωση.

Αυτά, ελπίζω να μην σας κούρασα . Ανυπομονώ για συμβουλές - παρατηρήσεις.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1424804048450.jpg   20150224_152605.jpg   1424804241760.jpg  

Το avatar του χρήστη Diskus Fan
    Ο χρήστης Diskus Fan δεν είναι συνδεδεμένος Discoτρελλαμένος μαθητής Νηπιαγωγείου.
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2008
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-Χα'ι'δάρι.

Προεπιλογή

Θα έλεγα αφού ξεκίνησες με "γυμνό"... να μείνεις έτσι μέχρι να γίνουν σε μέγεθος, όπου θα πρέπει να απομακρύνεις κάποια... και μετά να το "στήσεις".
    ΑΝ το κάνεις νωρίτερα... ΔΕΝ είναι και τόσο εύκολο... και ΙΣΩΣ "ξηλώσεις" το ενυδρείο, για να το καταφέρεις.
    Στο 2ωρο... ΔΕΝ είμαι σίγουρος ότι προλαβαίνουν να χωνέψουν... σκέψου το ανά 3 ώρες.-

Ημερομηνία εγγραφής
    May 2008
    Περιοχή
    Upper Rio Alimo - Αθηνα

Προεπιλογή

Καλοριζικο.
    Μετρηση ΝΟ3 PO4 εχεις κανει?
    O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται οικονομικα απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
    Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το greek discus που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2014
    Περιοχή
    αθήνα

Προεπιλογή

Εδώ και μία βδομάδα, ταΐζω ανά 4ωρο, έβαλα για αρχή 30 κιλα c6 λευκή και έχω δώσει έξι από τα μικρά μου

Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2009
    Περιοχή
    Κερατσινι

Προεπιλογή

Καλοριζικο και απο εμενα.
    Θα ηθελες να μας πεις πως μπηκε η αμμος? Τι τροφες ταιζεις?

Κανόνες καταχώρησης μηνυμάτων

• Δε μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • BB code is Σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι Σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι Σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is Σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι Εκτός λειτουργίας