Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 εως 60 από 66

Θέμα: To υπο κατασκευην παλατι των βασιλεων...

Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2009
    Περιοχή
    Χαλκίδα

Προεπιλογή

Πολύ όμορφη κατασκευή !!!

εμένα το μόνο που με χαλάει είναι η υπερχείλιση που είναι μέσα στο ενυδρείο και μου χαλάει την αισθητική ...
    Ιωσάς

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.
    Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2010
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο wheelsdeal Εμφάνιση μηνύματος
    Ναι αν θες να βαλεις φυτα θελεις λιγο παραπανω.Τωρα για την πλατη ειναι προσωπικο γουστο του καθενος εγω δηλαδη την εβαψα γαλαζια.Α και αν τελικα αποφασισεις για την carat Θεσσαλονικη παιζει εδω να βρεις http://www.amazonios.gr/product_info...oducts_id=2846
    την άμμο που σου προτείνει ο φίλος την έχω και εγώ ...είναι κάτασπρη ...πολύ λεπτή...είναι τέλεια στην υφή ...αλλα έχει ένα κακό...φαίνεται πολύ άσχημη όταν λερώνει

πάντως αξίζει τα λεφτά τις...αν μπορείς να την βρείς από το internet αγορασε την με κλειστά ματια...από καταστήματα είναι πολύ ακριβή

ρωτα και εμενα που εδωσα 80 ευρο για αμμο
    ακομα ποναει ο κ@λος μου

Το avatar του χρήστη Diskus Fan
    Ο χρήστης Diskus Fan δεν είναι συνδεδεμένος Discoτρελλαμένος μαθητής Νηπιαγωγείου.
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2008
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-Χα'ι'δάρι.

Προεπιλογή

Δεν συμφωνώ με τα ανοιχτά ενυδρεία για δίσκους.-

Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2007
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bag Εμφάνιση μηνύματος
    ακομα ποναει ο κ@λος μου
    Εεεεεεπ μαζεψου ... θα σε ποναει πιο πολυ οταν σας επισκεφτει ο Θρυλος

Knowledge is having the right answer
    Intelligence is asking the right question

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DISKUS FAN Εμφάνιση μηνύματος
    Δεν συμφωνώ με τα ανοιχτά ενυδρεία για δίσκους.-
    Δεν ειναι ανοιχτο, εχει καπακια απο πλεξι-γκλας τα οποια τα βαλαμε στο τελος και ΔΕΝ φωτογραφηθηκαν

Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2008
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ

Προεπιλογή

πολυ καλη κατασκευη,πολλα μπραβο!!!!!!!!!!
    Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ

Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2009
    Περιοχή
    Κερατσινι

Προεπιλογή

Πολυ ομορφη κατασκευη, μπραβο

Μια ερωτησουλα, το βαρελι στο ντουλαπι διπλα στο sump τι ρολο παιζει ?

Και αν ειναι ευκολο μια κοντινη στην υπερχειλιση να παιρνουμε ιδεες

Ευχαριστω

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Προεπιλογή

To βαρελακι ειναι για να "μαζευει " νερο απο Α/Ο για την αυτοματη αναπληρωση του εξατμιζομενου νερου
    Οσο αφορα την υοερχειλιση κανε μια αναζητηση για durso stand pipes.

Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2010
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ

Προεπιλογή

έχω και εγώ μια απορία...γιατί δουλεύετε πλέξι γκλάς ?
    θα μπορούσατε κάλλιστα να βάλετε ένα 5αρι τσάμι μονοκόμματο η κομμένο στην μέση που από πάνω του θα είχε κολλημένο το μαύρο υλικό (πλαστικό-ξύλο)με αποτέλεσμα θα είχατε ένα ενυδρείο κλειστό ...οι λάμπες Τ5 θα ήταν από μέσα ...σε στεγανο μερος..

το αποτέλεσμα?? κλειστό ενυδρείο ...άρα σκόνες και τα λοιπά δεν θα έμπαιναν ποτε μέσα στο ενυδρείο...ποτε δεν θα έπρεπε να καθαρίσετε το πλέξει γκλάς ... αυτό σε 1 μηνα θα είναι γεμάτο άλγη από την κάτω μεριά..οποτε θα έχει πρόβλημα και με τον φωτισμό διότι θα κόβει λιγάκι έως πολύ...λιγότερα χρήματα αφού δεν θα είχε φωτιστικό...καλύτερη μόνωση τον χειμώνα..άρα λιγότερα λεφτά για θέρμανση...και φυσικά λιγότερη εξάτμιση νερού

αν όλα τα αλλα που ανέφερα είναι θέμα του χομπίστα απλά για το τι ενυδρείο θέλει ..(γούστο) τουλάχιστο απαντήστε μου στο θέμα με το πλέξι γκλάς και την άλγη..

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2010
    Περιοχή
    Κordelio city

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bag Εμφάνιση μηνύματος
    έχω και εγώ μια απορία...γιατί δουλεύετε πλέξι γκλάς ?
    θα μπορούσατε κάλλιστα να βάλετε ένα 5αρι τσάμι μονοκόμματο η κομμένο στην μέση που από πάνω του θα είχε κολλημένο το μαύρο υλικό (πλαστικό-ξύλο)με αποτέλεσμα θα είχατε ένα ενυδρείο κλειστό ...οι λάμπες Τ5 θα ήταν από μέσα ...σε στεγανο μερος..

το αποτέλεσμα?? κλειστό ενυδρείο ...άρα σκόνες και τα λοιπά δεν θα έμπαιναν ποτε μέσα στο ενυδρείο...ποτε δεν θα έπρεπε να καθαρίσετε το πλέξει γκλάς ... αυτό σε 1 μηνα θα είναι γεμάτο άλγη από την κάτω μεριά..οποτε θα έχει πρόβλημα και με τον φωτισμό διότι θα κόβει λιγάκι έως πολύ...λιγότερα χρήματα αφού δεν θα είχε φωτιστικό...καλύτερη μόνωση τον χειμώνα..άρα λιγότερα λεφτά για θέρμανση...και φυσικά λιγότερη εξάτμιση νερού

αν όλα τα αλλα που ανέφερα είναι θέμα του χομπίστα απλά για το τι ενυδρείο θέλει ..(γούστο) τουλάχιστο απαντήστε μου στο θέμα με το πλέξι γκλάς και την άλγη..
    Δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι να γινει αυτο που λες γιατι με υπερχειλισεις και κοντρες θα επρεπε να χανω χωρο νερου για να βαλω μεσα τις λαμπες(αν καταλαβα καλα πως λες οτι θα ηταν καλο να γινει),τωρα για την αλγη δεν ξερω τι θα γινει βλεποντας και κανοντας.Το πολυ πολυ να βγαλω τα πλεξι.

Ευχαρηστω και τους υπολοιπους για τα καλα σας λογια,οντος οι Dream Waters εκαναν καλη δουλεια και οπως ξερουμε ολοι η καλη δουλεια φενεται στις λεπτομερειες.

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2010
    Περιοχή
    Κordelio city

Προεπιλογή

Η μεταφορα των ψαριων μολις ολοκληροθηκε συν ολων των αλλων που επρεπε να γινουν.
    Δυστυχως ειμουν μονος μου και ψιλοξεπατοθηκα αλλα αξιζε τον κοπο.
    Το μονο που μενει ειναι αυριο που θα ανοιξουν τα φωτα να ειναι ολα μια χαρα και να μην στραβωσε τιποτα.
    Παντος αλλη φαση να βλεπεις τα δισκακια σου να εχουν μπολικο μερος για κολυμπι...χαλαλι οσα τραβηξα!!!

Τωρα ειναι η ωρα της μπυρας και του καρφωματος σε ενα σκοτεινο ενυδρειο,περιτο να πω οτι η χαρα μου δεν περηγραφετε!!!

Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2007
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Το ξερω αν δεν εχεις βοηθεια ειναι πολυ δυσκολο ...
    Αξιζει ομως τον κοπο!!!!
    Τα δισκακια σου ομως θα σε αποζημιωσουν!!!

Knowledge is having the right answer
    Intelligence is asking the right question

Το avatar του χρήστη Diskus Fan
    Ο χρήστης Diskus Fan δεν είναι συνδεδεμένος Discoτρελλαμένος μαθητής Νηπιαγωγείου.
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2008
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-Χα'ι'δάρι.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis_4 Εμφάνιση μηνύματος
    Η μεταφορα των ψαριων μολις ολοκληροθηκε συν ολων των αλλων που επρεπε να γινουν.
    Δυστυχως ειμουν μονος μου και ψιλοξεπατοθηκα αλλα αξιζε τον κοπο.
    Το μονο που μενει ειναι αυριο που θα ανοιξουν τα φωτα να ειναι ολα μια χαρα και να μην στραβωσε τιποτα.
    Παντος αλλη φαση να βλεπεις τα δισκακια σου να εχουν μπολικο μερος για κολυμπι...χαλαλι οσα τραβηξα!!!

Τωρα ειναι η ωρα της μπυρας και του καρφωματος σε ενα σκοτεινο ενυδρειο,περιτο να πω οτι η χαρα μου δεν περηγραφετε!!!
    1. Καλή συνέχεια.
    2. Τώρα ... αυτοί που ισχυρίζονται ότι οι δίσκοι μπαίνουν άνετα σε 180 λίτρα .... λες να σε πιστέψουν;

Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2009
    Περιοχή
    Κερατσινι

Προεπιλογή

Μπραβο Γιαννη, θα δεις αλλη συμπεριφορα απο τα δισκακια σου καθως και αναπτυξη.

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2010
    Περιοχή
    Κordelio city

Προεπιλογή

Την πηρε ο αδερφος μου την φωτογραφικη για να βγαλει την ανεψια μου που γεννηθηκε σημερα και με αφησε χωρις φωτογραφικη,ε ρε κατι προτεραιότητες που βαζει ο κοσμος...

Σαν ελαφρυ φραπεδακι ειναι το νερο παντος με τα καινουρια ξυλα και την τυρφη.

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Προεπιλογή

Ο αφρος λογικα ειναι οργανικη νεκρη υλη.οσο μπορεις με λιγο χαρτι κουζινας μαζεψε το.
    Σε λιγο καιρο θα χει φυγει
    Υ.Γ.Να σας ζησει και η ανιψια!

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2010
    Περιοχή
    Κordelio city

Προεπιλογή

Aρχησαμεεε....

Και να που με το καλημερα στα μεγαλα σαλονια εχουμε προβλημα.

Καταρχην για τα υλικα του σαμπ εχω να πω οτι εβαλα αυτα που ειχα μεσα στα δυο fluval 305 που ειχα(6 λιτρα),3 λιτρα substrat pro που το ειχα 15 μερες μπροστα απο την εξοδο του φιλτρου στο παλιο και 3 λιτρα siporax.

Εκτος αυτων στραγγιξα και ολα τα σφουγγαρια απο τα φιλτρα μεσα στο σαμπ.

Αφου κατι δεν μου πήγαινε καλα ειπα να κανω κανενα τεστακι.
    Υγρα τεστ api

A 0,25
    NO2 0
    NO3 0-5 (αναμεσα με βγαζει ο χρωματισμος)
    PH 7,5
    KH 7
    GH 11

Τα 3 τελευταια δεν με προβληματιζουν γιατι θα τα ρηξω με αλλαγε που θα κανω μον με α/ο.
    Τα πρωτα 3 μου καθοντε στον λαιμο γιατι αν καταλαβαινω καλα μου δειχνει οτι το ενυδρειο δεν ειναι στρωμενο,εχω δικιο??
    Παιζει να με μπερδευει τα τεστ το οτι το νερο ειναι καφε απο την τυρφη και τις ριζες??

(Ευχαρηστω Νικο!!!Το φραπεδακι το ειπα για το χρωμα του νερου οχι για τον αφρο)

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2010
    Περιοχή
    Κordelio city

Προεπιλογή

και η εξεληξη του ενυδρειου μου
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC03208.JPG   DSC03211.JPG   DSC03213.JPG   DSC03214.JPG   DSC03216.JPG  

DSC03220.JPG   DSC03225.JPG   DSC03227.JPG   DSC03228.JPG   DSC03230.JPG  

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2010
    Περιοχή
    Κordelio city

Προεπιλογή

και αυτα...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC03222.JPG   DSC03223.JPG   DSC03239.JPG   DSC03240.JPG   DSC03242.JPG  

DSC03243.JPG   DSC03244.JPG   DSC03246.JPG  

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Κανόνες καταχώρησης μηνυμάτων

• Δε μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • BB code is Σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι Σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι Σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is Σε λειτουργία