Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 εως 27 από 27

Θέμα: λειτουργία φώτων

Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2009
    Περιοχή
    Χαλκίδα

Προεπιλογή

αν περιοριστεί στα ανώτερα στρώματα καλώς να έρθει τότε ...
    αν αρχίσει και εξαπλώνεται είναι το θέμα πως την ξεφορτώνεται με τόσο φωτισμό/ νιτρικά/ φωσφορικά ...
    και αν είναι καμιά "συμπαθητική " άλγη καλό θα κάνει στο μάτι ..
    αν είναι καμιά ΒΒΑ είναι το ζόρι ....
    Ιωσάς

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.
    Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Το avatar του χρήστη Diskus Fan
    Ο χρήστης Diskus Fan δεν είναι συνδεδεμένος Discoτρελλαμένος μαθητής Νηπιαγωγείου.
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2008
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-Χα'ι'δάρι.

Προεπιλογή

Βασιλη οπως σωστα ειπες ... οτι κανεις ..... καντο σταδιακα.-

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2008
    Περιοχή
    ΦΛΩΡΙΝΑ

Προεπιλογή

Παίδες, αυτή την στιγμή εχω 1 ανακλαστήρα μόνο στην μια λάμπα. Απο την άλλη το έχω αφαιρέσει εδω και πολύ καιρό.
    Άλγη δεν έχω εκτός απο αυτήν την ''συμπαθητική'' 'οπως είπε και ο Crazyio, στα ξύλα μόνο που κρέμονται απο ψιλά. Και αυτό δείχνει ωραίο, ποιό φυσικό.
    Ελπίζω με την σταδιακή αύξηση της φωτο/δου, να μην διαταραχτεί αυτή η καλή σχέση με την άλγη που έχω...
    Να σημειώσω σχετικά με τα φυτά, οτι έχω 2 μικρές κρυπτοκορίνες στην μια πλευρά του ενυδρείου, τις έχω πολλά χρόνια, τις κλαδεύω συχνά, πετώντας τα παλιά φύλλα και παρ όλο που θέλω να το έχω ξερακιανό, αυτές δεν μου πάει η καρδιά να της βγάλω. Είπα ως που θα είναι καλές, θα τις κρατήσω.

DISKUS FAN, αργά και σταθερά αυξάνω. Μέχρι τώρα εχω πειράξει μόνο την έναρξη κατά 15 λεπτά της ώρας. Δεν βιαζόμαστε.
    Βασίλης Φλώρινα

Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2009
    Περιοχή
    Χαλκίδα

Προεπιλογή

με αργή αύξηση της φωτοπεριόδου δίνεις και στους δίσκους αλλά και στο σύστημα να προσαρμοστεί ...
    αργά βήματα για να φέρεις τις ώρες εκεί που τις θέλεις ...
    προσπάθησε να κρατάς νιτρικά & φωσφορικά σε χαμηλά επίπεδα για να δίνεις λιγότερες πιθανότητες στην άλγη να αναπτυχθεί ...
    Ιωσάς

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.
    Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2007
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Crazyio Εμφάνιση μηνύματος
    με αργή αύξηση της φωτοπεριόδου δίνεις και στους δίσκους αλλά και στο σύστημα να προσαρμοστεί ...
    αργά βήματα για να φέρεις τις ώρες εκεί που τις θέλεις ...
    προσπάθησε να κρατάς νιτρικά & φωσφορικά σε χαμηλά επίπεδα για να δίνεις λιγότερες πιθανότητες στην άλγη να αναπτυχθεί ...
    Σωστα ... το μονο που ξεφευγει ειναι το κυανοβακτηριο που ειναι σε θεση να δημιουργει μονο του τα νιτρικα για να τραφει ... εχει αρχισει και εμφανιζεται σε μενα και δε φαινεται ωραιο στο ματι!

Knowledge is having the right answer
    Intelligence is asking the right question

Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2009
    Περιοχή
    Χαλκίδα

Προεπιλογή

πρόσεξε το τότε γιατί αλλιώς δεν θα φαίνονται και τα ψάρια σου για 3 μέρες αν χρειαστείς συσκότιση ή θα τρέχεις στα φαρμακεία ...
    Ιωσάς

Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2007
    Περιοχή
    Κυψέλη

Προεπιλογή

Συμφώνω απόλυτα μαζί σας για την σταδιακή αύξηση , δεν νομίζω να έχει πρόβλημα στην πορεία

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04-07-2013, 09:20
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04-12-2011, 17:00
  3. Πρόβλημα στην λειτουργία phμετρου.
    By Γιάννης in forum Εξοπλισμός μετρήσεων νερού
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 30-04-2009, 16:32

Κανόνες καταχώρησης μηνυμάτων

• Δε μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα