Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 εως 40 από 45

Θέμα: Ενυδρείο 500 λίτρα

Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2007
    Περιοχή
    -------------

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zodiac Εμφάνιση μηνύματος
    Ναι με την μονη διαφορα1) οτι στο ενυδριο μου υπαρχουν αρκετες κρυψωνες και 2)ο Νικος επεμενε να βαλω και καποιες ριζες ακομα ασχετα αν δεν εβαλα
    δεν ειναι διαφορά το ίδιο λέμε
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yiapas Εμφάνιση μηνύματος
    και θεωρεί απαραίτητο να υπάρχουν μόνο κρυψώνες και όχι ξύλα πεσμενα που θα δώσουν αισθητικά ενα ωραίο αποτέλεσμα...
    τελικά καλά που δεν τον άκουσες γιατί περισσότερες κρυψώνες θα ήταν άχρηστες με τετοια συμπεριφορά των ψαριών...
    απο την μία λέμε δώστε κρυψώνες και απο την άλλη αφήστε ελέυθερο χωρο για κολύμπι των δίσκων...αλλά τον αρμονικό συνδυασμό και των δυο δεν τον έχουμε σκεφτεί....απλά ο Νίκος κατα περίπτωση χρησιμοποιεί πότε τον έναν κανόνα πότε τον άλλον
    και ρωτω...
    -στο δικό σου το ενυδρείο ένα ξύλο κατα μήκος πεσμένο το βυθό...θα ενοχλούσε τον δίσκο ???
    -μόνο στις δύο γωνίες δεν είναι αρκετές οι κρυψώνες?
    -κατα την διάρκεια της ημέρας υπάρχει περίπτωση να κρύβονται όλα τα ψάρια?

Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2007
    Περιοχή
    LAGO Santa Barbara

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yiapas Εμφάνιση μηνύματος
    -μόνο στις δύο γωνίες δεν είναι αρκετές οι κρυψώνες?
    -κατα την διάρκεια της ημέρας υπάρχει περίπτωση να κρύβονται όλα τα ψάρια?

Παιδιά κρυψώνες προσφέρουμε για τα αδύναμα ψάρια μας που σε ένα κοπάδι είναι 1-2 ψάρια .

Το ενυδρείο του φίλου προσφέρει την δυνατότητα σε έναν δίσκο που έχει πρόβλημα να προστατευθεί

Και κάτι άλλο οι συμπεριφορές των ψαριών αλλάζουν με τον καιρό μην το ξεχνάμε

Ημερομηνία εγγραφής
    May 2008
    Περιοχή
    Upper Rio Alimo - Αθηνα

Προεπιλογή

Παιδια......μηπως λεω εγω τωρα μηπως να ξανακοιτουσατε τις φωτο?βλεπεται εσεις κανενα δισκο κρυμενο? Εγω τουλαχιστον που τους βλεπω καθε μερα το μονο που δεν κανουν ειναι να κρυφτουν.Οποτε νομιζω περιττες οι περισσοτερες ριζες το φοντο και τα σχετικα.Τα ψαρακια ειναι ολη μα ολη την ημερα εξω και το χαιρονται
    Δεν υπαρχει περιπτωση σε ενα ενυδρειο για οποιοδηποτε λογο, να αλλαξουν οι συμπεριφορες καποιων ψαριων?
    Εστω για λιγο.
    O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται οικονομικα απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
    Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το greek discus που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2007
    Περιοχή
    Banana Republic

Προεπιλογή

μια χαρα το ενυδρειο και τα λιτρα σουπερ αλλα ενα φοντο το θελει

Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2009
    Περιοχή
    τρικαλα

Προεπιλογή

Για δωστε μου τα φωτα σας βαλτε καμια φωτογραφια απο τα δικα σας ενυδρεια να δουμε και εμεις οι φτωχοι να μαθαινουμε

Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2008
    Περιοχή
    Αmazon-Allenquer

Προεπιλογή

Για δωστε μου τα φωτα σας βαλτε καμια φωτογραφια απο τα δικα σας ενυδρεια να δουμε και εμεις οι φτωχοι να μαθαινουμε
    Υπαρχουν θεματα με τα δικα μας...αλλα τι να μαθεις....!!!
    Δισκορεμαλα ειμαστε!!!!!!!

Οι κρυψωνες ειναι καλες για δισκους οπως τους δικους σου στο μεγεθος που ειναι,για την παρουσα φαση...
    Οταν θα αρχίζουν και ξεφευγουν σε μεγεθος τοτε τα πραγματα ειναι λιγο δυσκολα γι'αυτα...
    Το ενυδρειο σου εχει αρκετα λιτρα...
    Πρωτινο και εγω να βαλεις λιγες κρυψωνες ακομα...

Zodiac...δεν ειναι παρατηρησεις και ουτε το ενυδρειο ειναι καπως...
    Ισα ισα ειναι φοβερο και πανεμορφο οι δισκοι σου ειναι καταπληκτικη,
    απλος ο καθε ενας σου λεει απο μια πινελια που μονο εσυ αποφασιζεις να κανεις στο τελος και κανενας αλλος...δεν ειναι κριτικη...
    Εγω σου λεω τι θα εκανα στο ενυδρειο σου αν το ειχα...friends

Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2009
    Περιοχή
    τρικαλα

Προεπιλογή

Καλη η πλακιτσα αλλα φωτογραφιες δεν βλεπω,(εκτος και αν θεωρησαν καποιοι οτι το εγραψα τα παραπανω ειρωνικα).τελος παντων σας ευχαριστω ολους για τα καλα λογια και αν θελησει καποιος ας μου πει για τι φοντο μιλαμε,για την εσωτερικη πλατη?η για το εξωτερικο πλαστικο

Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2007
    Περιοχή
    LAGO Santa Barbara

Προεπιλογή

Καλη η πλακιτσα αλλα φωτογραφιες δεν βλεπω,(εκτος και αν θεωρησαν καποιοι οτι το εγραψα τα παραπανω ειρωνικα).τελος παντων σας ευχαριστω ολους για τα καλα λογια και αν θελησει καποιος ας μου πει για τι φοντο μιλαμε,για την εσωτερικη πλατη?η για το εξωτερικο πλαστικο
    Ρε φίλε γιατί δεν ψάχνεις στο φορουμ έχει τα ενυδρεία μας .΄Ειρωνικά δεν γράφει κανένας .
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2.JPG  

Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2007
    Περιοχή
    Καπανδρίτι Αττικής

Προεπιλογή

εδω
    http://www.greekdiscus.com/test2000/...splay.php?f=45
    Θα βρεις αυτο που ζητας

Και οπως ειπε και ο Πολλατος εδω μεσα δεν ειρωνεύεται κανεις κανενα δεν υπαρχουν παρεξηγήσεις και είμαστε ολοι μια παρέα στην οποια ανήκεις και εσυ
    ένα φόρουμ αξίζει όσο τα μέλη του

Αμμά ξέρε πως ίλαντρον όντας κοπή καβάτζιν
    τριγύρου του πετάσσουνται τρακόσια παραπούλια.
    Το 'νιν αντάν να τρώ' την γην τρώει την γην θαρκέται,
    μα πάντα τζιείνον τρώεται τζιαι τζιείνον καταλυέται.
    (απο την 9η Ιουλιου του Βασιλη Μηχαηλιδη)

Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2007
    Περιοχή
    -------------

Προεπιλογή

και αν θελησει καποιος ας μου πει για τι φοντο μιλαμε,για την εσωτερικη πλατη?η για το εξωτερικο πλαστικο
    θα πρότεινα εξωτερικό φόντο...
    εσωτερικό πρέπει να βάλεις αυτες τις αναγλυφες του εμπορίου αλλά απ'οτι έχω δεί σε ενυδρεία φίλων και απ'οτι έχω ακούσει μαζευει μπίχλα αρκετοί και σου "κόβει και κάποια λίτρα

όσο για τις φωτό\
    ΕΔΩ και ΕΔΩ θα βρεις αρκετες φωτό

Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2009
    Περιοχή
    Χανια

Προεπιλογή

Ολοι εχουν φωτογραφιες εδω, εκτος απο εναν... Αλλα θα το εχεις δει σπιτι του οποτε μπορεις να τα δεις ολα! Ορεξη και χρονο να εχεις...
    Εχω ομως την εντυπωση οτι λιιιιιιιιιγο πηγες να παρεξηγησεις! Συμβαινει καμμια φορα, γιατι ο γραπτος λογος δεν αποδιδει παντα το υφος που θελουμε! Ολοι θελουμε τα πειραγματα(αλλιως θα ηταν και βαρετα!) αλλα τιποτα παραπανω! Οπως τα ειπε ο Βoss δηλαδη! Να και το δικο μου: (ευκαιρια βρηκα να το δειξω, με την διαφορα οτι εμενα ειναι λιγο φυτεμενο)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  Το ενυδρειο μου (15).JPG Εμφανίσεις:  31 Μέγεθος:  22,2 KB
    Για φοντο συνιστω εξ. αφισσα γιατι τα εσωτερικα διακοσμιτικα αλλοιωνονται γρηγορα, πιανουν χωρο οπως ειπε κι ο Γιαννης και ειναι και πολυ πιο ακριβα! Νομιζω ο Νικος εχει χρησιμοποιησει της juwel, ας μας πει την γνωμη του!
    Απο την αλλη μερια, δεν ειναι και κανονας το να βαλεις! Αν σου αρεσει ετσι και τα ψαρια δειχνουν ανετα, κανενα προβλημα! Τωρα, αν με τον καιρο δεις τον "φοβιτσιαρη" του κοπαδιου να κρυβεται, τοτε βαλε ενα σκουρο φοντο!
    Aυτοί που νομίζουν οτι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε...

Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2009
    Περιοχή
    τρικαλα

Προεπιλογή

Δεν υπαρχει θεμα παρεξηγησεις ουτως η αλλως,
    δεκτες ολες οι παρατηρησεις για ξυλα και τα σχετικα αυτος ηταν και ενας απο τους λογους που εγινε και η παρουσιαση να υπαρξουν σχολια και με βαση αυτα να βετιωσω οτι χρειαστει friends

Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2009
    Περιοχή
    τρικαλα

Προεπιλογή

Δεν εχει περασει καλα καλα ενας μηνας και εκτος του οτι η παρεα των δισκων μεγαλωσε κατα δυο ψαρακια(9 στο συνολο)Εκτος αυτου εχω παθει πλακα με το ποσο γρηγορα μεγαλωνουν.Οσο για το ταισμα? μολις βγαλω ακρη με το πως ανεβαινει βιντεο.Α!!!εχω στα σκαρια και το φοντο που λεγαμε μαζι με καποια αλλα πραγματακια,θα τα δουμε στην πορεια σιγα σιγα 13.jpg (85,1 KB)
    12.jpg (65,2 KB)
    11.jpg (74,4 KB)
    10.jpg (67,5 KB)
    9.jpg (40,1 KB)
    8.jpg (59,1 KB)
    4.jpg (81,7 KB)
    7.jpg (64,8 KB)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 13.jpg   12.jpg   11.jpg   10.jpg   9.jpg  

8.jpg   4.jpg   7.jpg  
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zodiac : 24-11-2009 στις 20:09 Αιτία: λαθος με τις φωτογραφιες

Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2008
    Περιοχή
    Ανάκασα Αγ.Ανάργυροι

Προεπιλογή

Φτου τους! Εχεις και καποια tefe;

Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2009
    Περιοχή
    salamina

Προεπιλογή

kαλησπερα και απο εμενα πολι καλο .αν και εγω ειμαι μποστανας 'και μαι το καλο γωμαρακιατη τα ταηζεισ?

Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2009
    Περιοχή
    τρικαλα

Προεπιλογή

Ευχαριστω,tefe οχι δεν εχω αυτος που βλεπεις ειναι alenguer.τωρα απο τροφες δινω διαφορες σκουλικι,bits της tetra,artemia,spirulina

Το avatar του χρήστη Diskus Fan
    Ο χρήστης Diskus Fan δεν είναι συνδεδεμένος Discoτρελλαμένος μαθητής Νηπιαγωγείου.
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2008
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-Χα'ι'δάρι.

Προεπιλογή

Βλεπω ψαρια ουτε 2 ημερων στο ενυδρειο χωρις stress bar .... για να απομυθοποιησουμε αυτο που γραφτηκε οτι θελουν 3 μηνες να "στρωσουν" τα ψαρια.
    Να σου ζησουν Σακη.-

Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2008
    Περιοχή
    Ανάκασα Αγ.Ανάργυροι

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DISKUS FAN Εμφάνιση μηνύματος
    Βλεπω ψαρια ουτε 2 ημερων στο ενυδρειο χωρις stress bar .... για να απομυθοποιησουμε αυτο που γραφτηκε οτι θελουν 3 μηνες να "στρωσουν" τα ψαρια.
    Να σου ζησουν Σακη.-
    Και τι παει να πει αυτο; Καποια εχουν και καποια όχι...ειναι θεμα χαρακτήρα περισσότερο

Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2007
    Περιοχή
    LAGO Santa Barbara

Προεπιλογή

Αν για παράδειγμα υπάρχουν πολύ κυριαρχικά ψάρια οι μπάρες μπορεί να είναι συχνές για πολύ καιρό . Ειδικά σε άγρια ψάρια οι μπάρες μπορεί να είναι και καθημερινό φαινόμενο

Ημερομηνία εγγραφής
    May 2008
    Περιοχή
    Αιγάλεω-Ν.Αρτάκη

Προεπιλογή

Καλορίζικα φίλε

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Το πρωτο μου ενυδρείο...1000+ Λίτρα
    By koursaros2004 in forum Από την αρχή ... μέχρι το τέλος
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 07-10-2012, 23:03
  2. Νεό ενυδρείο 700 λίτρα. Πόσα κιλά βιολογία?
    By appleimac24 in forum Βιολογική και μηχανική φίλτρανση
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 03-01-2012, 13:51
  3. Το ενυδρείο μου (330 λίτρα καθαρά)
    By epi in forum Βιοτοπικό ενυδρείο - Οι δίσκοι στο σπίτι τους
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 18-09-2008, 17:48

Κανόνες καταχώρησης μηνυμάτων

• Δε μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας