Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 εως 20 από 87

Θέμα: Συζήτηση περί σεμινάριου

Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2008
    Περιοχή
    Ανάκασα Αγ.Ανάργυροι

Προεπιλογή Συζήτηση περί σεμινάριου

τελικά 10 σε 400 ή 12 σε 600;

Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2008
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andrikos Εμφάνιση μηνύματος
    τελικά 10 σε 400 ή 12 σε 600;
    Καλύτερα μαλλον 4-5 μικροι σε 60 λιτρα!!

Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2008
    Περιοχή
    Κόρινθος (Βραχάτι)-Αθήνα (Εκάλη)

Προεπιλογή Συζητήστε ελεύθερα τες απόψεις σας για το σεμινάριο

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lagos Εμφάνιση μηνύματος
    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και απο μενα στο ΑΖ αλλα κυριως στον nidal για το ''πακετο'' που εφαγε για μας,της διοργανωσης της μεταφρασης αλλα και της προσωπικης του επαφης-γνωριμιας με τον δασκαλο που χωρις αυτη θα τον βλεπαμε με το κιαλι...
    ένας είναι ο δάσκαλος.......................................... ......

Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2008
    Περιοχή
    Ηλιούπολη-Αθήνα

Προεπιλογή

friendsεχεις δικιο το ξεχασα...
    θανάσης

Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2008
    Περιοχή
    AΘΗΝΑ ΚΥΨΕΛΗ

Προεπιλογή

Είχε όντως ενδιαφέρον ο Βleher όμως εγώ θα ήθελα να ακούσω περισσότερα για δισκους εκτροφείς οσον αφορά συνθήκες (ph - tds - gh - CH για βιολογια φιλτρα) και τα σχετικά.
    Μίλησε περισσοτερο για διατροφή αγριων δισκων (τι ακριβώς φρουτα τρώνε) και οταν τον ρώτησα αν ισχύει το ίδιο για τους εκτροφείς, μου απάντησε... όπως έχουν μάθει από τους εκτροφείς π.χ. αν έχουν μάθει μονο σε ξηρά τροφή δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά θα μπορούσα αν θέλω να τους δώσω και φρούτα για να μην τρώνε τα ίδια συνέχεια... γιατί όχι.
    Δεν με κάλυψε η απάντηση.

Το avatar του χρήστη Diskus Fan
    Ο χρήστης Diskus Fan δεν είναι συνδεδεμένος Discoτρελλαμένος μαθητής Νηπιαγωγείου.
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2008
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-Χα'ι'δάρι.

Προεπιλογή

Θελω να ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ολους οσους βοηθησαν να γινει πραγματικοτητα, αυτο το σημαντικο διημερο. Δεν αναφερομαι σε ονοματα των υπευθυνων για να μην αδικησω κανεναν. Πιθανολογω επισης οτι δεν τους ξερω ολους. Ο καθενας απο αυτους τους συντελεστες εβαλε ενα μικρο η μεγαλο λιθαρακι για το αποτελεσμα. ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. Στο μονο ατομο που θα αναφερθω ειναι ο Delta66 που ενω ηταν εκτος αυτης της ομαδας, βοηθησε πολυ με μια και μονο αλλα πολυ σημαντικη κινηση. Επισης δεν θα κρυψω ("τσεκουρατος" γαρ) την ντροπη που ενιωσα για τον αριθμο της προσελευσης, ειδικα την δευτερη μερα, καθως και την ατυπη απο πλευρας αυτου του φορουμ, παραδοσης της μπλουζας του. Το λιγοτερο που περιμενα ηταν οτι θα βγαλουμε και μια φωτογραφια ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ του.-

Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2008
    Περιοχή
    AΘΗΝΑ ΚΥΨΕΛΗ

Προεπιλογή

Ενιωσα σαν τα εκτροφής να ήταν ένα παρελθόν. Να είχαν αντικασταθεί με άγριους δισκους και γεωφάγους. Μόνο που εγώ δεν ήμουν διατεθιμένη δισκάκια που εχω και μπορούν να ζήσουν 12 χρόνια να τα αλλάξω με αγριους... σαν να ήταν παλιά πουκάμισα... Η γνώμη μου πάντα ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΣΤΑΜΑΤΙΑ : 27-04-2009 στις 14:38

Ο χρήστης Diskus Fan δεν είναι συνδεδεμένος Discoτρελλαμένος μαθητής Νηπιαγωγείου.
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2008
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-Χα'ι'δάρι.

Προεπιλογή

Οι δισκοι εκτροφης δεν εχουν σχεση με τους "αγριους". Ειδικα στο σχημα εμενα μου "τσαταλιαζουν" τα νευρα. Ενα αισχος τους εχουν κανει οι "ειδικοι" για να "παιζουν" με τα βραβεια και ο κοσμος κανει τα "χουγια" τους. Μου θυμιζουν τα παπαγαλοψαρα με τα τατουαζ.-friends

Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΜΟΣΧΑΤΟ

Προεπιλογή

προσωπικα γουστα καθενος αγριοι η εκτροφεις καθενας κανει το χομπυ του.Οταν εχεις δισκους 4-5 χρονων και τους εχεις μεγαλωσει απο μωρα ειναι τα ΩΡΑΙΟΤΑΙΡΑ ΨΑΡΙΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟκαι ας εχουν τα περισσοτερα ελατωματα σαν ειδος

γηρασκω αει διδασκομενος

Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2008
    Περιοχή
    AΘΗΝΑ ΚΥΨΕΛΗ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DISKUS FAN Εμφάνιση μηνύματος
    Οι δισκοι εκτροφης δεν εχουν σχεση με τους "αγριους". Ειδικα στο σχημα εμενα μου "τσαταλιαζουν" τα νευρα. Ενα αισχος τους εχουν κανει οι "ειδικοι" για να "παιζουν" με τα βραβεια και ο κοσμος κανει τα "χουγια" τους. Μου θυμιζουν τα παπαγαλοψαρα με τα τατουαζ.-friends
    Που σημαίνει τι; Πετάμε τους παλιούς (εκτροφείς) και παίρνουμε καινούργιους;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΣΤΑΜΑΤΙΑ : 27-04-2009 στις 14:34 Αιτία: Automerged Doublepost

Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΜΟΣΧΑΤΟ

Προεπιλογή

οχι αλλα εκτρεφουμε το ειδος που μας αρεσει

γηρασκω αει διδασκομενος

Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2008
    Περιοχή
    AΘΗΝΑ ΚΥΨΕΛΗ

Προεπιλογή

Συμφωνώ ο καθένας εκτρέφει το είδος που του αρέσει αλλά οι ανάγκες των δίσκων που ήδη υπάρχουν στα ενυδρεία μας καλό είναι να συζητιούνται κ να αναλύονται το ίδιο με τις αναγκες των άγριων δίσκων

Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2008
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-Χα'ι'δάρι.

Προεπιλογή

Σταματια ΠΟΤΕ ΔΕΝ πεταμε κανενα ζωντανο. Αυτο που λεει ο στελιος με καλυπτει. Καποιοι δυστυχως ανακλυπτουν τον τροχο. Οι δισκοι οπως ακουσες ζουν 14-15 χρονια. Καποιοι τους αγοραζουν και μετα απο 8-10 μηνες τους βαριουνται. Αυτο εγω δεν το καταλαβαινω απο τη μια, αλλα και απο την αλλη αυτοι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ για αυτο το ψαρι. Σκεψου οτι ακομα βλεπω καινουργια πραγματα και ας τους εχω στα ενυδρεια μου σχεδον 28 χρονια. Αυτος ειναι και ο λογος που οι δισκοι καταντησαν "μοδα".-friends

Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2008
    Περιοχή
    AΘΗΝΑ ΚΥΨΕΛΗ

Προεπιλογή

Oντως κάθε μέρα ανακαλύπτεις καινούργια πράγματα για αυτούς και συμφωνώ μαζί σου. Απλά θέλω να μαθαίνω όλο και περισσότερα για τα δισκάκια μου και ας είναι μερικά ασχημούλικα κ παλιομοδίτικα κ επισης δεν με ενδιαφέρει καμμία ΜΟΔΑ.

Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2007
    Περιοχή
    Νικαια

Προεπιλογή

Συγνωμη αλλα αν θυμαμαι καλα εγω ημουν αυτος που μετεφραζα αλλα δεν ακουσα το Heiko να λεει βγαλτε τους εκτροφης και βαλτε αγριους!!!

Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2007
    Περιοχή
    ΚΗΦΙΣΙΑ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DISKUS FAN Εμφάνιση μηνύματος
    -Για τη φωτογραφία έχεις δίκιο αλλά....ας το έλεγες κι εκεί
    -Για τη μπλούζα ,νομίζω πως θα γινόμασταν γραφικοί αν κάναμε "τελετή παράδοσης" (πόσο μάλλον σε κάτι που οργάνωσαν και έτρεξαν άλλοι)
    -Για τα περί "παπαγαλόψαρων" ,"άγριων","ήμερων" και λοιπά φιλοσοφικά θα τα'ακούσεις σύντομα

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nidal Εμφάνιση μηνύματος
    Συγνωμη αλλα αν θυμαμαι καλα εγω ημουν αυτος που μετεφραζα αλλα δεν ακουσα το Heiko να λεει βγαλτε τους εκτροφης και βαλτε αγριους!!!
    Καλά εσύ μην αλλάξεις επάγγελμα για μεταφραστής
    "Άψογας" και σωστός friends
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Genirous : 28-04-2009 στις 09:47 Αιτία: Αποκοπή θεμάτων
    BAZINGA !

Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2008
    Περιοχή
    Ανάκασα Αγ.Ανάργυροι

Προεπιλογή

ή αλλιώς σφαχτείτε με τον τσεκουράτο

Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2008
    Περιοχή
    Κόρινθος (Βραχάτι)-Αθήνα (Εκάλη)

Προεπιλογή

Εγώ με την ευκαιρία αυτού του νέου ποστ θα ήθελα να εκφράσω την δυσαρέσκεια μου που την δεύτέρη μέρα του σεμηναρίου η αίθουσα ήταν άδεια μιας και έλλειπε ο δασκαλος................. Δασκαλε λοιπόν μην ξαναφήσεις τα παιδιά σου μόνα τους............ εγω αυτό ειχα να πώ και καθάρησα.... (με την συνήδηση μου)

Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2007
    Περιοχή
    -------------

Προεπιλογή

αυτοί που ποστάρουν στο θέμα είναι τα παιδιά που ήρθαν στον βλεχέρη!!!

ας είμαστε λοιπόν εμείς ευτυχισμένοι που βρεθήκαμε μπροστά σε έναν τόσο σημαντικό άνθρωπο να ακούσουμε αυτά που είχε να μας πεί(χρήσιμα ή όχι)...και ας μην μας νοιάζει για αυτούς που δεν ήρθαν καθόλου
    σίγουρα είχαν κάποιους σεβαστούς και σοβαρούς λόγους
    (πχ. οικογενειακούς - καθαρά προσωπικούς - άλλοι δεν τον γουστάρουν - άλλοι λόγω απόστασης κτλ)

οπότε
    να'ναι καλά ο Bleher και όλα τα παιδιά του ΑΖ που συνέβαλαν να γίνει κάτι τετοιο
    ιδιαίτερα στον μεταφραστή ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ

Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2007
    Περιοχή
    Καπανδρίτι Αττικής

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hary Εμφάνιση μηνύματος
    Εγώ με την ευκαιρία αυτού του νέου ποστ θα ήθελα να εκφράσω την δυσαρέσκεια μου που την δεύτέρη μέρα του σεμηναρίου η αίθουσα ήταν άδεια μιας και έλλειπε ο δασκαλος................. Δασκαλε λοιπόν μην ξαναφήσεις τα παιδιά σου μόνα τους............ εγω αυτό ειχα να πώ και καθάρησα.... (με την συνήδηση μου)
    ένα φόρουμ αξίζει όσο τα μέλη του

Αμμά ξέρε πως ίλαντρον όντας κοπή καβάτζιν
    τριγύρου του πετάσσουνται τρακόσια παραπούλια.
    Το 'νιν αντάν να τρώ' την γην τρώει την γην θαρκέται,
    μα πάντα τζιείνον τρώεται τζιαι τζιείνον καταλυέται.
    (απο την 9η Ιουλιου του Βασιλη Μηχαηλιδη)

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ασιάτικη συζήτηση - Jeffrey Tan
    By yiapas in forum Γενικά για δίσκους
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 12-02-2010, 18:32
  2. Περί όσμωσης
    By antonis t83 in forum Αντίστροφη όσμωση Α/Ο
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 10-09-2008, 10:47

Κανόνες καταχώρησης μηνυμάτων

• Δε μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα