PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανοιχτή συζήτηση για το μέλλον του συλλόγου .

ΣΤΑΜΑΤΗΣ
16-10-2012, 19:33
Σαββάτο 20 Οκτωβρίου 2012 και ώρα 17:00 (Στο Cafe Olympico
Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας , Μικρολίμανο Τηλ: 210-4834774 , 210-4834718

για λόγους εύκολης πρόσβασης )

Συναντιώμαστε για να συζητήσουμε το μέλλον του συλλόγου .

Οσοι πιστεύουν και θέλουν να είναι μέσα στις εξελίξεις με τη δική τους φωνή , παρακαλώ πολύ να παρευρεθούν .

Genirous
18-10-2012, 11:37
Θα είμαι εκεί! Ασχέτως του όποιου αποτελέσματος, είναι μια καλή ευκαιρία να τα πούμε από κοντά πίνοντας ένα καφεδάκι! :thumbup:

ΣΤΑΜΑΤΗΣ
18-10-2012, 11:40
Να ρωτήσω , έχουν ενημερωθεί όλα τα φόρουμ για τη συνάντηση ;

Genirous
18-10-2012, 11:50
Δεν γνωρίζω κάτι επ'αυτού... idono

thanos459
18-10-2012, 15:14
:thumbup:,,τα λεμε εκει γιωργο και σταματη,,,

delta66
18-10-2012, 15:42
Θα είμαι εκεί! Ασχέτως του όποιου αποτελέσματος, είναι μια καλή ευκαιρία να τα πούμε από κοντά πίνοντας ένα καφεδάκι! :thumbup:
Παρομοιως.

Diskus Fan
18-10-2012, 19:05
Πιαθανολογώ ότι.... θα είμαι παρών (και ναι... αυτό είναι ΑΠΕΙΛΗ :p ) .- :cool:

mathaios81
18-10-2012, 19:14
μακαρι να βγει κατι καλο απο αυτο θα ειναι καλο πιστευω γενικα για το χομπυ

ΣΤΑΜΑΤΗΣ
18-10-2012, 20:28
Πιαθανολογώ ότι.... θα είμαι παρών (και ναι... αυτό είναι ΑΠΕΙΛΗ :p ) .- :cool:

Τι να σου πω ....... ευκαιρία για ένα καφέ ακόμα ...... το τσεκούρι σου μόνο να θάψεις !!!!

Diskus Fan
18-10-2012, 21:00
Μπααααααααα... ΔΕΝ Νομίζω Τάκη (εκ' του Σταμα-τάκη)!!!!! emot67
:p

:axe:

ΣΤΑΜΑΤΗΣ
18-10-2012, 22:44
Φίλος μας είσαι θα σε αγαπήσουμε .................................................. ............................................... κάποτε !!! )hiding(

Genirous
18-10-2012, 23:36
Πιαθανολογώ ότι.... θα είμαι παρών (και ναι... αυτό είναι ΑΠΕΙΛΗ :p ) .- :cool:Αυτά (περί απειλών) πες τα σε αυτούς που δε σε ξέρουν, όχι σε εμάς...! :63:

White Diamond
19-10-2012, 09:44
Θα ειμαι εκει κατα τις 5,30, το καταστημα μου κλεινει στις 3 οποτε... κρατατε σημειωσεις αν αρχισει πιο νωρις.

ΣΤΑΜΑΤΗΣ
19-10-2012, 14:02
Θα ειμαι εκει κατα τις 5,30, το καταστημα μου κλεινει στις 3 οποτε... κρατατε σημειωσεις αν αρχισει πιο νωρις.

Γιατί πιστεύεις οτι θα έχουμε ξεκεινήσει ;

delta66
19-10-2012, 14:17
Θα στενοχωρησω πολλους φιλους, αλλα θα ηθελα να ερθει καποιος στη συναντηση και να θεσει στοχους συλλογου που δινουν νοημα υπαρξης.
Εκτος της δυνατοτητας παροχης δωρεαν χωρου απο την πολιτεια σε ενα συλλογο, υπαρχει κατι αλλο που ειναι χρησιμος;
Οποιος σκεφτεται γραφεια-καφενεια, συνδρομες (περαν των λειτουργικων εξοδων ενος 'οργανου' νομικου), ενωση φορουμ κατω απο μια κοινη 'ομπρελα' κλπ, κερναει τους καφεδες και οτι φαει ο τσεκουρατος, γιαυτο ας το ξανασκεφτει.
Οτι εγραφε στο καταστατικο του δεν ηταν κατι που δεν προσφερεται ηδη απο αλλους φορεις οπως τα φορουμ ή και οι απλοι χομπιστες
Και θα πρεπει να 'δικαιολογησει' και το ονομα 'πανελληνιος' πρακτικα'.

Ως 'κλαμπ' φιλων, ας το ξεχασουν οποιοι το βλεπουν ετσι, αφου πρακτικα εχει απιδειχθει οτι δεν υπαρχουν τοσο μεγαλες παρεες φιλων με συμπνοια και αλληλοκατανοηση που να μπορουν να στησουν ουτε καφενειο.
Συγνωμη που τα ειπα χυμα.

ΣΤΑΜΑΤΗΣ
19-10-2012, 14:23
Σπύρο γι αυτο γίνετε η συνάντηση , για να έρθεις και να τα πείς .

Γιώργος Κ
19-10-2012, 15:49
Αν κανει οτι εκανε πριν ... εμενα μου φτανει! *ami-

thanos459
19-10-2012, 18:50
σπυρο,,,γ αυτο περιμενουμε τους πιο εμπειρους,,,για να πουν τα προβληματα που υπηρχαν και μπορει να υπαρξουν,,,εξαλλου,,,κουβεντα θα κανουμε,,,,,,,,,,,,:d

White Diamond
19-10-2012, 19:12
Γιατί πιστεύεις οτι θα έχουμε ξεκεινήσει ;
Eιπα μπας και. :d

Θα στενοχωρησω πολλους φιλους, αλλα θα ηθελα να ερθει καποιος στη συναντηση και να θεσει στοχους συλλογου που δινουν νοημα υπαρξης.
Εκτος της δυνατοτητας παροχης δωρεαν χωρου απο την πολιτεια σε ενα συλλογο, υπαρχει κατι αλλο που ειναι χρησιμος;
Οποιος σκεφτεται γραφεια-καφενεια, συνδρομες (περαν των λειτουργικων εξοδων ενος 'οργανου' νομικου), ενωση φορουμ κατω απο μια κοινη 'ομπρελα' κλπ, κερναει τους καφεδες και οτι φαει ο τσεκουρατος, γιαυτο ας το ξανασκεφτει.
Οτι εγραφε στο καταστατικο του δεν ηταν κατι που δεν προσφερεται ηδη απο αλλους φορεις οπως τα φορουμ ή και οι απλοι χομπιστες

Ως 'κλαμπ' φιλων, ας το ξεχασουν οποιοι το βλεπουν ετσι, αφου πρακτικα εχει αποδειχθει οτι δεν υπαρχουν τοσο μεγαλες παρεες φιλων με συμπνοια και αλληλοκατανοηση που να μπορουν να στησουν ουτε καφενειο.

Μια ερωτηση, αν ξερουμε, υφισταται ακομη η οχι νομικα ο συλλογος? Αν ναι, τοτε γλυτωνουμε καποια χρηματα 1000-1500 ευρω και κανουμε
ενα τροποποιητικο αν χρειαστει.
Σπυρο θες να πεις οτι μια μικρη ετησια συνδρομη ειναι ανεφικτη? Για τα γραφεια αν υπηρχε η νομαρχια οπως ηταν παλαιοτερα ισως μπορουσα να βοηθησω,
τωρα ειναι χλωμο. Δεν ειναι απαραιτητο παντως να ειναι μεγαλος χωρος, σημερα υπαρχουν αρκετα χαμηλα ενοικια και αδειοι χωροι δυστυχως η ευτυχως.
Στον παλιο συλλογο υπηρχαν υψηλα παγια, ενοικιο, ρευμα λογω μεγαλων ενυδρειων κλπ, αρχικα ας λειψουν.
Οι καφεδες και τα "ποτα" δεν ηταν δωρεαν, υπηρχε μια συμβολικη τιμη ωστε να μπορουν να αντικαθισταντε και φυσικα ολοι αφηναμε κατι παραπανω.
Δεν ειπε κανεις οτι ειναι ευκολο αλλα δεν ειναι και αδυνατο. Μια προσπαθεια δεν βλαπτει και θα το μελετησουμε απο ολες τις πλευρες.

MakChem
19-10-2012, 19:50
Θα προσπαθήσω κι εγώ να παρευρεθώ.:thumbup:

Diskus Fan
19-10-2012, 22:35

Ως 'κλαμπ' φιλων, ας το ξεχασουν οποιοι το βλεπουν ετσι, αφου πρακτικα εχει απιδειχθει οτι δεν υπαρχουν τοσο μεγαλες παρεες φιλων με συμπνοια και αλληλοκατανοηση που να μπορουν να στησουν ουτε καφενειο.

ΑΝ και ΔΕΝ μου αρέσει να με "κοπιάρεις".... επειδή είσαι φίλος 10ετίες... θα σε συγχωρήσω.- :d

dimitris21
20-10-2012, 13:38
Eιπα μπας και. :d

Μια ερωτηση, αν ξερουμε, υφισταται ακομη η οχι νομικα ο συλλογος? Αν ναι, τοτε γλυτωνουμε καποια χρηματα 1000-1500 ευρω και κανουμε
ενα τροποποιητικο αν χρειαστει.
Σπυρο θες να πεις οτι μια μικρη ετησια συνδρομη ειναι ανεφικτη? Για τα γραφεια αν υπηρχε η νομαρχια οπως ηταν παλαιοτερα ισως μπορουσα να βοηθησω,
τωρα ειναι χλωμο. Δεν ειναι απαραιτητο παντως να ειναι μεγαλος χωρος, σημερα υπαρχουν αρκετα χαμηλα ενοικια και αδειοι χωροι δυστυχως η ευτυχως.
Στον παλιο συλλογο υπηρχαν υψηλα παγια, ενοικιο, ρευμα λογω μεγαλων ενυδρειων κλπ, αρχικα ας λειψουν.
Οι καφεδες και τα "ποτα" δεν ηταν δωρεαν, υπηρχε μια συμβολικη τιμη ωστε να μπορουν να αντικαθισταντε και φυσικα ολοι αφηναμε κατι παραπανω.
Δεν ειπε κανεις οτι ειναι ευκολο αλλα δεν ειναι και αδυνατο. Μια προσπαθεια δεν βλαπτει και θα το μελετησουμε απο ολες τις πλευρες.

αχ αχ αχ!!!!! δυστυχώς πρέπει να είσαι από τις εξαιρέσεις που άφηναν το συμβολικό ποσό που ζητούσαμε. η πλειοψηφία έκανε τη πάπια και το ταμείο ήταν πάντα μείον.

ΣΤΑΜΑΤΗΣ
20-10-2012, 13:50
αχ αχ αχ!!!!! δυστυχώς πρέπει να είσαι από τις εξαιρέσεις που άφηναν το συμβολικό ποσό που ζητούσαμε. η πλειοψηφία έκανε τη πάπια και το ταμείο ήταν πάντα μείον.

Και εγω απλα δεν ερχόμουν συχνά και ποτέ δεν άφηνα το μικρό χαρτί .

Μη ξεχνιώμαστε σε δύο ωρες σας περιμμένω με ενθουσιασμό !!!

White Diamond
20-10-2012, 14:01
Exω μια καλη ιδεα, αν και εφοσον γινει κατι, στο ταμειο να βαλουμε τον Φανουρη με το τσεκουρι του. *ami-

Genirous
20-10-2012, 20:46
Η συνάντηση ήτανε μια καλή αρχή, αναμένεται και συνέχεια! Έχουμε δρόμο μπροστά μας! :thumbup:

thanos459
20-10-2012, 21:12
ηταν μια κουβεντα που ισως οδηγησει σε κατι,,,,,+1 στον Γιωργο(Genirous)για τις ευστοχες-ρητορικες αποριες , και τοποθετησεις του,,,,οσο για αυτην οσον αφορα την υποσταση,,,(μη ιντερνετικη αλλα προσωπικη)ειναι κατι το οποιο δεν ειχα σκεφτει καν,και ειναι παρα πολυ καλη ιδεα,,,,προχωραμε,,,,,,,,,,,,,,:thumbup:

Buelligan75
20-10-2012, 21:15
θα γινει καποια επισημη ανακοινωση καπου για τα λεγομενα κ τα δρομενα....................για μας τους μακρια!!

υγ.οπλονομε.............ειδες καμμια πυθια πουθενα???:d

Genirous
20-10-2012, 21:23
Σάκη, επίσημη ανακοίνωση δεν μπορεί να υπάρξει καθώς δεν υπήρξε επίσημη συνάντηση. Ήταν μια πρώτη επαφή με θέμα το σύλλογο ανάμεσα σε χομπίστες και πραγματοποιήθηκε με προσωπική πρωτοβουλία του ΣΤΑΜΑΤΗ, αλλά και όλων των υπόλοιπων παιδιών. Δεν ήταν υπό τη σκέπη κάποιου φορέα-φόρουμ-συλλόγου...

Buelligan75
20-10-2012, 21:36
Σάκη, επίσημη ανακοίνωση δεν μπορεί να υπάρξει καθώς δεν υπήρξε επίσημη συνάντηση. Ήταν μια πρώτη επαφή με θέμα το σύλλογο ανάμεσα σε χομπίστες και πραγματοποιήθηκε με προσωπική πρωτοβουλία του ΣΤΑΜΑΤΗ, αλλά και όλων των υπόλοιπων παιδιών. Δεν ήταν υπό τη σκέπη κάποιου φορέα-φόρουμ-συλλόγου...

ευχαριστω γωργο!!!:thumbup:

πες μας τωρα..............κ τις ευστοχες-ρητορικες αποριες , και τοποθετησεις σου...........αν οχι ολες............ μερικες!!????:d

Genirous
20-10-2012, 23:57
Προς το παρόν μαζεύω...σημειώσεις! :d