PDA

Επιστροφή στο Forum : Το φαρμακείο του δισκα

Yiannis59
02-03-2011, 13:49
Αυτό που λέει ο τίτλος
ποια ειναι τα απαραίτητα φάρμακα που πρέπει να έχουμε διαθέσιμα αν μακριά απο μας, κάτσει η στραβή
Κατά την γνώμη μου

Αλάτι, furan2 η και aquafuran, general cure, Tremazol, Melafix, Μετρονιδιαζολη - flagyl, Bactopur direct.

Αμα βγάλουμε άκρη και δεν το κάνουμε γιαπί (ειδικότης μας) θα γινει υπόμνημα

White Diamond
02-03-2011, 14:29
Εκτοζον, ΡΡ, φορμολη, cuprazin, σπιρουλινα.

davidson
02-03-2011, 16:36
To μονο που εχω ειναι το esha2000.Μου το ειχαν δωσει ως φαρμακο γενικης χρησης και οτι καλυπτει,λενε, ενα μεγαλο φασμα ασθενειων!!
Αξιζει τελικα ή ειναι για πεταμα?

disc-postman
02-03-2011, 17:05
Εκτοζον, ΡΡ, φορμολη, cuprazin, σπιρουλινα.

Για φαρμακα μιλαμε εξωγηινε :d

Diskus Fan
02-03-2011, 17:16
To μονο που εχω ειναι το esha2000.Μου το ειχαν δωσει ως φαρμακο γενικης χρησης και οτι καλυπτει,λενε, ενα μεγαλο φασμα ασθενειων!!
Αξιζει τελικα ή ειναι για πεταμα?

Αξίζει.-:cool:

Diskus Fan
02-03-2011, 17:18
Θεωρώ ότι πρέπει να προστεθεί και το EKTOZON.-

disc-postman
02-03-2011, 17:24
Θεωρώ ότι πρέπει να προστεθεί και το EKTOZON.-

Το εγραψε ο εξωγηινος ρεεεεεεεεεεεε :rolleyes:doh

Diskus Fan
02-03-2011, 17:27
Από αυτόν διάβασα μόνο τη σπιρουλίνα και :rolleyes: ... οπότε μετά "έχασα τη μπάλα".- :d

wheelsdeal
03-03-2011, 01:18
+Epsom Salt (Θειικο Μαγνησιο)

Γιώργος Κ
03-03-2011, 03:50
Βεβαια θα πρεπει να προσεχουμε και τις ημερομηνιες ληξης των φαρμακων!! :thumbup:

Αααα και ανθρακα να εχουμε ... οταν τελειωσει η θεραπεια να βαλουμε!!!

White Diamond
03-03-2011, 09:30
Για φαρμακα μιλαμε εξωγηινε :d

Από αυτόν διάβασα μόνο τη σπιρουλίνα και :rolleyes: ... οπότε μετά "έχασα τη μπάλα".- :d
To iστορικο...
Σπιρουλίνα 1978 από τον Fujita Grant
Ενα νέο τρόφιμο για Koi έχει βρεθεί και έχει κάποια θετική επίδραση στο χρώμα των Nishikigoi. Το φαγητό είναι από φύκια και ονομάζεται σπιρουλίνα. Η σπιρουλίνα έχει δοκιμαστεί και καλλιεργειται στα θαλάσσια εργαστήρια δοκιμών Nigata. Εχει βρεθεί οτι έχει υψηλό περιεχόμενο σε καροτένιο, το οποίο είναι πολύ αποτελεσματικό για το χρώμα του Nishikigoi. Για μεγάλο χρονικό διάστημα η σπιρουλίνα καλλιεργείται στη Δημοκρατία του Τσαντ στην Κεντρική Αφρική.
Η ουσια...
Η Sprirulina βρέθηκε οτι έχοντας υψηλα ποσοστα πρωτεΐνης κλπ, υποστηρίζει την καλύτερη πεπτικότητα και βοηθα στη "βελτίωση της συνολικής υγείας των ψαριών και κατά συνέπεια αυξάνει το γενικό χρώμα των ψαριών». ;)
Ποσες φορες εχει χρησιμοποιηθει σαν μοναδικη διατροφη, σε διαρκεια εβδομαδας, στην
περιπτωση που υπαρχουν εντερικα προβληματα? Για εμενα ειναι ενα ασφαλες, αθωο φυτικο <<φαρμακο>> και οχι μονο μια απλη τροφη. Βοτανακι ας πουμε.. πρεπει να ειναι χημικο?

disc-postman
03-03-2011, 10:32
Βασιλη μην επιμενεις δεν ειναι φαρμακο, φυτικο ναι αλλα οχι φαρμακο.
Η ερωτηση του 59 ειναι σαφης :cool:

Με τη λογικη αυτη μου λες οτι στο φαρμακειο του σπιτιου πρεπει να εχουμε λαχανικα, φρουτα και χορτα :d

White Diamond
03-03-2011, 11:39
Καλα ωρε μη βαρουτε.:d
Με αυτο το σκεπτικο να αφαιρεσουμε και το melafix?
"Από τα φύλλα και τα κλαδιά του φυτού Melaleuca alternifolia ή τα Melaleuca dissitifolia και άλλα είδη Melaleuca λαμβάνεται το αιθέριο έλαιο Tea Tree Oil. Το Tea Tree Oil περιέχει τερπινένια και χρησιμοποιείται για τον καθαρισμό επιφανειακών πληγών και για την αντιμετώπιση δηγμάτων από έντομα ή άλλες δερματικές παθήσεις."
Εκχυλισμα τσαγιου. Και το σκορδο εχει τις δικες του ιδιοτητες.
Δεν επιμενω απλα το θεωρω παρα πολυ χρησιμο. Μακαρι με φυτικα προιοντα μονο
χωρις χημικα να μπορουσαμε να λυσουμε ολα τα προβληματα.;)

Diskus Fan
03-03-2011, 16:21
Όταν εγώ σου λέω ότι ... το "έκαψες" από το πολύ διάβασμα .... μου λες τα δικά σου!!!!doh

Yiannis59
03-03-2011, 18:53
Το ειδα το ονειρο πως θα το κάνουμε γιαπι πάλι αλλα δεν πειράζει μην αλλάζουμε συνήθειες ;)

White Diamond
03-03-2011, 19:10
Γιατι το λες αυτο αφου παντα συμφωνουμε.pan:10_9_21111111
Τελος παντων σημειωστε και την JAP (η JYP) που πιθανον εννοει ο Soh
στο αρθρο που μετεφρασε ο Γιωργος.

Yiannis59
03-03-2011, 19:11
Σε καποια στιγμη θα σας πω τι επαθα και γιατι ξεκίνησα αυτο το ποστ ;)

Jeepas
03-03-2011, 19:16
Έλα ρε Boss, γιατί μας μαλώνεις και δε μας αφήνεις να παίξουμε?

Καταρχάς, δεν τους είπες ότι πρόκειται περί ερώτησης-παγίδας.
Ρεεεεε, όσοι απο σας postάρετε, στο τέλος θα βγουν "στατιστικά" και θα καταλάβουν όλοι ποιοι έχετε "θέμα" στα ενυδρεία σας. teufel_98

Και για να μην θεωρηθεί spam, εκτός από Kusuri και FMC που έχω για τα μωρά (το 2ο δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμη), το φαρμακείο μου είναι άδειο.

Α ναι, ξέχασα. Έχω επίσης Σπιρουλίνα, Σκόρδο και Καθαρό-Σωστό Νερό. :d

Υγ. Αν προκύψει το οτιδήποτε, στα 500 μέτρα είναι ο 2λ και στα 1000 ο Fan. iex

Yiannis59
03-03-2011, 19:20
Ειναι να μην σου κάτσει η στραβή να μην εχεις φαρμακα εκτος απο αλατι και esha 2000 (και αυτα απο το προ Χριστου) να εισαι στο κρεβατι με πυρετο και να μην μπορεις να πας πουθενα
Τοτε τα λεμε ξανα Μικρε.

White Diamond
03-03-2011, 19:21
Μπα τα πεταμε και ειναι το μονο "χασιμο" χρηματων που χαιρομαι.
Χαμηλο ph εχεις? Αυτο ειναι μονιμο φαρμακο.
Σωστος ο ?9 +

Jeepas
03-03-2011, 19:26
Ειναι να μην σου κάτσει η στραβή να μην εχεις φαρμακα εκτος απο αλατι και esha 2000 (και αυτα απο το προ Χριστου) να εισαι στο κρεβατι με πυρετο και να μην μπορεις να πας πουθενα
Τοτε τα λεμε ξανα Μικρε.

Αφού το έγραψα ωρέ παιδί:

Υγ. Αν προκύψει το οτιδήποτε, στα 500 μέτρα είναι ο 2λ και στα 1000 ο Fan. iex
---------------------------------------------------------------------------------

Μπα τα πεταμε και ειναι το μονο "χασιμο" χρηματων που χαιρομαι.Μπα, πάμε να το μαζέψουμε τώρα? rofi

MakChem
03-03-2011, 19:29
Μπα τα πεταμε και ειναι το μονο "χασιμο" χρηματων που χαιρομαι.
Χαμηλο ph εχεις? Αυτο ειναι μονιμο φαρμακο.
Σωστος ο ?9 +

Εσύ ρεμάλι δεν έχεις ακόμα αντιληφθεί ότι φάρμακα δεν χρησιμοποιούν μόνο οι υψηλοπεχάδες??????????????:d:d:d

Υ.Γ. Δηλαδή είναι να μη σου τύχει... ΙΜΟ

White Diamond
03-03-2011, 19:43
Μπα, κανενα παρασιτακι και ενταξει.:p

White Diamond
03-03-2011, 19:46
Μπα, πάμε να το μαζέψουμε τώρα? rofi

Εμεις οι προνοητικοι τα εχουμε και τα χαριζουμε στους υψηλοπεχακηδες.

Jeepas
03-03-2011, 19:56
Εμεις οι πρωνοητικοι τα εχουμε και τα χαριζουμε στους υψηλοπεχακηδες.c003
Μωρέ Billy, είναι καλά παιδιά ξέρεις αλλά το υψηλό ρΗ τους κάνει το κεφάλι "ξερό". rofi

-----------------------------------------------------------------------------------

Πάντως τώρα που το σκέφτομαι είχε δίκιο πριν ο Boss... Στη Ν.Αρτάκη δεν έχω τπτ κι αν κάτσει στραβή, Άντε Γειά!
Ωρέ ?9, δεν έχω συνειδητοποιήσει ακόμα πως υπάρχει ενυδρείο και πέρα. doh

Yiannis59
03-03-2011, 20:09
Θα σας πω τι έπαθα

Ειμαι στο κρεβατι με ενα ξεγυρισμένο 39+ πυρετό, και έστειλα τον υιο της γρίπης (διαβασε γιο μου) να ταισει,
εν τω μεταξύ ενα ζευγάρι είχε αποφασίσει να γεννήσει (εγω στο κρεβατι δεν ειχα ιδεα) και ο αρσενικός αποφάσισε οτι η θηλυκια (οπως ολα τα θηλυκά θελει ξυλο);)
ερχεται και μου λεει κατω γινετε μάχη μεσα στον πονο μου εγω του λεω ας γινεται.
Την αλλη μερα που πηγε να ταισει μου λεει το ψαρι εχει ποιασει μπαμπακι φτουυυυυυυυυυυυ
Πυρετό η οχι πετάχτηκα το ψαρι και στα δυο πλαινα σε ενα κυκλο διαμέτρου 2,5 εκατοστά ηταν σαν να του ειχες κολλήσει ενα κοματι βαμβακι doh
ειχα μονο αλατι και esha 2000 ριχνω και απο τα δυο, την αλλη μερα (εξακολουθω να ειμαι στο κρεβάτι) τα πράγματα χειρότερα 3 εκατοστά η φλεγμονή και απο τες δυο πλευρες. τον αρσενικο τον ειχα βγαλει τα μικρα;σκασιλα μου.
την μαγκώνω στην αποχη και της βαζω φαρμακο στες πληγές (επεσε και τηλ στον 2Λ)
μου εμεινε το δερμα της στην μπατονετα
που μου ειπε furan2 και genera cure που να το βρω με 39 πυρετο.
τιποτε την αλλη μερα κατα διαολου, για να μην μακρηγορώ θυμήθηκα οτι ειχα δυο φακελακια aquafuran ληγμένα απο την παλιά γνωστή ιστορία των Χριστουγεννων, αυτο ήταν τώρα η πληγή ειναι στο ενα εκατοστό και απο τες δυο πλευρες χωρις μπαμπάκι (fungus) τα μωρά μια χαρά.
Χθες έκανα ντου και εξοπλίστηκα πλήρως (κατά την άποψη μου πάντα) με τα αχρείαστα φάρμακα και ας τα πετάξω όταν λήξουν.
Οφείλω να παραδεχτώ οτι εδώ το 3,8 Ph δεν φάνηκε να με σώζει ουτε το esha2000 ουτε το αλατι

Το κράξιμο επιτρέπετε :d

White Diamond
03-03-2011, 20:14
Εβαλες αντισηπτικο στη μπατονετα?

Yiannis59
03-03-2011, 20:21
Εβαλες αντισηπτικο στη μπατονετα?
Ωρε με δουλευεις την πασάλειψα με betadin και ξεκολλαγε το δέρμα της η δεν διαβαζεις τι εγραψα (της εβαλα φαρμακο εγραψα)

disc-postman
03-03-2011, 20:37
doh Με ληγμενο φαρμακο εγινε καλα το ψαρι :confused:

Yiannis59
03-03-2011, 20:41
doh Με ληγμενο φαρμακο εγινε καλα το ψαρι :confused:

Ακριβώς :d

White Diamond
03-03-2011, 21:04
Ωρε με δουλευεις την πασάλειψα με betadin και ξεκολλαγε το δέρμα της η δεν διαβαζεις τι εγραψα (της εβαλα φαρμακο εγραψα)

Kαι το betadin τι ειναι ωρε? Το φαρμακο ειναι γενικο αφεντικο.:cons:
Καλα στα λεει ο ταχυ, κανονισε να ριχνουν ολοι ληγμενα.;)
Λαχειο αγορασες τελευταια? Να παρεις.baeh:

gianni zym
04-03-2011, 00:41
Το ειδα το ονειρο πως θα το κάνουμε γιαπι πάλι αλλα δεν πειράζει μην αλλάζουμε συνήθειες ;)

παντως μπορει να παιρνει και ο ανθρωπος σπιρουλινα, λενε οι καλοι παθολογοι.

Diskus Fan
04-03-2011, 02:40
Θα σας πω τι έπαθα

Ειμαι στο κρεβατι με ενα ξεγυρισμένο 39+ πυρετό, και έστειλα τον υιο της γρίπης (διαβασε γιο μου) να ταισει,
εν τω μεταξύ ενα ζευγάρι είχε αποφασίσει να γεννήσει (εγω στο κρεβατι δεν ειχα ιδεα) και ο αρσενικός αποφάσισε οτι η θηλυκια (οπως ολα τα θηλυκά θελει ξυλο);)
ερχεται και μου λεει κατω γινετε μάχη μεσα στον πονο μου εγω του λεω ας γινεται.
Την αλλη μερα που πηγε να ταισει μου λεει το ψαρι εχει ποιασει μπαμπακι φτουυυυυυυυυυυυ
Πυρετό η οχι πετάχτηκα το ψαρι και στα δυο πλαινα σε ενα κυκλο διαμέτρου 2,5 εκατοστά ηταν σαν να του ειχες κολλήσει ενα κοματι βαμβακι doh
ειχα μονο αλατι και esha 2000 ριχνω και απο τα δυο, την αλλη μερα (εξακολουθω να ειμαι στο κρεβάτι) τα πράγματα χειρότερα 3 εκατοστά η φλεγμονή και απο τες δυο πλευρες. τον αρσενικο τον ειχα βγαλει τα μικρα;σκασιλα μου.
την μαγκώνω στην αποχη και της βαζω φαρμακο στες πληγές (επεσε και τηλ στον 2Λ)
μου εμεινε το δερμα της στην μπατονετα
που μου ειπε furan2 και genera cure που να το βρω με 39 πυρετο.
τιποτε την αλλη μερα κατα διαολου, για να μην μακρηγορώ θυμήθηκα οτι ειχα δυο φακελακια aquafuran ληγμένα απο την παλιά γνωστή ιστορία των Χριστουγεννων, αυτο ήταν τώρα η πληγή ειναι στο ενα εκατοστό και απο τες δυο πλευρες χωρις μπαμπάκι (fungus) τα μωρά μια χαρά.
Χθες έκανα ντου και εξοπλίστηκα πλήρως (κατά την άποψη μου πάντα) με τα αχρείαστα φάρμακα και ας τα πετάξω όταν λήξουν.
Οφείλω να παραδεχτώ οτι εδώ το 3,8 Ph δεν φάνηκε να με σώζει ουτε το esha2000 ουτε το αλατι

Το κράξιμο επιτρέπετε :d

1. Μα τι περίμενες; Σιγά μην σου έλεγε κάτι άλλο :d .... χάλασες λεφτά σε τηλέφωνο χωρίς λόγο!!!!funy
2. Είσαι "νονός" μου και ... θα σε σεβαστώ.-angel1: ne55

White Diamond
04-03-2011, 09:36
παντως μπορει να παιρνει και ο ανθρωπος σπιρουλινα, λενε οι καλοι παθολογοι.

Φυλλα catappa
Τα φύλλα περιέχουν πολλα φλαβονοειδή (όπως kaempferol ή quercetin ), πολλές τανίνες
(όπως punicalin , punicalagin ή tercatin ), σαπωνίνες και φυτοστερόλες .
Λόγω αυτού του χημικoυ πλούτου, τα φύλλα (και ο φλοιός επίσης) χρησιμοποιούνται
σε διάφορα παραδοσιακά φάρμακα για διάφορους σκοπούς.
Νεκρά φύλλα χρησιμοποιουνται ως βότανα για τη θεραπεία ασθενειών του ήπατος.
Ενα τσάι που γίνεται από τα φύλλα συνταγογραφείται κατά της δυσεντερίας και διάρροιας .
Θεωρείται επίσης ότι τα φύλλα περιέχουν παράγοντες για την πρόληψη του καρκίνου
(αν και δεν έδειξαν ότι εχουν αντικαρκινικες ιδιότητες) λογω των
αντιοξειδωτικών , καθώς και anticlastogenic χαρακτηριστικων.

2. Είσαι "νονός" μου και ... θα σε σεβαστώ.-angel1: ne55

Δεν θελω να πιστευω οτι τον επηρεαζεις γιατι συνηθως γινεται το αντιθετο με τους νονους,
αλλα με ορισμενες απαντησεις που δινει φαινεται να εχει πεσει το ανοσοποιητικο του.
Φανουρη μηπως εισαι ιος? xmm

Diskus Fan
04-03-2011, 16:09
Δεν θελω να πιστευω οτι τον επηρεαζεις γιατι συνηθως γινεται το αντιθετο με τους νονους,
αλλα με ορισμενες απαντησεις που δινει φαινεται να εχει πεσει το ανοσοποιητικο του.
Φανουρη μηπως εισαι ιος? xmm

Θέλεις να πεις ότι ... πρέπει να αρχίσω να τον φωνάζω .... ΠΑΤΕΡΑ;
36_1_14

Υ.Γ. Η πρώτη παράθεση ... που κολλάει;:confused:

White Diamond
04-03-2011, 17:20
Δε σου λεω να σκασεις απο περιεργια ρεμαλι.:63:

delta66
09-06-2011, 10:44
Το αλατι δεν πιανεται για φαρμακο??
Δεν το ειδα πουθενα :d

Γιάννης
09-06-2011, 12:02
Και μιλώντας για αλάτια όταν έρθει η δύσκολη στιγμη και δεν υπάρχει αλάτι πηγαίντε στο πλησιέστερο σούπερ μάρκετ .
Με το CALGONIT Ειδικό Αλάτι (http://www.calgonit.gr/solutions.php) έχω κάνει μια χαρά την δουλειά μου και σαν θεραπεία και για αποκελύφωση αρτέμιας.

Υ.Γ.:ddoh Μην πάτε και μου πάρετε κανένα PowerBall ή γυαλιστικό.

mathaios81
09-06-2011, 12:15
?????????????????????

Και μιλώντας για αλάτια όταν έρθει η δύσκολη στιγμη και δεν υπάρχει αλάτι πηγαίντε στο πλησιέστερο σούπερ μάρκετ .
Με το CALGONIT Ειδικό Αλάτι (http://www.calgonit.gr/solutions.php) έχω κάνει μια χαρά την δουλειά μου και σαν θεραπεία και για αποκελύφωση αρτέμιας.τι συσταση εχει ?δεν νομιζω να ειναι 99,9% καθαρο αλατι οπως λεει........

Diskus Fan
09-06-2011, 13:17
Φαντάζομαι με γεύση πορτοκάλι θα είναι θαυμάσιο εκτός κι' αν θέλεις χαμηλό ΡΗ οπότε .... με λεμόνι!!!!!:d

delta66
09-06-2011, 13:26
Φαντάζομαι με γεύση πορτοκάλι θα είναι θαυμάσιο εκτός κι' αν θέλεις χαμηλό ΡΗ οπότε .... με λεμόνι!!!!!:d

Αυτο που λες ειναι επιλογη για τα CALGONIT PowerBall

Αυτο που λεει ο Γιαννης ειναι κοντα στο τελος της σελιδας

"CALGONIT Ειδικό Αλάτι

Αντίθετα με άλλα αλάτια πλυντηρίου πιάτων, το Calgonit Ειδικό Αλάτι είναι 99,9% καθαρό!
Το Calgonit Ειδικό Αλάτι εγγυημένα δεν περιέχει κατάλοιπα και διαλύεται εύκολα. Η καθαρότητά του εξασφαλίζει ότι η συσκευή αποσκλήρυνσης που είναι ενσωματωμένη στο πλυντήριο πιάτων σας θα λειτουργεί αποτελεσματικά, ώστε να αποτρέπεται η δημιουργία θαμπάδων και στιγμάτων νερού στα πιατικά σας. Τα άλλα αλάτια μπορεί να περιέχουν κατάλοιπα, όπως σίδηρο και ανθρακικά άλατα, που θα καταστρέψουν τη συσκευή αποσκλήρυνσης."

Το εχεις δοκιμασει Γιαννη σε δισκους?
Μπανια? ποσα λεπτα? Σε τι αναλογια?
ή/και στο ενυδρειο?
Τι αντιμετωπισες? καποια ασθενεια?

Γιάννης
09-06-2011, 13:31
?????????????????????

τι συσταση εχει ?δεν νομιζω να ειναι 99,9% καθαρο αλατι οπως λεει........

Αν το αγοράσεις θα δεις ότι μακροσκοπικά έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτά του αλατιού της ΑΡΙ.
Δεν ανακάλυψα ξανά τον τροχό,κάπου το είχα διαβάσει παλαιότερα και το δοκίμασα πρόσφατα.

Γιάννης
09-06-2011, 13:39
Αυτο που λες ειναι επιλογη για τα CALGONIT PowerBall

Αυτο που λεει ο Γιαννης ειναι κοντα στο τελος της σελιδας

"CALGONIT Ειδικό Αλάτι

Αντίθετα με άλλα αλάτια πλυντηρίου πιάτων, το Calgonit Ειδικό Αλάτι είναι 99,9% καθαρό!
Το Calgonit Ειδικό Αλάτι εγγυημένα δεν περιέχει κατάλοιπα και διαλύεται εύκολα. Η καθαρότητά του εξασφαλίζει ότι η συσκευή αποσκλήρυνσης που είναι ενσωματωμένη στο πλυντήριο πιάτων σας θα λειτουργεί αποτελεσματικά, ώστε να αποτρέπεται η δημιουργία θαμπάδων και στιγμάτων νερού στα πιατικά σας. Τα άλλα αλάτια μπορεί να περιέχουν κατάλοιπα, όπως σίδηρο και ανθρακικά άλατα, που θα καταστρέψουν τη συσκευή αποσκλήρυνσης."

Το εχεις δοκιμασει Γιαννη σε δισκους?
Μπανια? ποσα λεπτα? Σε τι αναλογια?
ή/και στο ενυδρειο?
Τι αντιμετωπισες? καποια ασθενεια?

Εννοείται ότι το έχω δοκιμασει αλλιώς δεν θα το πρότεινα.
Μπάνια των 30 λεπτών σε διάλυμα 3% αν θυμαμαι καλά + bactopur για μισή ώρα.
Τελευταία το έκανα πριν κάνα 6μηνο σε δίσκο με σπιντες και έτυχε να πετύχει,ο δίσκος ζει και βασιλεύει,χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι βρήκα την σούπερ-ντούπερ θεραπεία,φίλος που το δοκιμασε δεν βόηθησε στην περίπτωση του.

delta66
09-06-2011, 13:56
Μπάνια των 30 λεπτών σε διάλυμα 3% αν θυμαμαι καλά + bactopur για μισή ώρα.

Πωωω μεγιστη διαλυση 3%, 30 γρ αλατι για καθε 1 λιτρο !!!
Και bactopur .... (direct?) τι δοσολογια?

Γιάννης
09-06-2011, 22:54
10 ml bactopur το απλό στα 18 λίτρα.
Τα χτυπήματα στο κεφάλι του δίσκου από τις σπιντες ακομη και αρκετές μέρες μετά είναι εμφανή.
12542