PDA

Επιστροφή στο Forum : γεια σας

christos
03-01-2011, 19:07
γεια σας και απο εμενα.....καλη χρονια ευχομαι σε ολους....θα ηθελα να πω ενα μεγαλο μπραβο σε ολους κανεται υπεροχη δουλεια και να συνεχισετε ετσι.....τωρα για μενα.....ειμαι πολυ νεος στο χωρο και εντελως αρχαριος...εδω και αρκετα χρονια σκεφτομουν να αγορασω ενα ενυδρειο αλλα λογο της φυσεως της δουλειας (ναυτικος) μου δεν μπορουσα....πριν ενα μηνα και μετα απο συμφωνια με την αδελφη μου να το προσεχει οταν ταξιδευω αγορασα ενα ενυδρειο 130λ κοινωνικο.....απο την πρωτη στιγμη με κερδισαν ομως οι δισκοι.....ξερω ομως πως η αποκτηση ενος ενυδρειου με δισκους ειναι μεγαλο ρισκο αφου λειπω συνεχεια.....γι αυτο προς το παρον ενημερωνομαι βλεπω τα ενυδρεια σας και πραγματικα σας ζηλευω(με την καλη εννοια παντα) αυτα προς το παρον...........αν βεβαια καταφερω να αποκτησω και εγω ποτε δισκους θα χρειαστω και εγω τη βοηθεια σας....γι αυτο μην νομιζετε οτι την γλιτωσατε:):d

White Diamond
03-01-2011, 19:20
Καλως ηρθες Χρηστο, καλη χρονια και καλα ταξιδια με υγεια.:thumbup:
Υπαρχουν πολλες αξιολογες πληροφοριες που θελουν λιγο διαβασμα και ρωτας
οτι θες. Στην θεση σου θα εκανα μελος και την αδελφη μου εαν επροκειτο να προσεχει
τους δισκους μου.:d
Με το καλο λοιπον οι δισκοι και το δισκοενυδρειο βεβαια, αυτο που εχεις δεν κανει.;)

Crazyio
03-01-2011, 19:44
Καλώς ήρθες και από μένα Χρήστο ...
το οτι αναγνωρίζεις πως δεν είσαι σε θέση να διατηρήσεις δίσκους λόγο δουλειάς και λόγο γνώσεων είναι πολύ σημαντικό για την επιτυχία στην διατήρηση δίσκων στο μέλλον όταν οι συνθήκες το επιτρέψουν ;)

christos
03-01-2011, 19:44
σ ευχαριστω φιλε μου......το ξερω οτι το ενυδρειο ειναι πολυ μικρο.....
οταν θα μπορεσω θα αγορασω ενα μεγαλο για δισκους
μεχρι τοτε διαβασμα.....υγεια πανω απ ολα οπως ειπες κι εσυ και βλεπουμε.....

Jonny
03-01-2011, 21:23
Χρήστο καλώς όρισες και εύχομαι με το που πιάσεις με το καλό στεριά μόνιμα να φτιάξεις και το θηρίο με τους δίσκους!:d

disc-postman
03-01-2011, 22:27
Καλως ηρθες Χρηστο :thumbup:

Προσεξε γιατι η δισκοπαθεια δεν θεραπευεται :rolleyes:

Diskus Fan
03-01-2011, 22:48
Καλώς όρισες .... ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ με Υγεία .... κι' Άγιος Νικόλαος στην πλώρη σου.-wel-come

Jeepas
04-01-2011, 08:12
Η περίπτωσή σου είναι για ...ΡαδιοΑρβύλα Teleshoppin'
Ίσως ένα φορητό δισκοενυδρείο να βοηθούσε :d

Καλώς όρισες! wel-come

Κωστας
04-01-2011, 15:57
Καλως ηρθες κι απο μενα!!!
Αρχικα αν θελεις δισκους φροντισε να παρεις ενα οσο το δυνατον μεγαλυτερο ενυδρειο,απο 400λ. και πανω ΙΜΟ,και εκπαιδευσε καποιον για να τους φροντιζει οπωσδηποτε.
Πιστευω οτι αυτα τα δυο βηματα ειναι τα σημαντικοτερα που πρεπει να κανεις τωρα αν εχεις σκοπο να διατηρησεις δισκους σε ενυδρειο!!!

christos
04-01-2011, 19:46
σας ευχαριστω ολους.....ακομα θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας και ενα ας το πουμε παραπονο που εχω...
εδω στο βολο δεν υπαρχει κανενα καταστημα που να πουλαει δισκους......
με οσους εχω μιλησει μεχρι τωρα και προσπαθουσα να μαθω κατι για αυτα τα υπεροχα ψαρια ολοι μου ειπαν αστο αστο αστο οι δισκοι ειναι πολυ δυσκολοι....
ετσι ενας απο τους λογους ειναι και αυτος που γραφτηκα στο φορουμ....
ακομα δεν μπορω να καταλαβω αυτους που μου ειπαν να μην ασχοληθω.....η προσωπικη μου αποψη και γενικα οχι μονο για τους δισκους ειναι οτι μου αρεσουν τα δυσκολα......στα δυσκολα φαινεται καποιος και οχι στα ευκολα......περισσοτερες ειναι οι απολαβες οταν εχεις καταφερει κατι δυσκολο και πιο μεγαλη η ηθικη ικανοποιηση.......αυτα ειχα να πω........και να φανταστειται οτι ακομα δεν εχω δει λαιβ ενα δισκο μονο απο εικονες στο ιντερνετ......αλλα και αυτο ειναι προσωρινο γιατι συντομα θα κατεβω αθηνα.....

disc-postman
04-01-2011, 19:58
εδω στο βολο δεν υπαρχει κανενα καταστημα που να πουλαει δισκους......

Στη Λαρισα εχει αρκετους δισκαδες, μελη του GD :thumbup:

davidson
04-01-2011, 20:01
Καλως ηρθες στην παρεα..!!!
Που να τους δεις και απο κοντα!!!
Προσωπικα πιστευω οτι εχει το ποιο εντυπωσιακο 'κολυμπι' απο καθε αλλο ψαρι..:heartbeat:

White Diamond
04-01-2011, 20:03
Οπως τα λεει ο Ταχυbill και δυνατους σε γνωσεις.:thumbup:

Genirous
04-01-2011, 20:41
Καλώς όρισες, καλή διαμονή και καλή περιήγηση Χρήστο! Για ότι χρειαστείς, μη διστάσεις να ρωτήσεις! Έχεις ξεκινήσει πολύ σωστά, πρώτα με την ενημέρωση! :thumbup:

delta66
04-01-2011, 20:56
Που να τους δεις και απο κοντα!!!
Προσωπικα πιστευω οτι εχει το ποιο εντυπωσιακο 'κολυμπι' απο καθε αλλο ψαρι..:heartbeat:Κολυμπανε οι δισκοι?

davidson
04-01-2011, 21:08
Μη μας ξεγελαει το γεγονος οτι μπορουν να μεινουν σε ενα σημειο για αρκετη ωρα...nono

delta66
04-01-2011, 21:30
Ναι.
Καλη ιδεα ειναι να βαλετε motion sensor στο ενυδρειο και να χτυπαει alarm καθε φορα που κινουνται για να γυρνατε να τους δειτε μηπως σας εχει παρει και ο υπνος. :ddoh

bas_754
05-01-2011, 15:21
Στη Λαρισα εχει αρκετους δισκαδες, μελη του GD :thumbup:
.....και κερνανε και καφε αν ερθεις
καλωσορισες Χρηστο!!!