PDA

Επιστροφή στο Forum : Για να δουμε ... τι προτεινει ο Stendker

Γιώργος Κ
01-12-2010, 02:19
Διαβαζοντας αυτο: http://www.diskuszucht-stendker.de/do/Feedingtips.pdf πρωτες σκεψεις μου ηταν:

Ωχ! doh Ποτε δε τη ξεπαγωνω τη τροφη ... λες να υπεφεραν ποτε απο φλεγμονες στο εντερο και να εφταιγα εγω?
Χμμμ ... τα bloodworms τα "φοβαται" και αυτος ... Δεν ειναι ιντερνετικη φημη που διαδιδεται τελικα? xmm
Μεγαλη εντυπωση μου εκανε οτι το ξεπαγωμα της τροφης προτεινει να το κανουμε απο το βραδυ στη συντηρηση στο ψυγείο ... Συνηθως βιαζομαι πολυ να τα ταισω :dog: και ποτε δε το σκεφτηκα οτι ειναι σωστο να το κανουμε ετσι! :eek:

Jeepas
01-12-2010, 08:26
Ούτε κι εγώ ξεπαγώνω... :65:
Επίσης Γιώργο, αναφέρεται και στα υγρά από το ξεπάγωμα, που ορισμένοι δεν τα ρίχνουν στο ενυδρείο τους για να μη λερώσουν το νερό ενώ εδώ μας λέει ότι υπάρχει σημαντικό ποσοστό από βιταμίνες, θρεπτικά συστατικά κλπ. Μας προτείνει και κάτι γνώριμο: Βούτες στο λάδι απ'τη σαλάτα! :d

Πάνω που πήγαινα να ξεπεράσω τις φοβίες μου για τα σκουλήκια (εδώ και 3-4 μήνες ταΐζω οποιοδήποτε και απ'οπουδήποτε).

stamos
01-12-2010, 11:40
Δεν ειχα ποτε προβλημα με τα σκουλικια αν και ταιζω αρκετα συχνα ισως και καθημερινα κατι που κανουν και οι breeders παγκοσμιως αλλα και οι περισοτεροι απο τους κατοχους δισκων ανα τον κοσμο .Οι καλιεργειες ειναι ελενχομενες πλεον και αυτου του ειδους οι τροφες ασφαλεις οποτε πολυ κακο για το τιποτα κατα τη γνωμη μου;)

tsiro
01-12-2010, 11:57
IMO άλλες αντοχές οι άγριοι.

stamos
01-12-2010, 12:13
μιλαω και για εκτροφης

tsiro
01-12-2010, 12:30
βασικα είναι μη σου κάτσει...εγώ πάντως δεν τα ταιζω για να εχω το κεφάλι μου ήσυχο.

ChristosP
01-12-2010, 12:47
αγαπητά παιδιά και με την καρδιά μπορούμε να την πατισουμε έτσι ;)

disc-postman
01-12-2010, 12:50
Επίσης Γιώργο, αναφέρεται και στα υγρά από το ξεπάγωμα, που ορισμένοι δεν τα ρίχνουν στο ενυδρείο τους για να μη λερώσουν το νερό ενώ εδώ μας λέει ότι υπάρχει σημαντικό ποσοστό από βιταμίνες, θρεπτικά συστατικά κλπ.

Γι αυτο ακριβως το λογο δεν τα ξεπαγωνουμε :thumbup:

Κι εγω τωρα τελευταια ετσι ταιζω κοκκινο σκουληκι...........ιδωμεν ;)

Yiannis59
01-12-2010, 14:43
Το εχω ξαναγραψει παρα κατι να στειλω την Ραχηλ στον δημιουργο της πριν κανα εικοσαημερο με τα σκουλήκια
Ας ειναι καλα ο 2Λ με τα μαγικά του που την έσωσα

Genirous
01-12-2010, 16:10
Ο καθένας έχει τις εμπειρίες του και είναι διαφορετικές, όπως διαφορετικά είναι τα ψάρια του, το νερό του, ο προμηθευτής του, τα μάτια του, το μυαλό του κτλ. Αποκλειστικά κόκκινο σκουλήκι (διαφόρων εταιρειών) για 1,5 χρόνο και ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα υγείας. Μόνο προτιμήσεις σε μάρκα! :d

ChristosP
01-12-2010, 16:25
μιλας για αγρια Γιώργο αλλη συμπεριφορά στα ενδοπαρασητα ;)

bag
01-12-2010, 17:43
ταγαρι μου:d εσυ ασε τον Stendker και συνεχιζε να ταιζεις εσυ τροφη απο την καταψυξη...:lllll::lllll:

δεν μου λες...εσυ το φαι σου το τρως απο την καταψυξη??
και ολα αυτα για να μην λερωσεις το νερο.....τι σε νοιαζει για το νερο αφου κανεις συχνες αλαγες...να μην πω καθε μερα....!!

MakChem
01-12-2010, 17:44
Το εχω ξαναγραψει παρα κατι να στειλω την Ραχηλ στον δημιουργο της πριν κανα εικοσαημερο με τα σκουλήκια

Αγαπητέ Γιάννη δώσε μας λεπτομέρειες, τί μάρκα, τί συμπτώματα, τί "γιατρικό"???

Crazyio
01-12-2010, 18:32
Προσωπικά δεν έχω ξεπαγώσει ποτέ καρδιά ....... :o:o

Γιώργος Κ
01-12-2010, 18:44
Βούτες στο λάδι απ'τη σαλάτα! :d
Οι γνωστες παπαρες!!! :d:d:lllll:
Για τους σκωληκες δε μπορω να καταλαβω αν τα θεωρει προβλημα ... η λεει "ωωωω με ζαλισατε με τις ερωτησεις ... μη δινετε καθολου και μη με συγχυζετε" doh:pdoh

ταγαρι μου:d εσυ ασε τον Stendker και συνεχιζε να ταιζεις εσυ τροφη απο την καταψυξη...

δεν μου λες...εσυ το φαι σου το τρως απο την καταψυξη??
και ολα αυτα για να μην λερωσεις το νερο.....τι σε νοιαζει για το νερο αφου κανεις συχνες αλαγες...να μην πω καθε μερα....!!
Ταγαρι στα μουτρα σου ρε! :p:p:p

Αν ειναι παγωτο ναι!!! :lllll:
Δε το λεει για το νερο αλλα γιατι μπορουν να παθουν φλεγμονες απο τη κατεψυγμενη ;)

disc-postman
01-12-2010, 18:45

Δεν ειναι και κανα νιατο ωρε boss η ραχηλ :d:d:d

80 χρονων ειναι και εχει και 100 γεννες rofi

bag
01-12-2010, 20:50
Οι γνωστες παπαρες!!! :d:d:lllll:
Για τους σκωληκες δε μπορω να καταλαβω αν τα θεωρει προβλημα ... η λεει "ωωωω με ζαλισατε με τις ερωτησεις ... μη δινετε καθολου και μη με συγχυζετε" doh:pdoh

Ταγαρι στα μουτρα σου ρε! :p:p:p

Αν ειναι παγωτο ναι!!! :lllll:
Δε το λεει για το νερο αλλα γιατι μπορουν να παθουν φλεγμονες απο τη κατεψυγμενη ;)

για το νερο γραψε λαθος ..μπερδεψα τα μπουτια μου:p

αλλα για την κατεψυγμενη τροφη παρε και αυτη και αυτη :slapim::slapim::slapim::slapim:

να ρωτησω κατι ..περα απο βιταμινες και διαφορα αλλα που διαβαζω...εσυ παλιοτερα ταιζες αφου την ειχες ξεπαγωσει η παντα ταιζες παγομενη???

και αν ταιζες αφου την ειχες ξεπαγωσει ειδες κανενα κακο και αλαξες τον τροπο που ταιζεις??

Γιώργος Κ
01-12-2010, 22:31
Παντα παγωμενη τα ταιζα ... απλα διαβασα το παραπανω και αναρωτιεμαι αν το κανω λαθος!! ;)

bag
01-12-2010, 23:04
Παντα παγωμενη τα ταιζα ... απλα διαβασα το παραπανω και αναρωτιεμαι αν το κανω λαθος!! ;)

ε λαθος κανεις ...το θεμα εκλισε ....το απαντησα εγω baeh:baeh::d

Γιώργος Κ
01-12-2010, 23:18
ε λαθος κανεις ...το θεμα εκλισε ....το απαντησα εγω baeh:baeh::d
Α τωρα μπορω να κοιμηθω ησυχος!!! :d:d:p

Ουπς ειμαι στη δουλεια ... θα κοιμηθω το πρωι ... doh

gruby125
02-12-2010, 00:15
Α τωρα μπορω να κοιμηθω ησυχος!!! :d:d:p

Ουπς ειμαι στη δουλεια ... θα κοιμηθω το πρωι ... doh

τωρα μπορω να κοιμηθω ησυχος!!! - Σε ροτριοσα 3 φορεσ να βρετουμε, αλα κανισ τον παπια πισο τον ιπολογιστι,ιτανε πανδα στο πμ

Γιώργος Κ
02-12-2010, 00:23
τωρα μπορω να κοιμηθω ησυχος!!! - Σε ροτριοσα 3 φορεσ να βρετουμε, αλα κανισ τον παπια πισο τον ιπολογιστι,ιτανε πανδα στο πμ
Ωρε δε προλαβαινω να συναντησω τα αγαπημενα προσωπα που θελω τοσο καιρο να δω ... doh Τι να κανω ... δουλευω !!!! :o