PDA

Επιστροφή στο Forum : Kusuri Wormer Plus

ReBeLoS
16-03-2010, 13:02
Μολις μου ηρθε το προιον που γραφει ο τιτλος. Στο εξωτερικο το θεωρουν απο τα κορυφαια.

Το εχει χρησιμοποιησει κανεις αλλος απο εσας?

Και μια περιληψη του τι κανει:

Worms are a fact of life for discus; every discus carries its own complement of worms. When in good health these worms are not a problem, but as soon as the fish is stressed or bullied etc its natural immunity is compromised and worms can take a hold. A sure sign of a worm problem is when a discus still eats, yet is wafer thin with the famous pinched in look above the eyes.

New wormer plus will rid discus of tapeworms, leeches, gill flukes, body flukes, fish lice (Argulus), and internal helminths such as round worms, pin worms, nematodes, hydra, ick, velvet and protozoa plus a host of other pest.

This product can be mixed with other aquarium products and medications. Even snails will never again be a pest when using this product, just once a month. Although a second dose after seven days may be needed in heavy infestations of flukes, or if treating for Hexamita. So when your discus looks emaciated or just worn out use new wormer plus on a regular basis and do them a favour.

Using new wormer plus once a month will help to keep your valued discus and tropical fish in tip top health. It is not necessary to turn off U/V sterilisation during its application, but it is advisable to remove carbon etc whilst using this medication for full effect.

This product can be used with rays and is safe to use in aquariums with plants, and it will not harm the biological filtration in your filters. Not to be confused with the old wormer plus, the new version has a different mix of ingredients and is manufactured by Kusuri products ltd that holds a manufacturing licence to this product. It is different to the recently used powdered wormers. Flubendazole is still the main active ingredient in the new version. Then naturally sourced calcium carbonate acts as a gentle booster and pick me up after the pests are killed.

This product does not contain antibiotics and is still marketed with the small animal exemption scheme. It is 100% legal; VMD approved, passed with risk phrases also safety phrases and has been covered with a COSHH sheet. The new wormer plus has a easy to use 30 gallon measuring scoop (supplied) in every pack which is another improvement, making it easy to measure out and to administer the treatment. Instructions are on the back of every pack.

This wormer will not raise your PH, TDS or GH, if fact with the many test Kusuri and Plymouth discus have done you may get a slight drop. Great news for Amazon species.

Now keeping your favourite tropical fish has never been easier. Some one at the recent Glee trade show in Birmingham said to me, “after 30 years of discus keeping why all of a sudden do I need to worm my fish?” The answer is simple, 30 years ago discus was said to be difficult to keep, many said impossible. Discus then had a bad name as a difficult fish to keep. NOT SO, just misunderstood. As long as they have the right conditions, free of parasites etc they are just as easy to keep as any other tropicals, with understanding. Then came all the different worming tactics that actually seemed to work. Was this a fad? Or was this something that someone actually had a hook on? All of a sudden discus was easier to keep, not just because of the parasite control, but more.

It is recommended to worm your discus once a month for trouble free discus keeping, and this will give them a flying start if introducing new stock.

http://www.aquarist-classifieds.co.uk/php/img/20080815162728.jpg

ChristosP
16-03-2010, 13:59
Εγώ :thumbup:

flubendazol έχει το είχα πάρει για gill worms και έκανε δουλειά ;)

ReBeLoS
16-03-2010, 14:00
Πως το χρησιμοποιησες Χρηστο? Σε κυριως ενυδρειο? Αλλαγη ?

ChristosP
16-03-2010, 14:04
Σε κεντρικό κανένα πρόβλημα
Το κράτησα μια εβδομάδα και μετά έκανα αλλαγή 50% και άνθρακα .

Προσοχή αν έχεις πολλά σαλιγκάρια γιατί τα στέλνει όλα και μπορεί να σου επιβαρυνθεί το νερό , με φυτα δεν ξέρω τι κάνει μια και δεν έχω

ReBeLoS
16-03-2010, 14:05
προληπτικα θα ριξω και στις γεννες και θα τους το αφησω 1 μερα

pritanis
16-03-2010, 14:08
Χρηστο και εγω το εβαλα αλλα το κρατησα μονο για μια μερα οπως λεει στις οδηγιες

White Diamond
16-03-2010, 14:45
Σε κεντρικό κανένα πρόβλημα
Το κράτησα μια εβδομάδα και μετά έκανα αλλαγή 50% και άνθρακα .

Προσοχή αν έχεις πολλά σαλιγκάρια γιατί τα στέλνει όλα και μπορεί να σου επιβαρυνθεί το νερό , με φυτα δεν ξέρω τι κάνει μια και δεν έχω

This product can be used with rays and is safe to use in aquariums with plants,
Αυτο τι λεει γιατρε μου? Μαλλον σου αφησε κουσουρι το Kusuri.ne55rofi

ChristosP
16-03-2010, 14:45
Χρηστο και εγω το εβαλα αλλα το κρατησα μονο για μια μερα οπως λεει στις οδηγιες

Νίκο οι οδηγίες δεν λέγανε τίποτα για διάρκεια :confused:

ChristosP
16-03-2010, 16:10
Προς Πρίτανη :sos-help:

Νίκο το levimasole δεν κάνει και αυτό την ίδια δουλειά? Αν ξέρεις μου λες;)

Αν ναι έχει μέσα το το προιόν της AZOO

Γιάννης
16-03-2010, 18:55
Μολις μου ηρθε το προιον που γραφει ο τιτλος. Στο εξωτερικο το θεωρουν απο τα κορυφαια.

Το εχει χρησιμοποιησει κανεις αλλος απο εσας?

Το χρησιμοποίησα πριν λίγο καιρό ,απαντήσεις σε ερωτήματα για το προϊόν μπορείς να βρεις εδώ (http://forum.bidka.org/showpost.php?p=38563&postcount=39).

Geosid
16-03-2010, 19:18
επειδη δεν τα παω καλα με τα αγγλικα ....

Τι κουσουρια αφαιρει αυτο??

Discus.gr
17-03-2010, 12:03
Το LEVAMISOL δεν κανει για gill worms

pritanis
17-03-2010, 16:50
δεν το ξερω.....εχω χρησιμοποιησει τα προιοντα της azoo (magic treatment , endoparasites) δεν τρελαθηκα κιολας.....

ReBeLoS
18-03-2010, 13:44
Ενημερωτικα σε χρηση που εκανα το Wormer Plus σε μικρα 12 ημερων μαζι με τους γονεις δεν υπηρξε καμμια παρενεργεια.

Bob Dens
18-03-2010, 17:47
Το έριξες προληπτικά ή παρατήρησες κάτι;

ReBeLoS
18-03-2010, 18:02
Το έριξες προληπτικά ή παρατήρησες κάτι;

Προληπτικά.

Bob Dens
18-03-2010, 18:06
Οκ! Σωστός:thumbup:
Απλά θα ήθελα να μας πει κάποιος που το χρησιμοποίησε θεραπευτικά, εάν είχε αποτέλεσμα.

ReBeLoS
18-03-2010, 18:09
Οκ! Σωστός:thumbup:
Απλά θα ήθελα να μας πει κάποιος που το χρησιμοποίησε θεραπευτικά, εάν είχε αποτέλεσμα.

Μακαρι ποτε να μην χρειαστει να το χρησιμοποιησω για θεραπεια....

Bob Dens
18-03-2010, 18:22
Απ'το στόμα σου και στου Θεού τ'αφτι!!!

pan
18-03-2010, 21:23
Mιας και οπως εχουμε πει πολλες φορες αν δεν εχεις μικροσκοπιο δεν μπορεις να πεις με απολυτη σιγουρια τι ειχε ή εχει ενα ψαρι αλλα απο δικη μου παρατηρηση και απο τα σημαδια που μου εδειξαν τα ψαρια πιστευω οτι ειχα gill flukes και οταν το χρησιμοποιησα ειδα παρα πολυ καλα αποτελεσματα.Δε ειναι το μονο που σκοτωσε τα κωνικα σαλιγκαρια
Το αφησα και εγω 7 μερες και μετα εκανα μια αλλαγη 50% δεν εβαλα ανθρακα μετα και δεν ειδα να ειχε πειραξει την βιολογια απο μετρησεις που εκανα τουλαχιστον με τα τεστακια που εχουμε.

Yiannis59
09-04-2010, 21:19
Σημερα ειδα ενα σκουλικι γυρο στο εκατοστο να κουνιεται στο τζάμι, εριξα μια δοση σε μια ωριτσα επαψε να κουνιεται αρα κανει δουλεια :thumbup:

ReBeLoS
09-04-2010, 22:56
Τι σκουλικι Γιαννη ?

Yiannis59
09-04-2010, 22:59
Αμα ηξερα θα το εγραφα ηταν ενα σκουλικι οπως εγραψα γυρο στο εκατοστο τωρα μπορει να ηταν και λαρβα απο τα ζωιφια που κυκλοφορούν εδω στην εξοχη παντως το ξεκανε σε μια ωρα

ChristosP
10-04-2010, 04:39
Δουλεύει σίγουρα :thumbup:

Crazyio
11-04-2010, 21:49
έκανα και εγώ μια αγωγή με το Kusuri προληπτικά μιας και δεν είχα συμπτώματα για να αντιμετωπίσω κάτι συγκεκριμένο ...

μετά από 4 μέρες (όπως αναφέρεται και στις οδηγίες) κάνω αλλαγή νερού ...

εκεί λοιπόν που κάνω σκούπα στην άμμο για να απομακρύνω ό,τι έχει τέλος πάντων πλησιάζω τον σωλήνα που τραβάω νερό κοντά σε μια ρίζα και από την βάση της τραβάω ένα μαύρο πράγμα περίπου 3-4 εκατοστά και πολύ λεπτό ...
δεν ξέρω αν ήταν κάτι σε σκουλήκι γιατί δεν μπόρεσα να σταματήσω την ροή ώστε να το επεξεργαστώ (κάνω σκούπα και το νερό καταλήγει σε σιφόνι) αλλά μου έκανε εντύπωση γιατί ποτέ άλλοτε ενώ κάθε φορά όταν αλλάζω νερό το συνδυάζω και με σκούπα δεν έχω "τραβήξει" κάτι ανάλογο ...

το τι ήταν .... ένας Θεός ξέρει ...

White Diamond
07-05-2010, 12:29
Στις οδηγιες λεει η χορηγηση να γινεται σε χρονικο διαστημα
ανω της μιας ωρας ενω στο video (http://www.wormerplus.com/howtouse.htm) το ριχνει με τη μια.:confused:
Φυσικα εστειλα mail να μας απαντησουν ποιο ειναι τελικα το σωστο
αλλα προς το παρον απετυχε.doh
Θα το ξαναστειλω.:d

ReBeLoS
07-05-2010, 12:37
Εγω παντως το ριχνω οπως λεει στις οδηγιες και οχι οπως στο βιντεο.

White Diamond
07-05-2010, 12:51
Και εγω γιαυτο σου ειπα και την πατεντα με τον ορο.:d

Yiannis59
07-05-2010, 12:56
Εγω μπλουμ στα ισα οπως το Video σιγα μην κατσω να παιζω μια ωρα !rifle!

ΣΤΑΜΑΤΙΑ
07-05-2010, 13:11
Η αλήθεια είναι ότι και εγω δεν είχα προσέξει τις οδηγίες και το έριξα μέσα σε 3-4 λεπτα. Τα ψάρια εδειξαν μια περίεργη κινητικότητα έπεσαν αρκετές σφαλιάρες μεταξύ τους και σύντομα ηρέμησαν μετά από μισή ώρα έτρωγαν σαν να μην έτρεχε τίποτα.

Γιώργος Κ
07-05-2010, 13:12
Εγω μπλουμ στα ισα οπως το Video σιγα μην κατσω να παιζω μια ωρα !rifle!
Χε χεχε ... σιγα μη περιμενες 1 ωρα!! :d:p

Εβαλα και εγω παιδια ... στο νεο ενυδρειο εχει γεμισει το μπροστινο τζαμι πλαναρια πραγμα πολυ παραξενο αφου ολα εναι καινουργια .. ριζες, αμμο κτλ μονο το φιλτρο ηταν απο το προηγουμενο doh Μια εβδομαδα μετα το κουσουρι το προβλημα παραμενει και δεν εχω δει νεκρα σκουλικακια αντιθετα εχουν αυξηθει! Θα επαναλαβω τη θεραπεια για αλλη μια εβδομαδα και βλεπουμε

Yiannis59
07-05-2010, 13:15
Και εγω διαπιστωσα οτι στην πλαναρια δεν κανει τιποτε (εχω και εγω σε μια γεννηστρα σκετο τζαμι και δεν μπορω να την ξεκανω)

White Diamond
07-05-2010, 13:15
Ε καλα ειναι και θεμα υπομονης (και ηλικιας.)ne55

Yiannis59
07-05-2010, 13:16
Ε καλα ειναι και θεμα υπομονης (και ηλικιας.)ne55

Τον κακο σου τον καιρο ρεμαλι baeh:

Γιώργος Κ
07-05-2010, 13:20
Και εγω διαπιστωσα οτι στην πλαναρια δεν κανει τιποτε (εχω και εγω σε μια γεννηστρα σκετο τζαμι και δεν μπορω να την ξεκανω)
Μα ειναι δυνατον ... να ξεκανει (υποτιθεται) τα σαλιγκαρια και βραχιοσκωληκες και τα πλαναρια να μενουν αθικτα :confused::eek::eek:

Το panacur δε το γλυτωνω ... και αντε βρες!! doh - αν και (http://www.aquatek.gr/vb/showpost.php?p=431714&postcount=4)Fenbendazole εχει και αυτο σαν δραστικη ουσια (http://www.aquatek.gr/vb/showpost.php?p=431714&postcount=4) δεν ειναι λογικο!!

Αυτο που δε καταλαβαινω στο κουσουρι ειναι γιατι μας "αναγκαζει" να το χρησιμοποιησουμε 3 μηνες αφου ανοιχτει!

Yiannis59
07-05-2010, 13:24
Μα ειναι δυνατον ... να ξεκανει (υποτιθεται) τα σαλιγκαρια και βραχιοσκωληκες και τα πλαναρια να μενουν αθικτα :confused::eek::eek:

Το panacur δε το γλυτωνω ... και αντε βρες!! doh

Αμα βρεις θελω και εγω μου τρωνε τα αυγα τα σκασμενα !rifle!

ΣΤΑΜΑΤΙΑ
07-05-2010, 13:27
Εγώ είδα μεγάλη διαφορά στα σαλιγκάρια.
Εχουν περάσει 10 ημέρες και ακόμα βγάζω νεκρά σαλιγκάρια. Τα ξέκανε σχεδόν όλα.
Αυτά τα ελάχιστα που βρισκω τώρα πια νομίζω πως είναι ζωντανά αλλά οταν τα πιάσω στο χέρι διαλύονται.

Γιώργος Κ
07-05-2010, 13:32
Εγώ είδα μεγάλη διαφορά στα σαλιγκάρια.
Εχουν περάσει 10 ημέρες και ακόμα βγάζω νεκρά σαλιγκάρια. Τα ξέκανε σχεδόν όλα.
Αυτά τα ελάχιστα που βρισκω τώρα πια νομίζω πως είναι ζωντανά αλλά οταν τα πιάσω στο χέρι διαλύονται.
Σταματια αν μπορεσεις ρωτα το φαρμακοποιο σου αν εχει Panacur οι δυο εδω κοντα που ρωτησα ... με κοιταζαν στα ματια λες και ημουν εξωγηινος! doh:sos-help::sos-help::sos-help::sos-help:

disc-postman
07-05-2010, 13:33
Ρε παιδια που μπορω να βρω kusuri, για δωστε κανα link,

η αν καποιος παραγγειλει ενδιαφερομαι :)

ChristosP
07-05-2010, 13:35
Αμα βρεις θελω και εγω μου τρωνε τα αυγα τα σκασμενα !rifle!

βοςς το esha 2000 τα είχε φάει μια φορά αν θυμάμαι καλά ;)

Yiannis59
07-05-2010, 13:37
βοςς το esha 2000 τα είχε φάει μια φορά αν θυμάμαι καλά ;)

Αμα δεν βρεθει πανακουρ να το δοκιμάσω και αυτο,
καπου πρεπει να εχω ενα μπουκαλι :thumbup:

Εδωσα του Βασιλη λινκ οταν ερθεις θα το κανονισουμε :thumbup:

Γιώργος Κ
07-05-2010, 13:56

Ταχυδρομεεεε μη πλερωνεις αδικα θα σου δωκω εγωωωωωω!!!! :thumbup:

disc-postman
07-05-2010, 13:56
Εδωσα του Βασιλη λινκ οταν ερθεις θα το θα το κανονισουμε :thumbup:

thamb :thanks:

Ταχυδρομεεεε μη πλερωνεις αδικα θα σου δωκω εγωωωωωω!!!! :thumbup:

thamb :thanks:

ChristosP
07-05-2010, 13:57
γιατί panacur και όχι τρεμαζόλ ?

Γιώργος Κ
07-05-2010, 14:01
γιατί panacur και όχι τρεμαζόλ ?
Το πανακουρ το εχω δει να λειτουργει (απο τον raven) τρεμαζολ δε το εχω υποψην ... ποια ειναι η δραστικη του ουσια? :confused:

Bob Dens
07-05-2010, 14:22
Το πανακουρ το εχω δει να λειτουργει (απο τον raven) τρεμαζολ δε το εχω υποψην ... ποια ειναι η δραστικη του ουσια? :confused:

Praziquantel

ChristosP
07-05-2010, 14:39
επειδή έχουνε ίδια δραστική και συμφέρει καλύτερα από το πανακουρ στα ίδια λίτρα νερού ;)

Γιάννης
07-05-2010, 22:29
Εβαλα και εγω παιδια ... στο νεο ενυδρειο εχει γεμισει το μπροστινο τζαμι πλαναρια πραγμα πολυ παραξενο αφου ολα εναι καινουργια .. ριζες, αμμο κτλ μονο το φιλτρο ηταν απο το προηγουμενο doh

Και εγώ αυτό παρατήρησα, δεν κάνει τίποτα στα πλανάρια ο κουσούρης.

Το panacur δε το γλυτωνω ... και αντε βρες!! doh - αν και (http://www.aquatek.gr/vb/showpost.php?p=431714&postcount=4)Fenbendazole εχει και αυτο σαν δραστικη ουσια (http://www.aquatek.gr/vb/showpost.php?p=431714&postcount=4) δεν ειναι λογικο!!

Αν και την δραστική ουσία που περιέχει το panacur την χρησιμοποιούν γαριδάδες στο εξωτερικό για να εξοντώσουν τα πλανάρια απο τα ενυδρεία τους,από ότι διάβασα στο simply και αλλού για τους δίσκους μόνο στην τροφή!
Πέρυσι την έκανα την πατάτα μου με το panacur,από υπερδοσολογία βέβαια,και δηλητηρίασα 2 ζευγάρια,τα αποτελέσματα ήταν μη αναστρέψιμα,τεράστιες αλλαγές νερού καθημερινά για μια εβδομάδα δεν βοήθησαν στο ελάχιστο.

Σταματια αν μπορεσεις ρωτα το φαρμακοποιο σου αν εχει [FONT=verdana]Panacur οι δυο εδω κοντα που ρωτησα ... με κοιταζαν στα ματια λες και ημουν εξωγηινος! doh:sos-help::sos-help::sos-help::sos-help:
:pPanacur υπάρχει μόνο στα κτηνιατρικά.

Yiannis59
19-05-2010, 11:52
Στην νεα παραλαβή Kusuri σημερα,
Εχει μεσα ενα τυπωμένο χαρτακι με οδηγιες χρήσεως που ακυρωνουν αυτα που γραφει επανω το φακελακι περι μιας ωρας κλπ, δυστυχως το scanner μου εχει παραδωσει το πνευμα για να τες σκαναρω.
Παντως λεει οτι το Video στο site ειναι ο σωστος τροπος χρησης και το ριχνουμε σιγα σιγα σε χρονο δυο εωσ τριων λεπτων, και οχι μια ωρα.

Ακους 2Λ και Διαμαντη.

Jeepas
19-05-2010, 12:00
Στην νεα παραλαβή Kusuri σημερα...

Δεν εννοείς το 2κό μου? Γιατί εγώ και προφανώς και ο Ιωσάς, δεν βρήκαμε τπτ μέσα...

Πήρες κι άλλο? Μα που το χρησιμοποιείς? Τι σου φταίει το σκυλάκι, άσ'το ας γαυγίζει λίγο παραπάνω...

White Diamond
19-05-2010, 12:01
Οκ boss εληφθη θα ερθω Κυριακη.:thumbup:
Κοιτα μην κανεις καφε θα κανω μονος μου.:p

Yiannis59
19-05-2010, 12:04
Δεν εννοείς το 2κό μου? Γιατί εγώ και προφανώς και ο Ιωσάς, δεν βρήκαμε τπτ μέσα...

Πήρες κι άλλο? Μα που το χρησιμοποιείς? Τι σου φταίει το σκυλάκι, άσ'το ας γαυγίζει λίγο παραπάνω...

Αυτο που μου εδωσες το χάρισα του Yiapa,
Εσυ τα πηρες απο άσχετο πωλητή εγω τα πηρα απο τον αντιπρόσωπο Ευρώπης και δεν ειναι για εμένα αλλα για το ρεμαλι τον Διαμαντη, και Ταχυδρομο

Jeepas
19-05-2010, 12:09
Αυτο που μου εδωσες το χάρισα του YiapaΈπρεπε να στο φέρω πρώτα Καπανδρίτι? Δε μού'λεγες... 2πλα είμαστε ne55

disc-postman
19-05-2010, 12:42
Οκ boss εληφθη θα ερθω Κυριακη.:thumbup:
Κοιτα μην κανεις καφε θα κανω μονος μου.:p

Ναι οπως εφτιαξες την προηγουμενη...............:whip:

Ρεμαλι το kusuri μου..............!rifle!

yiapas
19-05-2010, 16:15
Αυτο που μου εδωσες το χάρισα του Yiapa,

ααααα...του Χρήστου ήταν?? :confused:

Νόμιζα οτι ηταν αυτά που φέραμε και πληρώσαμε μαζί :)

White Diamond
19-05-2010, 16:32
Ναι οπως εφτιαξες την προηγουμενη...............:whip:

Ρεμαλι το kusuri μου..............!rifle!

Aμα ερθεις και κανεις καφε...teufel_98

Crazyio
19-05-2010, 19:34
Ούτε εμένα είχε άλλο χαρτάκι μέσα αλλά και να είχε δεν θα καθόμουν λίγο λιγο μια ώρα για να το ρίξω ...
διέλυσα την ποσότητα που έπρεπε σε 1 λίτρο νερό Α/Ο και το έριξα σιγά σιγά μέσα ....
λιγότερο από 1 λεπτό πήρε η όλη δουλειά ...

White Diamond
19-05-2010, 19:45
Ρε παιδια χαλαρωστε. Εγω παραγγειλα το κουσουρι.
Το ιδιο ειμαστε? Αυτες ειναι διαπλανητικες οδηγιες.;)

ChristosP
19-05-2010, 20:23
δεν πειράζει ρε έχω πολύ εγώ :p για φίλους :)

βόλτες το κουσουρι σε όλη την Αττική :p

White Diamond
19-05-2010, 20:30
Και εγω γι αυτο πηρα τοσο Χρηστο. Να εχουμε οσοι χρειαστουν.;)

Γιώργος Κ
19-05-2010, 20:34
Και εγω γι αυτο πηρα τοσο Χρηστο. Να εχουμε οσοι χρειαστουν.;)
Γραφει αν ανοιχτει θα πρεπει να χρησημοποιηθει μεσα σε 3 μηνες ... τι εχει και χαλαει?? doh

Yiannis59
20-05-2010, 12:10
Γραφει αν ανοιχτει θα πρεπει να χρησημοποιηθει μεσα σε 3 μηνες ... τι εχει και χαλαει?? doh

Στες νεες οδηγίες λεει οτι αφου ανοιχθεί εαν φυλάσσετε σε δροσερό ξηρό μερος κρατα μέχρι την ημερομηνία λήξης που αναγράφετε στο φακελάκι

Diskus Fan
21-05-2010, 00:47
Να προσεχετε ... μην σας μεινει κανα .... κουσουρι!!!!!!:p

White Diamond
24-05-2010, 12:13
Oι νεες οδηγιες εφαρμογης του.

disc-postman
24-05-2010, 12:38
Oι νεες οδηγιες εφαρμογης του.

doh Ευχαριστουμε πολυ :eyesoff:

Jeepas
24-05-2010, 12:48
Έτσι όπως το πάμε, σκέφτομαι να γίνω εισαγωγέας στο κουσούρι. Χρυσές δουλειές εν μέσω κρίσης. rofirofi

Ρε σεις, να κάνουμε καμμιά μαζική ;)

disc-postman
24-05-2010, 12:53
Έτσι όπως το πάμε, σκέφτομαι να γίνω εισαγωγέας στο κουσούρι. Χρυσές δουλειές εν μέσω κρίσης. rofirofi

Ρε σεις, να κάνουμε καμμιά μαζική ;)

Αργησες Χρηστο χα χα :d:d:d

Crazyio
24-05-2010, 16:17
από όσα διάβασα το μόνο που έχει αλλάξει είναι ο χρόνος που πρέπει να το ρίξεις στο ενυδρείο ... (μέσα σε 2-3 λεπτά) ενώ οι παλιές οδηγίες έλεγαν περισσότερο χρόνο ...
κατά τα άλλα παραμένουν όλα ίδια ... (εκτός και αν μου ξέφυγε κάτι ).

Το θέμα είναι άλλο ....
το έχει δοκιμάσει κανείς σε δίσκο που να έχει ΟΝΤΩΣ πρόβλημα και να θεραπεύτηκε ή όλοι το έχουμε δοκιμάσει προληπτικά ?

Jeepas
24-05-2010, 16:50
Ιωσά, εγώ στην Blue Diamond είχα κάτι ξυσιματάκια, όχι τρελά πράγματα και έριξα 1 φορά. Εδώ και 2 περίπου εβδομάδες δεν έχει κάνει τπτ (βέβαια, ασχολείται με άλλα (http://www.hotfile123.com/index.php?q=marianna+ntouvli+video+sirina) τώρα...)

Diskus Fan
26-05-2010, 00:21
Αν δεν εριχνες το κουσουρι ... τι θα γινοταν δηλαδη;:confused:

Yiannis59
26-05-2010, 00:31

Δεν θα ρώταγες :d

Diskus Fan
26-05-2010, 00:50
"Νονε" ... στο κρεβατι γρηγορα .... γιατι θα κανω ενημερωση.-:p

Jeepas
26-05-2010, 07:31
Αν δεν εριχνες το κουσουρι ... τι θα γινοταν δηλαδη;:confused:Θα ξεκίναγα αλάτι. θ'ανέβαζα Τι Ντι Ες και μετά θα με ρώταγες γιατί έριξα αλάτι.
Δοκίμασα ρε Νικόλα... idono

Τώρα θα αντιστρέψω την ερώτηση. Εσύ, τί κάνεις σε αντίστοιχη περίπτωση?

Diskus Fan
26-05-2010, 14:49
Μαλλον τιποτα.-:d

Yiannis59
26-05-2010, 14:53
Μαλλον τιποτα.-:d

Ο Καλχας μίλησε μάλλον θα τον ξανα βαφτίσω ne55

disc-postman
26-05-2010, 16:10

Εχεις σκασει ρεμαλι που δεν εχεις kusuri baeh:

Αν χρειαστεις παντως εδω στον Πειραια εχουμε μπολικο :d:d:d

White Diamond
26-05-2010, 20:35
Ο Καλχας μίλησε μάλλον θα τον ξανα βαφτίσω ne55

Αυτη τη φορα βαλτου κανονικο λαδι οχι μηχανης μπας
και γλυτωσουμε.:d

Crazyio
29-10-2011, 15:52
όταν δεν έχω τι να κάνω,ανακεφαλαιώνω θέματα και τα ξεθάβω .... ;)

τελικά είχαμε τίποτα αξιοσημείωτο από το Kusuri σε όσους το δουλέψανε ενώ είχανε πρόβλημα ?
το έχει δουλέψει κάποιος μετά το πέρας των 3 μηνών που αναφέρει πως διατηρείται μετά το άνοιγμα ? στις νέες οδηγίες λέει πως είναι ΟΚ μέχρι την ημερομηνία που αναγράφει πάνω ....