PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΙΜΑΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ :(

Piannino
21-01-2010, 10:31
Καλημέρα παίδες :(

Έγινε κάτι τραγικό και θα ήθελα απόψεις.

Στο thread ποιο κάτω αναφέρω γενικότερα πληροφορίες σχετικά με το ενυδρείο μου.

Χτές λοιπόν έκανα στους δίσκους μου θεραπεία με tremazol 6 ώρες λόγω προβλημάτων με παράσιτα, έκανα αλαγή νερού 75% και τους έβαλα φρέσκο νερό απο Α/Ο, λόγω του ότι το νερό ήταν φρέσκο δεν έβαλα την αεραντλία το βράδυ, και το πρωί που ξύπνησα είδα τα 5/8 δισκάκια μου νεκρά, όλα τα άλλα ψάρια στην επιφάνεια να προσπαθούν να αναπνεύσουν.

Έσωσα τα τρία ψάρια καθώς τα έβαλα αμέσως στο ενυδρείο αλλά όλα τα υπόλοιπα είναι νεκρά.

Νειώθω τραγικά!!

Τι έγινε δεν μπορώ να καταλάβω, φρεσκο νερό, ph 6, kh 2, gh 2, amonia 0 no2= 0.

Έίμαι άχρηστος! :(

ΣΤΑΜΑΤΙΑ
21-01-2010, 10:46
Ηρέμησε και μη νοιώθεις ενοχές και ας προσπαθήσουμε να καταλάβουμε τι έγινε για να μην ξαναγίνει.
Με τη μικρή πείρα που έχω σε θεραπείες θα ήθελα να μας πεις τι θερμοκρασία είχες;
Στο κυρίως ενυδρείο έκανες την αλλαγή νερού (75%);
Τι ποσότητα φάρμακου εβαλες; (μήπως υπήρξε υπερδοσολογία);
Οι ειδικοί βέβαια θα σε βοηθήσουν καλύτερα.
Ειλικρινά λυπάμαι φίλε μου.
Το έχω νιώσει παλιά με υπερδοσολογία διοξειδίου λόγω έλλειψης μικρορυθμιστή του συστήματος.
Εχασα 35 μικρά ψαράκια και έφυγε η γη από τα πόδια μου. Από αυτό το λάθος εμαθα ΠΟΛΛΑ!!! και δεν τα ξαναεπανέλαβα.

geodan
21-01-2010, 10:52
τι σε ενοχλουσε η αεραντλια και την εβγαλες??????? γιατι δεν δουλευει συνεχεια? ποιος ο λογος?:confused:

loris
21-01-2010, 11:05
Tremazol στο ενυδρειο;;;;;;;;;;
Δεν ξερω...
Αλλα οταν το ειχα χρησιμοποιησει εκανα μπανιο το δισκο εξω απο το ενυδρειο σε ενα κουβα για καποια λεπτα...
ειναι πολυ δηνατο φαρμακο...σκοτωνει βιολογια μπαμ-μπαμ!!!:thumbup:

Yiannis59
21-01-2010, 12:03
Δυο φορες την επαθα με αεραντλία για αυτο φωναζω αεραντλια παντα σε λειτουργια

Γιώργος Κ
21-01-2010, 12:07
Δεν εισαι ουτε αχρηστος ουτε δολοφονος! Πανικοβληθηκες απλα ... ολοι μας το εχουμε παθει ... Μπορει ομως να κανουμε περισσοτερο κακο στην προσπαθεια μας να βοηθησουμε και ο πανικος δεν ειναι καλος συμβουλος.
Λυπαμαι για τα ψαρακια σου ...:( ελπιζω να καταλαβες οτι φαρμακα χρησημοποιουμε ΜΟΝΟ οταν ειμαστε σιγουροι οτι εχουν καποια αρρωστια! Ηδη ηταν ταλαιπωρημενα τα ψαρια σου ... Θα επρεπε να εχεις περισσοτερη υπομονη!

Crazyio
21-01-2010, 17:34
εγώ θα ήθελα να μάθω (όπως και η Σταματία) αν την αγωγή με το φάρμακο την έκανες στο κυρίως ενυδρείο γιατί υπάρχει μια σύγχυση στα λεγόμενά σου (φυσικό άλλωστε μετά την ήττα που έπαθες ). :o

Απάντησε και στις υπόλοιπες ερωτήσεις πιο πάνω ...

Piannino
21-01-2010, 17:58
θερμοκρασια 30
Ph 5.5-6
gh2-3
kh 2-3
no2=0
ammonia=0

Την θεραπεία την έκανα στο κυρίος ενυδρείο γιατί έτσι αναγράφουν οι οδηγίες, εκτός αυτού, δεν μπορούσα να ξεφορωθώ τα παράσιτα καθώς μετά απο κάποιο διάστημα εμφανιζόντουσαν συνέχεια άρα την έκανα μιά και καλή στο μεγάλο ενυδρείο. Υπερδοσολογία δεν υπήρξε καθώς ακολούθησα τις οδηγίες πιστά, έκανα την θεραπεία με tremazol 6 ώρες και μετά αλάγή 75% νερού(bye byε βιολογία) και έβαλα καθαρό νερό Α/Ο. όσο τα κοίταζα όλα ήταν καλά. Κοιμήθηκα το βράδυ και το πρωί που ξύπνησα αντίκρυσα εναν πραγματικό εφιάλτη, όλα τα αγαπημένα μου δισκάκια νεκρα :( ένας ετοιμοθάνατος και δύο να πασχίζουν. Ήταν όλα στην επιφάνεια του νερού και προσπαθούσαν να αναπνεύσουν, τα τέτρας επίσης. Είχα φύγει και ανέθεσα στον πατέρα μου να κάνει κάποιες δουλειές και δεν άναψε την αεραντλία επειδή λέει είχε πολλές μπουρμπουλίθρες το νερό, και έβαλε χαμηλα την έξοδο του φίλτρου με αποτέλεσμα να μην δημιουργείται καθόλου οξυγόνο.

Είχα και ενα δευτερο φίλτρο με κάρβουνο προκειμένου να καθαρίσει όσο φάρμακο είχε απομείνει μέσα απο το 25% νερού που είχε πριν την αλαγή της Α/Ο.

Μήπως το νερό της Α/ο βγαίνει με μειωμένο οξυγόνο? δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να πάθανε ασφυξία με 75% αλαγή μέσα σε μία νύχτα.

Πριν φύγω για δουλειά έπιασα τα επειζών ψάρια και τα έβαλα στο ενυδρείο νοσοκομείο που και αρχίσανε να αναπνέουν κανονικά, και πλέον είναι σε μία φυσιολογική κατάσταση.

Καταστροφή :( θα σας έλεγα πως δεν μπορείται να φανταστείτε πώς αισθάνομαι, αλλα πιστεύω πώς είστε οι μόνοι που πραγματικά μπορείτε :'(

Yiannis59
21-01-2010, 17:59
εμενα παθαν σε δυο ωρες και μιλας για μια νυχτα doh

αμα ψαξεις καπου το εχω γραψει οταν το επαθα

Γιώργος Κ
21-01-2010, 18:09
Ολοι καταλαβαινουν πως νοιωθεις φιλαρακο .... ΟΛΟΙ ειχαμε απωλειες!!
Μη το βαζεις κατω ... κουραγιο :thumbup:

Piannino
21-01-2010, 18:48
Να καταλαβαινα και τι σκατά έγινε θα ήταν ότι πρέπει, δηλαδή απο το πουθενά...είχε τύχει και άλλες μέρες να μην έχω αεραντλία και όλα οκ... πώς εξαφανίστηκε το οξυγόνο απο 250 λίτρα φρεσκο νερό μέσα σε μία νυχτα...

yiapas
21-01-2010, 18:55
το οτι σταμάτησες την παροχή οξυγόνου μετά απο αυτην την θεραπεία δεν ήταν σωστή κίνηση

μην πτοείσαι...ότι έγινε εγινε

Γιάννης
21-01-2010, 19:08
Ότι έγινε δεν αλλάζει,με το να στεναχωριέσαι δεν βγαίνει τίποτα.
Ατυχήματα και λάθη μπορούν να συμβούν στον καθενα.
:( Εγώ πριν ένα 8μηνο "έστειλα" δυο ζευγάρια από υπερδοσολογία φαρμάκου.
ΥΓ.Το tremazol (praziquantel)από όσο ξέρω δεν επηρεάζει την βιολογία.

ChristosP
21-01-2010, 19:21
To praziquantel στο drosit δεν πειράζει την βιολογία σίγουρα :thumbup:.

Αλλά τα καινουργια φαρμακα της σερα δεν νομίζω ότι είναι μόνο ότι λένε στα χαρτιά ;)του ξέφυγε και στην παρουσίαση του Dieter για όποιον το κατάλαβε γιατί αν αν αναγράψουν τα πάντα θα πρέπει να τα αγοράζεις από κτηνιατρο και όχι από pet . Δεν είναι τυχαίο ότι κάποια από αυτά θέλουν αλλαγή νερού μέσα σε 6 ώρες και σίγουρα δεν είναι για το praziquantel που περιέχουν ;)

gruby125
22-01-2010, 04:57
To praziquantel στο drosit δεν πειράζει την βιολογία σίγουρα :thumbup:.

Αλλά τα καινουργια φαρμακα της σερα δεν νομίζω ότι είναι μόνο ότι λένε στα χαρτιά ;)του ξέφυγε και στην παρουσίαση του Dieter για όποιον το κατάλαβε γιατί αν αν αναγράψουν τα πάντα θα πρέπει να τα αγοράζεις από κτηνιατρο και όχι από pet . Δεν είναι τυχαίο ότι κάποια από αυτά θέλουν αλλαγή νερού μέσα σε 6 ώρες και σίγουρα δεν είναι για το praziquantel που περιέχουν ;)

Κουραγιο κιε απο μενα φιλε.Ειλικρινα λιπαμε οτι εχι γινι.Δεν ιμε ιδκοσ στα αροστια αλα κατι εχο ματι για το πραziquantel επιδι ιχα κιε εγο καπια προβλιματα .Κιε το εχο πσαχι πολι.πεσ μου ποσο κιερο τρεχι το ενιδρειου Σου.NO2-0 σιμενι πολι καλα στρομενο ενιδρειο ι σιχνεσ αλαγιεσ νερου.Praziquantel εχι καπιεσ οργανικιεσ υσιεσ οπιεσ διμιουργουνε αναπτιχι απο διαφορεσ ιδον βακτεριδιον , οπια απορουφανε ποσοτιτεσ οχγονου,ιτε αλγισ που πρασινιζυν το νερο, ιτε αλεσ ιδουσ μικρο οργανιζμουσ.Ιπαρχι περιπτοσι ιπερβολικισ αναπτιχισ κιε απο τα βιολογικα σε πολι καλα στρομενα ενιδρεια κιε αποροφουανε γριγορα ολο το οχγονο απο το νερο,τοτε δεν βοιται υτε το αεροανγλια, χριαζετε αμεσοσ μεγαλο αλαγι νερου.Για αβτο λενε για μεγαλεσ αλαγιεσ νερου πριν τα πεσι το φαρμακο Kie meta to farmako.ελενχτε το παρακαλο επιδι χανα λεο δεν ιμε ιδικοσ σε αβτο το τεμα.Κιε κατι αλο Σου ζιταο χαρι τα δεχτισ ενα δισκακι απο τιν γιενα μου? 6-7 πονδον ,μονο να το προσεχισ πολι-περιμενο να το δεχτισ.μι μου πισ οχι nono -δεν μου αρεσ αβτο το λεχι!

ta to xana meletiso.kie ta po gia ta nea,amesos

dimitris21
22-01-2010, 09:07
Κουραγιο κιε απο μενα φιλε.Ειλικπινα λιπαμε οτι εχι γινι.Δεν ιμε ιδκοσ στα αροστια αλα κατι εχο ματι για το πραziquantel επιδι ιχα κιε εγο καπια προβλιματα .Κιε το χο πσαχι πολι.πεσ μου ποσο κιερο τρεχι το ενιδρειου Σου.NO2-0 σιμενι πολι καλα στρομενο ενιδρειο ι σιχνεσ αλαγιεσ νερου.Praziquantel εχι καπιεσ οργανικιεσ ουσιιεσ οπιεσ διμιουργουνε αναπτιχι απο διαφορεσ ιδον βακτεριδιον οπια απορουφανε ποσοτιτεσ οχγονου,ιτε αλγισ που πρασινιζυν το νερο ιτε αλεσ ιδουσ μικρο οργανιζμουσ.Ιπαρχ περιπτοσι τα ανπτιζονδε ιπερβολικα κιε τα βιολογικα σε πολι καλα στρομενα ενιδρεια κιε αποροφουανε γριγορα ολο το οχγονο απο το νερο,τοτε δεν βοιται υτε το αεροανγλια, χριαζετε αμεσοσ μεγαλο αλαγι νερου.Για αβτο λενε για μεγαλεσ αλαγιεσ νερου πριν τα πεσι το φαρμακο Kie meta to farmako.ελενχτε το παρακαλο επιδι χανα λεο δεν ιμε ιδικοσ σε αβτο το τεμα.Κιε κατι αλο Σου ζιταο χαρι τα δεχτισ ενα δισκακι απο τιν γιενα μου? 6-7 πονδον ,μονο να το προσεχισ πολι-περιμενο να το δεχτισ.μι μου πισ οχι nono -δεν μου αρεσ αβτο το λεχι!

ta to xana meletiso.kie ta po gia ta nea,amesos

μπορεί κάποιος να κάνει τη μετάφραση :sos-help:

delta66
22-01-2010, 09:51
Οποιος δεν τα παει καλα με την ορθογραφια και δεν θελει να κουραζει τους αναγνωστες του (για να τον διαβαζουν κιολας και να του απαντανε) μπορει να βαλει αυτοn τον "διορθωτη" στον firefox
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3439
Μονο που βγαζει κοκκινη τη λεξη (λαθος) και για τονισμο.

nino334
22-01-2010, 10:02

τι να μεταφρασει ρε φιλε? ο φιλος gruiby125 δινει μαθηματα ανιδιοτελειας γεναιοδωριας και μεγαλειου ψυχης πιστευεις οτι αυτα χρειαζονται μεταφραση?:confused::confused:ενα μαγαλο μπραβο χρειαζεται!!!ΜΠΡΑΒΟ GRUIBY125:thumbup:

delta66
22-01-2010, 10:03
ή αυτο για ταυτοχρονο αγγλικο και ελληνικο ελεγχο.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3451

τι να μεταφρασει ρε φιλε? ο φιλος gruiby125 δινει μαθηματα ανιδιοτελειας γεναιοδωριας και μεγαλειου ψυχης πιστευεις οτι αυτα χρειαζονται μεταφραση?:confused::confused:ενα μαγαλο μπραβο χρειαζεται!!!ΜΠΡΑΒΟ GRUIBY125:thumbup:
:thumbup::thumbup:

gruby125
22-01-2010, 10:28

εχισ δικιο .ιταν αργα ,βιαζομυνα. Μετα τα προσπατισο τα το γραπσο πιο καταρα.Δισκολεβομε πολι με το γραπσιμο.

Piannino
22-01-2010, 10:31
Φιλε μου guybi, με συγκίνησες τόσο πολυ :(, ευχαριστώ πραγματικά! για να μου δίνεις το δισκάκι σου σημαίνει πως παρόλι την απίστευτη αποτυχία που είχα μου το εμπιστεύεσε :( με μεγαλη μου χαρά θα το δεχτώ και θα το προσέχω μαζί με τους επιζώντες και φυσικά δεν θα πτωηθώ και θα φροντίσω να μεγαλώσει δυνατό και υγιες :( σε ευχαριστώ παρα παρα πολυ φιλε μου, και γενικότερα όλους για τα καλά σας λόγια.

Μεσα στην μαυρίλα σίγουρα ένιωσα καλύτερα με την ευγένεια του guybi.

Το τηλέφωνο μου είναι 6948487313 (Οδυσσέας) πάρε με οπωτεδήποτε μπορείς,

Ευχαριστώ και πάλι

nino334
22-01-2010, 10:34
εχισ δικιο .ιταν αργα ,βιαζομυνα. Μετα τα προσπατισο τα το γραπσο πιο καταρα.Δισκολεβομε πολι με το γραπσιμο.

ΕΓΩ ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ

White Diamond
22-01-2010, 10:39

Kανενα προβλημα φιλε μου, οπως και να γραφεις αυτα που ειπες και εκανες
λενε πολλα περισσοτερα απο καποια που γραφοντε σωστα.
ΜΠΡΑΒΟ και απο εμενα.:thumbup:

dimitris21
22-01-2010, 13:20
μπορεί αυτό που έγραψα να φάνηκε άσχημο ή ειρωνικό ή και εγώ δεν ξέρω τι άλλο.

όσοι με γνωριζουν ξέρουν ότι μόνο έτσι δεν είμαι.

το πρόβλημα είναι ότι επιχείρησα 3-4 φορές να διαβάσω αυτά που έγραψε ο φίλος και δεν τα κατάφερα.
και δεν είναι θέμα ορθογραφίας. εχω μαθει να διαβαζω ανορθογραφα μιας και ειμαι και εγω ανορθογραφος.

είναι θέμα μιας περίεργης ανάμειξης από ξένη προφορά, greeklish με ελληνικούς χαρακτήρες και κακού συντακτικού.

αν ενοχλήθηκε κάποιος ζητώ συγνώμη.

Diskus Fan
22-01-2010, 14:00
Οπως και να εχει ... αν το διαβασεις αργα το νοημα βγαινει ... δεν μπορουμε να ζητησουμε κατι παραπανω ...... διαβαζω κειμενο γραμμενο απο Ελληνοπουλο και μου ερχεται να σπασω την οθονη .... ουτε τελειες, ουτε κομμα, ουτε κεφαλαια, ουτε καν συντακτικο .... κι'εγω δεν βαζω τονους αλλα καποιοι απλα δεν τρωγονται με τιποτα .... τουλαχιστον ο φιλος gruiby125 αν και αλλοδαπος το παλευει παρα πολυ και μπραβο του ... ενα μεγαλο μπραβο και για το ηθος.-:cool:

dimitris21
22-01-2010, 14:51
μετά από το μήνυμα του Fan κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά και ψάχνοντας ανακάλυψα ότι ο φίλος μας δεν είναι Έλληνας.

θέλω πρώτα απ' όλα να ζητήσω δημόσια συγνώμη από το φίλο μας το gruiby125.

καταλαβαίνω πάρα πολύ καλά, πόσο άσχημα πρέπει να αισθάνθηκε μετά το μήνυμα μου. θέλω να τον διαβεβαιώσω ότι δεν είχα καμία πρόθεση ούτε να τον θίξω ούτε να τον κάνω να αισθανθεί μειονεκτικά.
τον διαβεβαιώνω επίσης ότι στο μέλλον, εγώ θα κάνω διπλάσια προσπάθεια να καταλάβω αυτά που γράφει, από την προσπάθεια που θα κάνει ο ίδιος να τα γράψει.

φίλε gruiby125 και πάλι σου ζητώ συγνώμη!!!

Churu
22-01-2010, 15:47
gruiby125 ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ!!!36_1_3236_1_32

gruby125
25-01-2010, 08:22
μετά από το μήνυμα του Fan κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά και ψάχνοντας ανακάλυψα ότι ο φίλος μας δεν είναι Έλληνας.

θέλω πρώτα απ' όλα να ζητήσω δημόσια συγνώμη από το φίλο μας το gruiby125.

καταλαβαίνω πάρα πολύ καλά, πόσο άσχημα πρέπει να αισθάνθηκε μετά το μήνυμα μου. θέλω να τον διαβεβαιώσω ότι δεν είχα καμία πρόθεση ούτε να τον θίξω ούτε να τον κάνω να αισθανθεί μειονεκτικά.
τον διαβεβαιώνω επίσης ότι στο μέλλον, εγώ θα κάνω διπλάσια προσπάθεια να καταλάβω αυτά που γράφει, από την προσπάθεια που θα κάνει ο ίδιος να τα γράψει.

φίλε gruiby125 και πάλι σου ζητώ συγνώμη!!!

Καλιμερα Διμιτρι21.πεσ μου αν ελαβεσ προσοπικο μινιμα απο μενα,επιδι εχο καπια προβλιματα με ιντερνετ ι ιπολογισι μου κιε δεν βορο τα καταλαβο αν εβτασε σε Σενα τελικα.ΓΙΑ ΠΡΟΤΙ ΦΟΡΑ σκιεβτομε παραπανο απο 5 λεπτα ποσ τα απανδισο για καπιο τεμα-πολι παραπανο!!!! .Γραφονδασ κατι στο φορυμ ,κσεκινισα ενα τεμα,οπια με ΣΙΓΙΕΝΙΤΙΚΙΕ-πολι,ΣΤΕΝΕΧΟΡΙΤΙΚΙΕ-πολι,ΝΕΒΡΙΑΖΕ-πολι,ΕΒΧΑΡΙΣΤΙΚΙΕ-κατολου.Διμτρι21 τορα με πολι απλα κιε φτοχα λογια τελο τα Σου πο,ποσ ,δεν τρεχι τιποτα ,δεν εχι γινι τιποτα!!!!!!!!!! . Ομοσ τροποσ ποσ τακτοπικιεσ το τεμα,λει πολα για Εσενα-οτι καλιτερα πραγματα.Μετα τα γραψο κατι παραπανο ,νομιζο το χροσταο σε Εσενα αλα κιε εγο το εστανομε σαν ανανγι.

dimitris21
25-01-2010, 09:16
φίλε μου δεν μου χρωστάς τίποτα!!!!!!
ΕΓΩ σου χρωστάω...
ΕΜΕΙΣ σου χρωστάμε...

... ένα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, που κάνεις μεγαλύτερη προσπάθεια, από αρκετούς Ελληνες, να μάθεις τη γλώσσα μας σωστά.

Γιώργος Κ
25-01-2010, 12:39
Μπράβο gruiby125 δίνεις μαθήματα για όλους εμάς!! Αν δεν υποστηρίζει ο ένας τον άλλο θα την χάσουμε την μπάλα! Μπορεί να μην κατέχεις την Ελληνική γλώσσα αλλά σίγουρα την Ελληνική ψυχή την έχεις! Και αυτό έχει μεγαλύτερη σημασία! :thumbup:

Piannino
25-01-2010, 15:20
Gruiby απο που κατάγεσαι? το πόσο καλοσυνάτος είσαι μου κάνει εντύπωση! πέρνουμε παράδειγμα όλοι! Σχετικά με το ενυδρείο μου, επανείλθανε όλα στην φυσιολογική τους ροή, οι 3 επιζώντες φαίνονται πολύ καλά δώξα τον θεό, σιγά σιγά θα αποκαταστήσω το ενυδρείο και φυσικα Gruby κρατάω και μία θέση για τον μικρό φίλο μας απο την γένα σου, πιός ξέρει ίσως καταφέρει και γεννήσει και αυτός καποια στιγμή :D

Piannino
07-02-2010, 17:03
Παίδες, πιστεύω πως είναι υποχρέωσή μου να ευχαριστήσω και μέσω του forum τους:

Gruby125, Iliasf, Μιχάλη(discus.gr) που με βοηθήσανε να αποκαταστήσω το ενυδρείο μου μετά την "τραγωδία" που με βρήκε εκείνο το πρωί. Ο καθένας με τον δικό του τρόπο(συμβουλές, βιβλία, δωρεές δίσκων) με βοήθησε να αποκαταστήσω το ενυδρείο μου το οποίο είναι πλέον γεμάτο με πανέμορφα και υγιέστατα δισκάκια, και όχι μόνο δεν πτωήθηκα αλλα ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε κάτι μεγάλύτερο(700+ Λίτρα) ώστε οι δίσκοι μου να έχουν πραγματικά τις ιδανικές συνθήκες διαβίωσης σε ενυδρείο!

Φιλε Gruby Και Iliasf τα δισκάκια σας είναι μια χαρά, μην σας πω καλύτερα απο ότι τα είχατε εσεις!!!!!!! haha :P

Εδώ μερικές φωτογραφίες τους.

http://img38.imageshack.us/img38/3882/img0316qjc.th.jpg (http://img38.imageshack.us/i/img0316qjc.jpg/) http://img229.imageshack.us/img229/9995/img0313s.th.jpg (http://img229.imageshack.us/i/img0313s.jpg/)
http://img246.imageshack.us/img246/7559/img0312v.th.jpg (http://img246.imageshack.us/i/img0312v.jpg/) http://img44.imageshack.us/img44/1820/img0315ofh.th.jpg (http://img44.imageshack.us/i/img0315ofh.jpg/)
Ελπίζω να μου δωθεί η ευκαιρία να ανταποδώσω την καλοσύνη, αν όχι σε εσάς στον πρώτο που θα αντιμετωπίσει μια παρόμοια αναποδιά.

Akis
09-02-2010, 18:45
ει δολοφονε δες τον νεο φωτισμο στον ενυδρειο σου............

red rubin
09-02-2010, 18:52
Τα τηλεφωνα δεν τ`ακους εσυ??

Akis
09-02-2010, 18:54
εγω??????????

:eek::eek::eek:

αααααααααααααααααααααα

σε παιρνω αυριο να κανεις προσθαφαιρεση....................

Piannino
10-02-2010, 01:43
Φιλε Γ......!! μεγιά!! ΗΑΗΑΗΑΗΑ τα διακοσμητικά μου τα έβαλες τελικά!! σταματήστε τα PMS το κεφάλι των mayian, το καραβάκι και οι ρωμαικές πύλες πουλήθηκαν στον ΑΚΟΥΛΙΝΙ! Δεν με ενδιαφέρει το ενυδρείο, σπάστο κάντο ότι θές, αλλα το κεφάλι των Mayian είναι ανεκτίμητο!! :P Σφαγή έγινε!

Σε παρακαλώ πρόσεχε τι γράφεις!rcard!

tsiro
10-02-2010, 10:19
ει δολοφονε δες τον νεο φωτισμο στον ενυδρειο σου............

βρε πατριδα στηνεις ενυδρειο για δισκους με καραβακια και κεφαλια?doh

Akis
10-02-2010, 10:41
βρε πατριδα στηνεις ενυδρειο για δισκους με καραβακια και κεφαλια?doh

χαχαχαχαχαχαχα,το κεφαλι ειναι το κατι αλλο,το καραβακι θα φυγει αλλα μεχρι να βαλω την ριζα στην μεση δεν μπορω να το βλεπω αδειο.θα δειτε το τελικο αποτελεσμα σε λιγες μερες.............

ΣΤΑΜΑΤΙΑ
21-02-2010, 16:39
Για ηρεμήστε λίγο..... Αυτο πάει σε όλα αυτά τα συγνώμη που προέκυψαν πιο πάνω κατά την ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ

Γιώργος Κ
21-02-2010, 20:16
Για ηρεμήστε λίγο..... Αυτο πάει σε όλα αυτά τα συγνώμη που προέκυψαν πιο πάνω κατά την ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ
Βασικα το συγνωμη πρεπει να παει σε σενα ... :)
Ειμαι ευκολοπιστος ... οι καλες προθεσεις παντα με ενδιαφερουν αλλα δυστηχως καθε φορα απογοητευομαι οταν ανακαλυπτω οτι κατι κρυβεται απο πισω! :(
Η ευγενεια λαμβανεται σαν αδυναμια συνηθως αλλα ... δεν ειναι ετσι!
Το σιγουρο ειναι οτι δεν πρεπει να αλλαξουμε εμεις αλλα οι αλλοι! Ετσι θα γινει καλυτερος ο κοσμος μας! :thumbup:

Piannino
22-02-2010, 17:56
Δεν καταλαβα τιποτα! τι πεχτηκε? συγνώμη σε ποιον? ποιος να ηρεμήσει? γιατί να ηρεμησει??:confused::confused: