PDA

Επιστροφή στο Forum : σαολίν εναντίον 5 γερμανών

crow
20-01-2010, 13:25
γεια σας παιδιά
εχθές έφερα από την αθηνα 5 στενκερακια 3 6εκ και 2 8 εκ (έχω άλλον έναν μέσα μάλλον μαλαισία ήταν ο πρώτος μου περίπου στα 8-9 εκ

εχθές όλη μέρα τα φώτα σβηστά δεν έβλεπα και πολλά πράματα αλλα δε παρατήρησα κυνηγητά και τσαμπουκάδες

σήμερα που άναψαν τα φώτα πήγα να τους ταΐσω λίγο να δω και άμα τρώνε

και ο σαολίν τους πλακώνει όλους χρειάζεται να κάνω κάτι ???
και κάτι ακόμα από τα 5 δισκάκια είδα μονο ένα να ψιλοτρώει λέτε να φταίει το ξύλο που πέφτει και αύριο θα είναι όλα κομπλέ ????

:sos-help::sos-help::sos-help:

Discus.gr
20-01-2010, 13:57
Δώσε λίγο χρόνο στα νέα Δισκάκια να προσαρμοστούν στο νέο τους σπίτι.
Δοκίμασε να ταΐσεις την αγαπημένη τροφή και των πιο απαιτητικών δίσκων τα Bloodworms.
Τα ψάρια του Stendker είναι διαφορετικά μεγαλωμένα από τα ψάρια της Μαλαισίας και αργούν λίγο να φάνε.
Δώσε τους λίγο χρόνο και άσε τον Μαλαισιανό να τους μάθει να τρώνε. :d

Φιλικά Μιχάλης

crow
20-01-2010, 14:07
πάντως ο πρώτος τα bloodworm ούτε να το δει
ξέρω ότι θα πέφτει ξύλο στην αρχή μέχρι να φτιάξουν την ιεραρχία

για να δούμε τη θα γίνει

Jeepas
20-01-2010, 14:09
άσε τον Μαλαισιανό να τους μάθει να τρώνε Τί? τροφή για ξύλο? :d

Είναι πιο παλιός
Είναι πιο μεγάλος
Είναι Saolin
Ε, τι άλλο θες?

Δώσε λίγο χρόνο στα νέα Δισκάκια να προσαρμοστούν στο νέο τους σπίτι.
Δοκίμασε να ταΐσεις Bloodworms. :thumbup:

Δοκίμασε και μοσχοκαρδιά που την έχουν μάθει ;)

Yiannis59
20-01-2010, 14:15
πάντως ο πρώτος τα bloodworm ούτε να το δει
ξέρω ότι θα πέφτει ξύλο στην αρχή μέχρι να φτιάξουν την ιεραρχία

για να δούμε τη θα γίνει

Μακρυά απο bloodworms προ παντων τωρα οι παρτίδες που κυκλοφορούν ειναι θανατος

http://www.greekdiscus.com/test2000/showpost.php?p=64381&postcount=138

StavrosM
20-01-2010, 14:29
Μακρυά απο bloodworms προ παντων τωρα οι παρτίδες που κυκλοφορούν ειναι θανατος

http://www.greekdiscus.com/test2000/showpost.php?p=64381&postcount=138

Σωστα Boss και το εχουμε ξαναπει!!! Οπως εχουμε ξαναπει να μην βαζουμε ψαρια απο διαφορετικους εκτροφεις... idono

Discus.gr
20-01-2010, 14:35
Τα Blood worms είναι για δοκιμή. Απλά να δούμε εάν θα φάνε. Εάν δεν φάνε και Blood worms τότε τι να πω........ Δοκίμασε καρδιά ή καλύτερα καρδιά Stendker.
Σίγουρα υπάρχουν και καθαρά blood worms έτσι;

Δώσε τους λίγο χρόνο.

Φιλικά Μιχάλης

Γιώργος Κ
20-01-2010, 14:35
Xαρη ηρεμα μη πανικοβαλεσαι ειναι λογικο ηταν μονος του -κυριαρχος σε ολα - και βρεθηκε με παρεα ... Θα ερθουν οι ισσοροπιες συντομα!

Bloodworms ουτε και εγω εχω εμπιστοσυνη!!

Οι σαολιν εχω δει οτι ειναι πιο επιθετικοι απο τους Γερμανους ... doh

crow
20-01-2010, 14:48
Οπως εχουμε ξαναπει να μην βαζουμε ψαρια απο διαφορετικους εκτροφεις... idonoγιατι ?? το παλιό ψάρι όταν το πείρα κανεις δεν ήταν σε θέση να μου πει από που είναι μέχρι αυτόν που τα στέλνει πείρα τηλ και μου τα μάσαγε πάντως asia μεριά ευτυχώς το ψάρι είναι υγιέστατο και πεντακαθαρο ούτε peperink ούτε τίποτα

Discus.gr
20-01-2010, 16:56
Το να μπερδεύουμε ψάρια από διαφορετικούς εκτροφείς χωρίς καραντίνα είναι πολύ μεγάλο ρίσκο. Προσωπικά το έχω κάνει αρκετές φορές με ψάρια διαφορετικών εκτροφέων (Ασία – Ευρώπη) ακόμα και υβρίδια με άγρια. Άλλες φορές είχα προβλήματα και πολύ σοβαρά θα έλεγα και άλλες όχι. Είναι ένα μεγάλο ρίσκο που με μια σωστή μέθοδο καραντίνας προσπαθούμε να το ελαχιστοποιήσουμε.
Όλοι οι εκτροφείς το λένε και όχι τυχαία. Δεν το κάνουν για να αγοράζουμε μόνο από αυτούς αλλά έτσι είναι η πραγματικότητα.

Το peppering δεν είναι ασθένεια. Είναι κάτι που γενετικά το κουβαλάνε όλα τα είδη Pigeon όπως και μερικά είδη ακόμα. Σε σωστές συνθήκες νερού και περιβάλλοντος το peppering εξαφανίζεται.

Οι φίλος εδώ μετέφερε τα ψάρια αυτά σε ενυδρείο βαμμένο με ανοιχτό μπλε χρώμα και είδε μεγάλη διαφορά.

http://forum.simplydiscus.com/showthread.php?t=75159

Φιλικά Μιχάλης

Γιώργος Κ
20-01-2010, 17:07
....Προσωπικά το έχω κάνει αρκετές φορές με ψάρια διαφορετικών εκτροφέων (Ασία – Ευρώπη) ακόμα και υβρίδια με άγρια.
Τι εννοεις υβριδια?? Υβριδιο ειναι οταν ενα ειδος αναμειγνυεται με καποιο αλλο (απο την ιδια οικογενεια) και συνηθως ειναι στειρα ... οπως το μουλαρι π.χ.!

Discus.gr
20-01-2010, 17:17
Κάτι μου θυμίζει η κουβέντα αυτή:rolleyes:

Υβρίδιο λέω τα εκτροφής Δισκάκια.

Φιλικά Μιχάλης

Γιώργος Κ
20-01-2010, 17:23
Κάτι μου θυμίζει η κουβέντα αυτή:rolleyes:

Υβρίδιο λέω τα εκτροφής Δισκάκια.

Φιλικά Μιχάλης
:d
Δε νομιζω οτι ειναι σωστος ορος αυτος! Τα υβριδια δεν ειναι επιθυμητα!
http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A5%CE%B2%CF%81%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%BF (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A5%CE%B2%CF%81%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%BF)
http://en.wikipedia.org/wiki/Hybrid_(biology)
αυτο εδω ναι ... ειναι υβριδιο: http://en.wikipedia.org/wiki/Blood_parrot_cichlid

crow
20-01-2010, 18:11
ειναι ρισκο αντε να δουμε θα μου βγει σε καλο doh
το ελπιζω

Discus.gr
20-01-2010, 19:18
Αν και το θέμα μας ήταν άλλο .....

Έχουμε τώρα τα Υβρίδια.

Τι είναι οι Δίσκοι εκτροφής τελικά; Υβρίδια ή Όχι;

http://en.wikipedia.org/wiki/Hybrid_%28biology%29

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι υπάρχουν πολλές κατηγορίες υβριδίων και δεν είναι απαραίτητο οι απόγονοι να μην είναι γόνιμοι.

Φιλικά Μιχάλης

Γιώργος Κ
20-01-2010, 19:24
Αν και το θέμα μας ήταν άλλο .....

Έχουμε τώρα τα Υβρίδια.

Τι είναι οι Δίσκοι εκτροφής τελικά; Υβρίδια ή Όχι;

http://en.wikipedia.org/wiki/Hybrid_%28biology%29 (http://en.wikipedia.org/wiki/Hybrid_%28biology%29)

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι υπάρχουν πολλές κατηγορίες υβριδίων και δεν είναι απαραίτητο οι απόγονοι να μην είναι γόνιμοι.

Φιλικά Μιχάλης
Δεν πιστευω οτι μπορεις να συγχεεις τα παπαγαλοψαρα (υβριδια) με τους δισκους εκτροφης! Επισης πολλοι υποστηριζουν οτι ειχαν πετυχημενες γεννες ακομα και σε αυτα ....
Μαλλον πρεπει να μαθω τι αγοραζω ... :eek::eek:
Οι εκτροφης με τι ειναι διασταυρωμενοι με τι (?) ... με σκαλαρια?? :rolleyes:
Οι ξιφοφοροι υβριδιζουν με τα πλατυ
Τα εντλερακια με το γκαπακια
Τα δισκακια με τι??

Crazyio
20-01-2010, 19:38
Τα δισκακια με τι??

Με CD ! :d:d:d:d

Γιώργος Κ
20-01-2010, 19:41
Με CD ! :d:d:d:d
Μαλλον με dvd ... δισκο-tech!!
Aντε να τα δω και σε hd!!! :p

crow
21-01-2010, 13:05
στο θεμα μας παλι

σημερα πηγα να δω το ενυδρειο και να ταισω μολλισ με ειδανε τα χαμενα τρεχανε σα τρελα να σοθουνε ουτε αποτομα μπηκα ουτε τιποτα ισα ισα μπικα πολυ ηρεμα μη τα τρομαξω

κανενα κολπο ??? να με συνιθησουνε ??
οσο ειμαι στο ιδιο δωματιο ειναι κριμενα ολα και ο παλιος τη να κανω ?????:sos-help::sos-help:

Yiannis59
21-01-2010, 13:30
στο θεμα μας παλι

σημερα πηγα να δω το ενυδρειο και να ταισω μολλισ με ειδανε τα χαμενα τρεχανε σα τρελα να σοθουνε ουτε αποτομα μπηκα ουτε τιποτα ισα ισα μπικα πολυ ηρεμα μη τα τρομαξω

κανενα κολπο ??? να με συνιθησουνε ??
οσο ειμαι στο ιδιο δωματιο ειναι κριμενα ολα και ο παλιος τη να κανω ?????:sos-help::sos-help:

ΥΠΟΜΟΝΗ :d

crow
21-01-2010, 13:36
σιγουρα αυτο θελει

αλλα χτηπιουντε στα ξυλα και τους λυπαμε :(

αμα καθομε ποιο πολλες ωρες κοντα στο ενυδρειο ειναι καλυτερα η θα τους στρεσαρο χειροτερα :confused::confused:

Diskus Fan
21-01-2010, 13:56
Μηπως απο την ωρα που τους εβαλες μεσα ... τους ταισες; Αν ναι ... ΜΗΝ ταισεις για 2 μερες.
Επισης θα φροντισεις οταν πηγαινεις στο χωρο του ενυδρειου να μην υπαρχει αναμενο φως στο χωρο εκτος απο του ενυδρειου. Ετσι θα αποφυγεις να δημιουργουνται τυχον σκιες που τους τρομαζουν.-:cool:

crow
21-01-2010, 14:10
τους ταισα την επομενη μερα

αυτο θα κανω και θα σας πω τα νεα

Γιώργος Κ
21-01-2010, 14:11
Χαρηηηηη οχι πανικος !!! Θα στρωσουν μη φοβασαι!! Ηρεμησε ... εκαναν τοσα χιλιομετρα και βρηκανε τον νιντζα μεσα!! Θελει καιρο να σε συνηθησουν! Μην αγχωνεσαι ... Ολα προσαρμοζονται στο ενυδρειο σου ... τα ψαρια, η βιολογια του ... Μην τρελενεσαι!! :)

White Diamond
21-01-2010, 14:31
σιγουρα αυτο θελει

αλλα χτηπιουντε στα ξυλα και τους λυπαμε :(

αμα καθομε ποιο πολλες ωρες κοντα στο ενυδρειο ειναι καλυτερα η θα τους στρεσαρο χειροτερα :confused::confused:

Σε μια μερα τι περιμενες να μαθουν το περιβαλλον?
Οι δικοι μου απο το ενα ενυδρειο στο αλλο μετραγανε το μηκος για 2 μερες.:)

Μηπως απο την ωρα που τους εβαλες μεσα ... τους ταισες; Αν ναι ... ΜΗΝ ταισεις για 2 μερες.
Επισης θα φροντισεις οταν πηγαινεις στο χωρο του ενυδρειου να μην υπαρχει αναμενο φως στο χωρο εκτος απο του ενυδρειου. Ετσι θα αποφυγεις να δημιουργουνται τυχον σκιες που τους τρομαζουν.-:cool:

Περιμενε να πεινασουν και οταν τους δεις να ερχοντε στο τζαμι ταισε.
Αυτο δεν λες ?:p

crow
21-01-2010, 14:50
ωραια
αυτο θα κανω ..

με της σκιες με προβληματηζει λιγο αλλα κατι θα σκεφτω
το ενυδρειο ειναι στο υπογειο και οταν ανοιγω την πορτα μπενει πολυ φως θα κρεμασω μια κουρελου πισω απο την πορτα ετσι οταν μπενω να μην μπενει το φως και τους τρομαζει
καλη ιδεα ? ? ?

White Diamond
21-01-2010, 15:04
Ειναι κοντα στην πορτα?
Αν ναι τοτε εχεις θεμα και με το ανοιξε κλεισε (θορυβος).

crow
21-01-2010, 15:09
στο υπογειο ειναι οπου παω μονο αμα θελω να ταισω και οποτε θελω να ηρεμησω ειναι ησυχαστηριο
ειναι 6 μετρα απο την πορτα

White Diamond
21-01-2010, 15:25
Αρα δεν εχεις θεμα.
Πισα σκοταδι μεσα ? Αφηνε κανενα πολυ μικρο φωτακι αναμμενο.

crow
21-01-2010, 15:56
εχει ενα μικρο παραθυρο απεναντι απο το ενυδρειο

White Diamond
21-01-2010, 16:54
Επειδη τον περισσοτερο χρονο ειναι μονα τους θα χρειαστουν ισως λιγο παραπανω να συνηθισουν την παρουσια σου.
Ο φωτισμος αν ειναι αποτομος σιγουρα τα στρεσαρει. Μην ξεχνας οτι δεν εχουν βλεφαρα να προστατεψουν τα ματια τους.
Αν ειναι σκοταδι και ανοιξεις την πορτα και μπει φως αποτομα και η σκια σου να μην πεφτει πανω τους στρεσαροντε.
Ειναι σημαντικο και το αναμα και το σβησιμο. Το παραθυρο λιγο ανοιχτο πιστευω θα βοηθησει στο να μην εχεις αποτομη αλλαγη.
Αν πηγαινεις την ωρα που ειναι αναμμενα τα φωτα του ενυδρειου τοτε δεν εχεις προβλημα.:)

Geosid
21-01-2010, 17:44
μπαινε με ερπιν !rifle!!rifle!!rifle! sorry για το off topic :d

Diskus Fan
21-01-2010, 17:52
Σε μια μερα τι περιμενες να μαθουν το περιβαλλον?
Οι δικοι μου απο το ενα ενυδρειο στο αλλο μετραγανε το μηκος για 2 μερες.:)

Περιμενε να πεινασουν και οταν τους δεις να ερχοντε στο τζαμι ταισε.
Αυτο δεν λες ?:p

1. Ναι .... κατι τετοιο λεω.:thumbup: Οι δισκοι ειναι "ζηλιαρικα" ψαρια ... οταν δουν καποιο αλλο να τρωει ... θα πανε να διεκδικησουν το μεριδιο τους.;)
2. Τωρα ως προς τον φωτισμο ... το οτι το τζαμι ειναι απεναντι απο το ενυδρειο ειναι και καλο και κακο. Το φως που μπαινει απο την πορτα λυνεται .... οταν κλεισει η πορτα ... δεν χρειαζονται "κουρελουδες". Το προβλημα παρουσιαζεται οταν τα ψαρια ειναι ακομα "φρεκα" στον χωρο και μεχρι να συνηθισουν ... για αρχη θα ελεγα αν μπορεις να φροντισεις να πλησιαζεις το ενυδρειο απο γωνια που δεν σε "χτυπαει" το φως απο πισω ωστε να δημιουργει σκια στο ενυδρειο. Αργοτερα οταν μαθουν οτι εισαι το φαγητο ... δεν θα τους ενοχλει και τοσο ... αλλα δεν θα παψει ποτε να ειναι ενα "θεμα", γι'αυτο να το προσεχεις λιγο.-;)

crow
21-01-2010, 18:17
να βαφτω και με φουμο funy καληψη αποκρυψη για να ταισω 5 ψαρια bgun

θα τα κανω ολα ευχαριστω 2 μερες νιστια αλλα θα πιγενω να με βλεπουνε ετσι για να δω ποτε θα ζιτιανεψουνε :d:d:d

Diskus Fan
21-01-2010, 18:26
Αν θυμαμαι καλα .... ο "παλιος" τρωει .. θα ριξεις σε 2 μερες να παει να φαει ... για να τραβηξει και τους αλλους ... οσο θα τρωνε εσυ κατσε λιγο πιο μακρυα ... οπως ειπαμε.-;)

crow
21-01-2010, 18:30
ο παλιος τρωει και μενα :d

θα ακολουθησω της σημβουλες σου

να ρωτησω κατι ακομα

τον παλιο για να τον ταισω ειχα σβησει ολα τα φωτα πισα μονο το ενυδρειο ειχε φως για να μη με βλεπει και τον ταισα

το ιδιο να κανω ? η δε πειραζει ?

White Diamond
21-01-2010, 18:33
να βαφτω και με φουμο funy καληψη αποκρυψη για να ταισω 5 ψαρια bgun

θα τα κανω ολα ευχαριστω 2 μερες νιστια αλλα θα πιγενω να με βλεπουνε ετσι για να δω ποτε θα ζιτιανεψουνε :d:d:d

Ναι γελα, δεν ξερω τη σωματικη σου διαπλαση αλλα αμα συναντησεις τον
κοντορεβυθουλη θα καταλαβεις λιγο πως αισθανοντε τα δισκακια σου οταν πας απο πανω τους.teufel_98
Λορακο με το συμπαθειο ετσι? Εισαι απλα ευσωμουλης μονο.0020

crow
21-01-2010, 18:36
ωχ ειμαι 1,88 :bang:
με βλεπω στα γωνατα σα να πηγενω για ταμα 36_1_32

White Diamond
21-01-2010, 18:45
Στην αρχη λιγη προσοχη θελει μονο μετα...
Εγω αλλαξα λιγο τα ξυλα και οταν εβγαζα τα καπακια αυτοι ηταν απο κατω στην επιφανεια και περιμεναν για φαγητο.!rifle!
Σημειωσε οτι ημουν σε σκαλα επανω. Fan τα εβαλα απο τη μια πλευρα και τωρα κανουν παρτυ. Αλανα λεμε.:d

Diskus Fan
21-01-2010, 18:48
Κορακα ... το ταισμα με ανοιχτα τα φωτα και μετα απο τουλαχιστον μιση ωρα αφου αναψουνε. Ελπιζω να εχεις αυτοματους για να αναβουν-σβηνουν συγκεκριμενες ωρες.-;)

crow
21-01-2010, 18:51
μονο το φεγκαροφωτο εχω με το χερι ακομα doh

δε λεω αυτο ομως στο δωματιο ειχα σβηστα τα φωτα στο ενυδρειο τα ειχα αναμενα

Diskus Fan
21-01-2010, 18:54
Για το ΕΝΥΔΡΕΙΟ μιλαω ... ωρε!!!!!rifle!

Crazyio
21-01-2010, 19:26
κάνε υπομονή όπως κάνουν και οι δίσκοι σου υπομονή να συνηθίσουν το περιβάλλον, τους θορύβους, την παρουσία σου και όλα όσα είναι ασυνήθιστα ακόμα για αυτούς.
Το ταξίδι, το διαφορετικό περιβάλλον, οι διαφορετικές συνθήκες και ο σαολίν που τους περίμενε με το κατάνα είναι απο μόνοι τους αρκετοί παράγοντες που με το παραμικρό θα τους δεις να χτυπιούνται.

Εμένα όταν έβαλα τους σαολίν στο ενυδρείο τους πήρε περίπου 1 μήνα να εξερευνήσουν την άλλη άκρη του ενυδρείου ....

Όλοι θα θέλαμε μόλις βάζουμε ψάρι(α) στο ενυδρείο να είναι σούπερ κινητικά, να έχουν απίθανα χρώματα, να τρώνε σαν τρελά αλλά δεν μπορεί να γίνει ...
Δώσε τους χρόνο και θα σε ανταμείψουν με την συμπεριφορά τους ! :thumbup:

ChristosP
21-01-2010, 19:30
Όλοι θα θέλαμε μόλις βάζουμε ψάρι(α) στο ενυδρείο να είναι σούπερ κινητικά, να έχουν απίθανα χρώματα, να τρώνε σαν τρελά αλλά δεν μπορεί να γίνει ...
Δώσε τους χρόνο και θα σε ανταμείψουν με την συμπεριφορά τους ! :thumbup:

Βάλε άγριους για να έχεις όλα αυτά που λες :d

Πάντως εμένα όσα ψάρια εκτροφής είχα προσαρμόστηκαν πολύ ποιο δύσκολο και σε μεγαλύτερο χρονικό διάστημα από ότι οι άγριοι . Το ποιο πιθανό είναι να είναι τυχαίο γεγονός αλλά τα άγρια ψάρια μου έδειξαν αμέσως εμπιστοσύνη :thumbup:

Crazyio
21-01-2010, 19:36
Μόλις σου ζευγαρώσουν Χρήστο κράτα μου μερικά κομμάτια . :d:d:d:d
Μπορεί να παίρνει λίγο χρόνο αλλά σίγουρα μετά προσαρμόζονται ...

την εμπιστοσύνη την κερδίζεις είτε σε ζωντανά είτε σε ανθρώπους...

Εγώ ταΐζω έναν έναν τους δίσκους στο στόμα με οδοντογλυφίδα ( 1. για εμπιστοσύνη όσο ήταν ακόμα "φρέσκοι" 2. για να φάνε όλοι γιατί πέφτει ξύλο στο θέμα φαγητό 3.δεν μολύνω το νερό με την καρδιά γιατί την κόβω σε μορφή Bits και την τρώνε μια και κάτω)
Όταν το είχα πει στον Γιάννη με είπε άρρωστο :d:d:d:d
Πριν λίγο όμως μετά το φαγητό έβαλα το χέρι μέσα και τους χάιδευα .... :thumbup::thumbup:

ChristosP
21-01-2010, 19:38
Ναι ρε θα σου σου κρατήσω 20-25 κομμάτια :ddoh

Φίλε μου χόμπι είναι και στο χόμπι δεν υπάρχουν υπερβολές για μένα :thumbup:

White Diamond
21-01-2010, 20:51
Ναι ρε θα σου σου κρατήσω 20-25 κομμάτια :ddoh

Φίλε μου χόμπι είναι και στο χόμπι δεν υπάρχουν υπερβολές για μένα :thumbup:

Απλά ως ατιθασος λαός δεν ακολουθουμε καποιους κανόνες

ποιος το ειπε να δεις...:wonder:

ChristosP
21-01-2010, 20:57
Γιατί παραβίασε κανέναν κανόνα σε θέματα αλλαγής νερού ,διατροφής και γενικών συνθηκών ;)

Diskus Fan
22-01-2010, 15:05
Κοραααααααααααααααααααακκκκιιιιιι ... γραφε.-!rifle!

crow
22-01-2010, 15:11
πηγα σημερα να τους δω
βαφτικα με φουμο ερπην και ολα τα σχετικα
παω κατω και τη να δω και οι 6 στο τζαμι να με κυνηγανε
δε παμε καλα λεω ουτε κρυφτικανε ουτε τιποτα

δε μπορουσα να μη τους ταισω ετσι τουσ εριξα 5 κοκους τροφη μονο οποιος προλαβε τον κυριο ειδε

καλα δεν εκανα ??????

Diskus Fan
22-01-2010, 15:14
ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ εκανες.-:thumbup:

crow
22-01-2010, 15:21
θα παω κατα της 5 και αμα κανουνε παλι οπως το πρωι θα τους ριξω αλλους 5
αλλιως αυριο

παω καθε μια ωρα να με βλεπουνε και κανω ενα τσιγαρο :d

Diskus Fan
22-01-2010, 15:35
Ειπαμε ..... τσιγαρο ... εξω στο προαυλιο.-!rifle!

Γιώργος Κ
22-01-2010, 15:35
Μπραβο Χαρη!!!!! :thumbup:
Βγαλε φωτο να δουμε τα αστερακια σου!!! :)

Diskus Fan
22-01-2010, 15:36
Οχι ακομα ωρε!!!!!rifle!

crow
22-01-2010, 15:41
σιγα σιγα θα βαλω και φωτογραφιες

οταν τα φερω εκει που θελω (με στρογκιλες κοιλιτσες ) και να μη φωβουντε
θα τα δειτε :d:d:d

ενα τσιγαρακι δε κανει κακο αεριζετε καλα ο χωρος ετσι κι αλλιως

Diskus Fan
22-01-2010, 16:05
Εμενα .... δεν θα μου λες τι κανει κακο και ποσο .... γιατι θα παρω το πλοιο και θα σου'ρθω.-:patrol: :fish12:

White Diamond
22-01-2010, 16:16
Και μεις μολις φτασεις θα το βυθισουμε.teufel_98

crow
22-01-2010, 16:16
Εμενα .... δεν θα μου λες τι κανει κακο και ποσο .... γιατι θα παρω το πλοιο και θα σου'ρθω.-:patrol: :fish12:
:dέλα είσαι ευπρόσδεκτος θα περάσουμε καλά
μονο πάρε και την κιθάρα μαζί

Diskus Fan
22-01-2010, 16:24
Και μεις μολις φτασεις θα το βυθισουμε.teufel_98

έλα είσαι ευπρόσδεκτος θα περάσουμε καλά
μονο πάρε και την κιθάρα μαζί

doh doh doh doh doh

crow
22-01-2010, 16:31
θα σε παρουμε μεταγραφη στους κανιβαλους :d:d:d:d

σημερα ηρθαν παλυ ολοι χωρις προβλημα αλλα φαγανε μονο οι 4 και ο παλιος ξεθαρευουνε σιγα σιγα μονο ενας δεν εφαγε (αλλα εχει φαει πολυ ξυλο ο καιμενος εχω το σαολιν και τον κυνηγαει ολη μερα με το κατανα) και προβλιματηζομε γιατι ειναι το ιδιο μεγεθος να μη πω και μεγαλυτερος τους ποιο μικρους δε τους πειραζει

αμα συνεχησει θα τον βγαλω να του πω δυο φονιεντα και θα τον ξανα ριξω (πλακα κανω )!rifle!!rifle!

crow
28-01-2010, 12:57
για σας και πάλι

έχω μια απορία

όταν δεν ταΐζω τα ψαρια είναι όλα μαζί
όταν πέσει φαγητό μέσα χωρίζονται σε ομάδες
οι 3 τρώνε και οι άλλοι 3 χάσκουνε σα να μη συμβαίνει τίποτα
χθες μετά από την αλλαγή που έκανα ανέβασα τη θερμοκρασία στους 31 μπας και φάνε σήμερα έγινε 4 τρώνε 2 χάσκουνε να το κρατήσω εκεί μέχρι να φάνε και οι άλλοι 2 η πρέπει να κάνω κάτι άλλο ??????? εια σας και πάλι

έχω μια απορία

όταν δεν ταΐζω τα ψαρια είναι όλα μαζί
όταν πέσει φαγητό μέσα χωρίζονται σε ομάδες
οι 3 τρώνε και οι άλλοι 3 χάσκουνε σα να μη συμβαίνει τίποτα
χθες μετά από την αλλαγή που έκανα ανέβασα τη θερμοκρασία στους 31 μπας και φάνε σήμερα έγινε 4 τρώνε 2 χάσκουνε να το κρατήσω εκεί μέχρι να φάνε και οι άλλοι 2 η πρέπει να κάνω κάτι άλλο ???????
:sos-help::sos-help:

ChristosP
28-01-2010, 12:58
Τι κρατάς μερικές μέρες . αλλα κάνε και μετρήσεις και μια μεγάλη αλλαγή κάτι τα ενοχλεί ;)

crow
28-01-2010, 13:52
κάνω κάθε 2 μέρα αλλαγή νερού καμια 50 λίτρα μονο όσμωση
NH4 0
NO3 0.5
NO2 0
GH 2
KH 1
PH 6.5 για το ph δεν είμαι τόσο σίγουρος έχω καιρό να το "καλιμπραρο"

crow
29-01-2010, 19:31
θερμοκρασια σταθερα στους 31 και εφαγε και ο 5 ος σημερα αντε να δουμε θα φαει και ο τελευτεος

ερωτηση ποσες μερες μπορω να κρατησω θερμοκρασια 31 στο ενυδρειο ??? ??????????????????????? :confused::confused:

Diskus Fan
29-01-2010, 19:34
Δεν εχεις προβλημα να μεινει εκει .... ασε να φαει κι'ο αλλος ... που θα το κανει ετσι κι'αλλιως.;) Με τι θερμομετρο ειπαμε οτι μετρας;:confused:

crow
29-01-2010, 19:36
2 κανονικα θερμομετρα διαφορετηκης μαρκας οχι ηλεκτρονικα
λες να το τσεκαρω με ηλεκτρονικο ??

Diskus Fan
29-01-2010, 19:39
Αν εχεις ... γιατι οχι;:cool:

crow
29-01-2010, 19:41
εχω μπλουμ και το 3 :d:d

τωρα που εβαλα το θερμομετρο ειδα ενα τσαμπι αυγα απο μηλοσαλιγκαρο να τα βγαλω η να τα αφησω ?????

τιποτα αλλο δε γενναει σε αυτο το σπιτι μονο τα σαλιγκαρια μας εχουν πνιξει μεχρι στο κρεβατι βρισκω φανταστητε :rolleyes:

crow
31-01-2010, 19:05
παιδια εχω ενα καλο νεο και ενα κακο
το καλο ειναι οτι και ο τελευτεος εφαγε λιγο βεβαια αλλα απο το καθολου

το κακο ειναι οτι το ψαρι εχει λιγο μαζεμενα τα πτεριγια και κανει μερικα τηναγματα στα κατω κοιλιακα πτεριγια ειναι φοβισμενος μου φενετε
συνεχεια θελει να κρυφτει

δωστε μου τα φωτα σας

λετε να ειναι απο το ξυλο που τρωει απο τον παλιο ????????:sos-help::sos-help::sos-help:

White Diamond
31-01-2010, 19:35
Δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο. Το τιναγμα του εδρικου και το πανω οταν τα τινααζουν
πανω κατω δειχνει οτι κατι τους ενοχλει.

crow
31-01-2010, 20:07
οτι τα εχει μαζεμενα δηλαδη να μην ανησηχω κανει και τεντωματα αλλα αμα κυνητε τα εχει μαζεμενα ιδικα την ωρα που ταιζω ισως γιατι εκεινη την ωρα γινετε ο παλιος ποιο επιθετικος γιαυτο

ειναι λιγο περιεργο γιατι δε φενετε τρελα στρεσαρισμενος απλα νοχελικος ουτε σκουρενει ουτες καθετες μπαρες βγαζει
αλλα νομιζω θα στρωσει αφου αρχισε και τρωει τωρα
αυριο θα σας πω
εσεις τι λετε ??? ειναι καινουρια τα ψαρια αυριο κλεινουν εβδομαδα

ChristosP
31-01-2010, 20:18
Αλλαγή 30 -40 % και θερμοκρασία στους 31 .

και βλέπεις για μια εβδομάδα ψάρια είναι πολύ φρέσκα εμένα οι ασιατες έκαναν να φάνε 15 μέρες ;)

crow
31-01-2010, 20:21
12 μερες κλεινουν dohdoh

κανω καθε 2 μερα αλλαγη 20%

Γιώργος Κ
31-01-2010, 21:13
Εσυ αγχωνεσαι πιο πολυ απο αυτα!! !rifle!!rifle!!rifle!!rifle!
Μη χτικιαζεις παιδι μου ηρεμησε .... θα γινουν ολα!!!

Μετρησεις εχεις κανει για καλο και για κακο??

crow
31-01-2010, 21:23
NH4 0
NO3 0.5
NO2 0
GH 2
KH 1
PH 6.5

ασε εχω μαυριση 36_1_31

tsiro
31-01-2010, 21:50
εμενα δισκος εκανε να φαει (να τον δω τουλαχιστο) 2 μηνες αφου μπηκε στο ενυδρειο! τωρα ειναι σαν φουσκα!:d
χαλαρωσε:thumbup:

Diskus Fan
31-01-2010, 22:25
Εχω βαρεθει να τα γραφω .... καποιοι πρεπει να κανετε και καμμια βολτα ... φυγετε μπροστα απο το ενυδρειο ... βλεπετε προβληματα εκει που ΔΕΝ υπαρχουν!!!!! Εσυ αν τυχει και σε δω να ξυνεις το κεφαλι ... πρεπει οποσδηποτε να εχεις ... ψειρες; Το ψαρι αν τρωει ξυλο και θελει να κρυφτει ... θα παει πισω απο καποιες ριζες ... εχεις βαλει; Αν ΝΑΙ ... αστο ησυχο.:cool: Καποιοι δισκοι κανουν ακομα και 2μηνο μην σου πω περισσοτερο να φανε και εσυ να τους δεις .... χαλαρωσε .... αντε γιατι "τσιτωνεις" κι'εμενα που ειμαι μακρυα.-:p

crow
31-01-2010, 23:45
έχετε δίκιο το ξέρω doh
απλά με την αρρώστια (διάβασα κλειστά πτερύγια και τέτοια )
το άλλο θέμα όχι ασιάτες με ευρωπαίους μαζί
είναι και τα πρώτα μου
και αγχώνομαι :hsmok:

το ξέρω ότι σας πρήζω
ελπίζω να με καταλαβαίνετε .

και βεβαια έβαλα ρίζες όπως μου είχες πει σε ποιο παλιό post μίκρυνα τα κενά να μη μπορεί να περάσει ο μεγάλος ότι μου είπες το έκανα κατά γράμμα thamb

και όσες άλλες συμβουλές πήρα από παιδιά εδώ μέσα
ειδικά σε μερικούς χρωστάω πολλά και τους ευχάριστο που με έβαλαν σε ίσιο δρόμο και δε με αφήσανε να παιδευτώ

White Diamond
01-02-2010, 00:03
Χαλαρωσε ιος ηταν και παει περασε.
Αν οχι θα το ξερουμε σε 1-2 εβδομαδες.:cool:
Κατα τα αλλα καραντινα παντα για νεα ψαρια.
Τους βασικους κανονες πρεπει να τους ακολουθουμε μεχρι να κανουμε το αντιθετο.doh
Οπως εγω ας πουμε που εβαλα κατι ριζες μεσα και τρεμει η καρδια μου
ασχετα αν επεσε βραστο νερο και βδομαδα στον κουβα.!rifle!

crow
01-02-2010, 17:08
εβγαλα ενα βιντεο τα ψαρακια μου να τα δειτε βεβαια δεν ειναι πολυ καλο

http://www.greekdiscus.com/test2000/attachment.php?attachmentid=7493&stc=1&d=1265036868
LYuM5mbVZZg

crow
05-02-2010, 13:58
τρωνε σα γουρουνια 36_1_75

μου εφυγε το ανχος !rifle!

crow
05-02-2010, 16:20
ξερω οτι ειχες αγωνια αμα φαγανε τελικα :p

Diskus Fan
05-02-2010, 16:21
Ειχα ... αλλα ηξερα.-:d

crow
21-02-2010, 21:13
http://i795.photobucket.com/albums/yy231/harrissamos/P1250135.jpg
http://i795.photobucket.com/albums/yy231/harrissamos/P1250136.jpg
http://i795.photobucket.com/albums/yy231/harrissamos/P1250138.jpg
http://i795.photobucket.com/albums/yy231/harrissamos/P1250139.jpg
http://i795.photobucket.com/albums/yy231/harrissamos/P1250146.jpg
http://i795.photobucket.com/albums/yy231/harrissamos/P1250148.jpg

Yiannis59
21-02-2010, 21:15
Ωραιως με μια διαφορα βγαλε τα μηλοσαγκαρα επαθα ζημια με αυτα :thumbdown:

Jonny
21-02-2010, 21:19
Καλό μεγάλωμα με τα μικρά σου φίλε :thumbup:

yiapas
21-02-2010, 21:25
μπράβο Χάρη:thumbup: καλά χαζέματα μπροστά στο ενυδρείο σου

White Diamond
21-02-2010, 21:40
Ωραιος ο Χαρης. Δωσε μασες.:thumbup:

crow
21-02-2010, 21:42
θα τα βγαλω τα σαλιγκαρια θα τους αφεισω μονους ασε που γεννανε και φοβαμε μη τα φανε οι δισκοι και παθουνε τιποτα

χαζεμα :d:d
ποιος χαζευει ποιον περιμενουν να ξυπνησω βαρανε με τα κουταλια το τζαμι χαχαχα

Yiannis59
21-02-2010, 21:45
Το γεννανε ειναι το προβλημα εκει την επαθα ειχαν γινει καμια εκατοστη και καταναλωναν ολο το οξυγονο και βρηκα τους δισκους στον αφρο doh

crow
21-02-2010, 21:45
εγω ταιζω 4-5 φορες τη μερα
αλλα εχω αυτον τον κερατα τον πορτοκαλι που τρωει πολυ φαει και δεν αφηνει και τους αλλους να φανε και φοβαμε μη σκασει

Το γεννανε ειναι το προβλημα εκει την επαθα ειχαν γινει καμια εκατοστη και καταναλωναν ολο το οξυγονο και βρηκα τους δισκους στον αφρο dohαμα τα κρατησω και χαλαω της φολιτσες καθαριζουνε την αλγη που γινετε σα χαλι στο πισω τζαμι
αλλα σκεφτομε και το αλλο σε λιγο καιρο δε θα εχουν καβουκι 5,8 και πεφτει σιγα σιγα :d

Γιώργος Κ
21-02-2010, 21:55
Ομορφα τα παιδια σου ... :thumbup:
Ο σαολιν ειναι σαν την μυγα μες στο γαλα ... θα σου ελεγα να τον δωσεις να εχεις μια ομοιομορφια στο ενυδρειο σου!
Τα μηλοσαλιγκαρα βγαλτα ... ο 59 ξερει ... ;):)

Yiannis59
21-02-2010, 21:57
εγω ταιζω 4-5 φορες τη μερα
αλλα εχω αυτον τον κερατα τον πορτοκαλι που τρωει πολυ φαει και δεν αφηνει και τους αλλους να φανε και φοβαμε μη σκασει

αμα τα κρατησω και χαλαω της φολιτσες καθαριζουνε την αλγη που γινετε σα χαλι στο πισω τζαμι
αλλα σκεφτομε και το αλλο σε λιγο καιρο δε θα εχουν καβουκι 5,8 και πεφτει σιγα σιγα :d

Ασε που βρωμιζουν το νερο doh

crow
21-02-2010, 22:02
Ομορφα τα παιδια σου ... :thumbup:
Ο σαολιν ειναι σαν την μυγα μες στο γαλα ... θα σου ελεγα να τον δωσεις να εχεις μια ομοιομορφια στο ενυδρειο σου!
Τα μηλοσαλιγκαρα βγαλτα ... ο 59 ξερει ... ;):)θα τα βγαλω
ελα βγαλτων εσυ και αμα εχεις χερι :lllll:

!rcard! κοιτα εγω με τα ζωντανα δενομε δεν τον δινω ειναι ο καπτεν του ενυδρειο και ο πρωτος μου
τη ειναι γραμματοσημο να τον κανω τραμπα !rifle!

Yiannis59
21-02-2010, 22:07
θα τα βγαλω
ελα βγαλτων εσυ και αμα εχεις χερι :lllll:

!rcard! κοιτα εγω με τα ζωντανα δενομε δεν τον δινω ειναι ο καπτεν του ενυδρειο και ο πρωτος μου
τη ειναι γραμματοσημο να τον κανω τραμπα !rifle!

Ωρε αστο το ζωντανο ετσι και εγω με το δισκοσλυλλο εχει τα χαλια του σαν εμφανιση αλλα αμα τολμας βαλε χερι στο ενυδρειο σε !rifle!:fish12::fish12:

crow
21-02-2010, 22:11
και αυτος ετσι ειναι

αλλα ειναι κουκλος και θα γινει θυριο και ολοστρογκιλος φενετε απο τωρα

Γιώργος Κ
21-02-2010, 22:30
καλα μια προσπαθεια εκανα ... (και εγω δεν θα τον εδινα! :d:p)

Yiannis59
21-02-2010, 22:37
καλα μια προσπαθεια εκανα ... (και εγω δεν θα τον εδινα! :d:p)
Αυτο που ειπες ηταν το σωστο αλλα υπαρχει και το συναίσθημα που νικα το σωστο καμια φορα :thumbup:

theodarras
21-02-2010, 22:38
Χάρη εμείς τα είπαμε και τα λέμε κάθε μέρα το μόνο που σου εύχομαι εγώ είναι ένα 1,50 μέτρο ενυδρείο μιας και το 2 μετρό δεν χωράει στο δωμάτιο σου ! αλλά στο σαλονάκι έμπαινε μια χαρά!

Γιώργος Κ
21-02-2010, 22:47
Αυτο που ειπες ηταν το σωστο αλλα υπαρχει και το συναίσθημα που νικα το σωστο καμια φορα :thumbup:
Αχ! ... δυστηχως η ευτυχως και εγω αποφασιζω ... με το συναισθημα! Και με τα ατιμα δενεσαι τοσο πολυ λες και ειναι μελος της οικογενειας σου! :thumbup:

crow
21-02-2010, 23:00
δε στο ειπα
θα τον γκρεμισω τον τοιχο θα μπει :buttock:

υπαρχει και αλλη λυση
να φτιαξω αλλο ενα μονο με πορτοκαλαδες

αλλα στη μανα μου ποιος θα το πει ???
!angrlot!pan:10_9_21111111

Γιώργος Κ
21-02-2010, 23:16
αλλα στη μανα μου ποιος θα το πει ???
!angrlot!pan:10_9_21111111
χτυπας στο αδυναμο σημειο ... που ειναι οι κλοουν ... :d:p

crow
22-02-2010, 01:30
αμα ακουσει για αλλο ενυδρειο
θα μου τυγανησει και αυτους !angrlot!

crow
04-05-2010, 17:05
εβαλα καινουρια φωτα και φανηκανε :d:d:d

http://i795.photobucket.com/albums/yy231/harrissamos/new%20light/DSC01735.jpg
http://i795.photobucket.com/albums/yy231/harrissamos/new%20light/DSC01738.jpg
http://i795.photobucket.com/albums/yy231/harrissamos/new%20light/DSC01739.jpg
http://i795.photobucket.com/albums/yy231/harrissamos/new%20light/DSC01740.jpg
http://i795.photobucket.com/albums/yy231/harrissamos/new%20light/DSC01741.jpg
http://i795.photobucket.com/albums/yy231/harrissamos/new%20light/DSC01742.jpg
http://i795.photobucket.com/albums/yy231/harrissamos/new%20light/DSC01743.jpg
http://i795.photobucket.com/albums/yy231/harrissamos/new%20light/DSC01744.jpg
http://i795.photobucket.com/albums/yy231/harrissamos/new%20light/DSC01745.jpg
http://i795.photobucket.com/albums/yy231/harrissamos/new%20light/DSC01748.jpg

πως σας φενοντε ???:fish12:

disc-postman
04-05-2010, 17:13
Κορακι ωραια χρωματα ωρε :thumbup::thumbup::thumbup:

Τι εβαλες ρε συ, κανα προβολεα 500w :d:d:d

crow
04-05-2010, 17:16
ειδες τα αστερια μου :d:d:d:d
ενα φωτηστηκο glo 1.20 me 2 t5 54 watt αν δε κανω λαθος
η μια ειναι για φυτα και η αλλη λευκη

White Diamond
04-05-2010, 17:17
Μια χαρα ειναι ολα.:thumbup:
Αμα μαθεις τι φυλο ειναι ο royal ruby red σφυρα,
εχω και εγω εναν, που ξερεις.:)

crow
04-05-2010, 17:32
Μια χαρα ειναι ολα.:thumbup:
Αμα μαθεις τι φυλο ειναι ο royal ruby red σφυρα,
εχω και εγω εναν, που ξερεις.:)
πανεμορφο ψαρι ειναι ο αγαπημενος μου :d αλλα νομιζω ειναι Brilliant Turquoise δε ξερω κι ολλας ακομα με μαθενετε :wonder::quiesce:

εχουνε διαφορα ????
για να μαθαινω ρωταω :d

White Diamond
04-05-2010, 17:42
Μιλαμε για αυτον που ειναι πορτοκαλοκοκκινα πτερυγια
(πως λεμε μπορντωροδοκοκκινο?)
και κιτρινο σωμα. Που ειναι το τυρκουαζ ωρε? doh
Θα απογειωθω ο ΕΤ.:p

crow
04-05-2010, 17:46
μια αναζητηση που εκανα μου εβγαλε τον αλλο το σαολιν μου θες :d:d:d
99% αγοραρος αφου αμα κατεβεινει χαμηλα αφηνει αυλακι στην αμμο funyfuny

White Diamond
04-05-2010, 18:01
Που το ξερεις ωρε κορακα, ποσο ειναι, γεννησε?
Ο δικος μου ακομα δεν εχει δωσει στιγμα.:d

mios
04-05-2010, 18:41
Αν όπως φαίνονται τα πράγματα ο Ασιάτης είναι αυτός στην προτελευταία φώτο (από το τελευταίο ποστ με τις φωτο) και ο κόκκινος είναι Stendker ,τότε ο κόκκινος είναι από τα "fire red " του Γερμανού .

crow
04-05-2010, 20:19
Που το ξερεις ωρε κορακα, ποσο ειναι, γεννησε?
Ο δικος μου ακομα δεν εχει δωσει στιγμα.:d εχει αρχησει τα τρεμουλα εδω και καιρο και αν διακρινο καλα εχει κατεβασει σολινακι αλλα επιδει ειμαι αρχαριος δεν ειμαι 100 % συγουρος

οστοσω δε ξερω τη ρατσα ειναι ο πορτοκαλοφατσας παντος γερμανος δεν ειναι συγουρα :d

μιο αναποδα αυτος που φενετε στην προ τελευτεα ειναι γερμανος
και ο πορτοκαλη ειναι ο σαολην

http://i795.photobucket.com/albums/yy231/harrissamos/new%20light/DSC01686.jpg και ο γαμπρος :d:d

mios
05-05-2010, 12:59
Έλα ρε ! Όσους ρεντ τιρκουάζ έχω δει ,ζωντανά,του Στεντκερ είχαν "ξεπλυμένο" κόκκινο ,αυτός είναι δύναμη :thumbup:.Είχε δίκιο ο Ασπροδιαμάντης :p

crow
05-05-2010, 13:12
σαμιωτικο νερο καλο φαει
και καθε μερα αλλαγες αυτο ειναι το κολπο μου :d:d

ChristosP
05-05-2010, 13:28
κόρακα όλα πολύ ωραία :thumbup:

τελικά το glo το πείρες έτσι ? Τι λες και μαμώ τα φωτιστικά για τα λεφτά του;)

White Diamond
05-05-2010, 13:46
Εχεις δει να σχηματιζει ζευγαρι?
Αν ναι δες ποιος θα παει πρωτος να καθαριζει ξυλο.
Σε εμενα η θηλυκια snakeskin εχει αρχισει πολυ ξυλο
σε ενα red tyrquaze και μαλλον μου δειχνει την αλλη θηλυκια
που θελει να ζευγαρωσει και αυτη.
Αν ειναι ετσι θα την βαλλω με τον αρσενικο που εχω τωρα
στη γενηστρα και αν, το ζευγαρι θα ειναι super.:d

crow
05-05-2010, 13:55
το φως τα σπαει πολυ καλο και τα λευτα που εδωσα ουτε λαμπες σκετες δεν αγωραζα

οσο για ζευγαρι δεν εχω δει τιποτα ακομα ακομα ειναι στα τρεμουλιασματα

αυτες της μερες θα ανεβασω καλες φωτογραφιες γιατι ειμαι φωτο χαλιας

ηρθε ενας φιλος και θα ερθει να μου το φωτογραφησει
ο raiven απο το gab 36_1_75

πιστευω θα μας βγαλει τα ματια το παλικαρι ειναι πολυ καλος #hubbah!#hubbah!

White Diamond
05-05-2010, 19:40
Τα τρεμουλιασματα μονος του τα κανει ωρε κορακα?:eek:
Καποιος αλλος που βρισκεται διπλα του και κοβουν βολτες μαζι?
Τι την εγραψα τη ατιμη τη γλωσσα του σωματος ρε εεεεεεεε?:d:p

Raven
10-05-2010, 13:12
http://i597.photobucket.com/albums/tt60/alkorax/aqua%20photos/277.jpg

http://i597.photobucket.com/albums/tt60/alkorax/aqua%20photos/141.jpg

http://i597.photobucket.com/albums/tt60/alkorax/aqua%20photos/9fga.jpg

http://i597.photobucket.com/albums/tt60/alkorax/aqua%20photos/250.jpg

http://i597.photobucket.com/albums/tt60/alkorax/aqua%20photos/257.jpg

http://i597.photobucket.com/albums/tt60/alkorax/aqua%20photos/244.jpg

http://i597.photobucket.com/albums/tt60/alkorax/aqua%20photos/232.jpg

http://i597.photobucket.com/albums/tt60/alkorax/aqua%20photos/158.jpg

http://i597.photobucket.com/albums/tt60/alkorax/aqua%20photos/231.jpg