PDA

Επιστροφή στο Forum : Οι πρώτοι μου δίσκοι

Medfun
16-02-2009, 21:25
070:070:070:ειμαι πολυ χαρουμενος οι δισκοι μου γεννησαν για πρωτη φορα!!!! αφιερωμενο στον φιλο μου τον discusfun!!! τον ευχαριστω πολυ που μου τα χωνει. ειναι απιστευτο συναισθημα η γεννα μπορει να μην φτασω στα ψαρια αλλα ειναι φοβερο!!!!!!!!!!σας παραθετω παραμετρουσ νερου ενυδρειο και φωτ
δεξαμενη 96 λιτρα
pH 6.2
temp 29 c
dK 1

Yiannis59
16-02-2009, 21:41
Μπραβο ρεμαλι μην αγχωνεσαι, ηρεμα και με το καλο ουριτσες 070:

yiapas
16-02-2009, 21:44
μπράβο med...πάντα τετοια αντε και ουρίτσες τώρα πια
36_1_32

πάντως την απορία για τον κώνο μας την έλυσεςemot123

Diskus Fan
17-02-2009, 00:48
Τωρα αμα σε αρχισω τα :rant θα φταιω; Πως θα κρατησεις τα μωρα με αυτο που εχεις βαλει για χαλικι και ΔΕΝ χρειαζοταν ωρε;36_1_25 Θα το βγαλεις ενω τα ψαρια εχουν αυγα; Αυτο το πραγμα που αφησαν τα αυγα τους, τι υλικο ειναι;:confused: Αυτο που ειδα δυστυχως εγινε πολυ πιο γρηγορα απο οτι περιμενα και τωρα .............τον ηπιες.36_1_31 Ελπιζω να προλαβουμε την επομενη γεννα.-10_9_21111111

Υ.Γ. Ανεβασε 30-31 βαθμους.36_17_111111

Medfun
17-02-2009, 07:02
καλημερα σε ολους!! δεν πειραξα τιποτα απο το χαλικι εχει αυτο που ειχε το ιλικο αυτο ειναι πιλινο ομοιομα βαρκασ το μοναδικο που μπορεσα να βρω μεγαλο πιλινο και ισιο να μην γεννησουν στο γυαλι. σε οτι αφορα την θερμοκρασια ειχα μιλισει με τον ορλιν συνηθως η θερμοκρασια ειναι 30-31 ομως μου ειπε οτι οι δισκοι θα γεννησουν σε θερμοκρασια 28-29 οπω και ειχα διαβασει στο ιντερνετ. αλλα κανενα προβλημα σταδιακα να την παω στου 30. στην επομενη γεννα δεν θα εχει καθολου χαλικι μονο 2 ποτιρακια με κανα φυτο.. οπως ειχα πει τους ειχα αφησει εκει να κανουν οτι θελουν αλλωστε ειναι η πρωτη τους γεννα δεν ξερω κατα ποσο θα εχει επιτυχια. μπορει να φαινομαι λιγο αρνητικος Fun αλλα υπολογιζω πολυ αυτα που λες.!!! σας βαζω ακομη δυο φωτο γονεις και τα αυγα το σαββατο θα σου βγαλω φωτο το υλικο το πιλινο που θα παω να παρω αλλο ενα... αα πρεπει να ριξω τιποτα προοληπτικα τυπου αντι μυκητιακα αντι βακτηριδιακα ?
το golden gosht ειναι το θυληκο.
emot67

Bob Dens
17-02-2009, 12:02
goodgoodgoodgoodgoodgoodgood

Άντε καλή αρχή. Πράγματι μοναδικό συναίσθημα να βλέπεις τα δισκία σου να γεννάνε.
Σε βλέπω να παίρνεις και γεννήστρα σιγά σιγά...whistlewhistle

Μπορείς να ρίξεις λίγο μπλε του μεθυλενίου για να μην γεμίσουν fungus τα αυγά. Βέβαια δύσκολο να κρατηθούν και πολύ εκεί....

Diskus Fan
17-02-2009, 14:58
Τα αυγα που "φουγκιαζουν" ειναι αυτα που δεν εχουν γονιμοποιηθει και οι γονεις τα απομακρυνουν μονοι τους. Εγω δεν ριχνω τιποτα οταν τα αυγα τα προσεχουν οι γονεις. Αυτα τα σκευασματα κατα τη γνωμη μου μπαινουν οταν παιρνεις τα αυγα για τεχνητη εκκολαψη.:k2: Μου κανει εντυπωση που το προτεινεις Μπομπυ.-friends

Bob Dens
17-02-2009, 15:18
Τα αυγα που "φουγκιαζουν" ειναι αυτα που δεν εχουν γονιμοποιηθει και οι γονεις τα απομακρυνουν μονοι τους. Εγω δεν ριχνω τιποτα οταν τα αυγα τα προσεχουν οι γονεις. Αυτα τα σκευασματα κατα τη γνωμη μου μπαινουν οταν παιρνεις τα αυγα για τεχνητη εκκολαψη.:k2: Μου κανει εντυπωση που το προτεινεις Μπομπυ.-friends

Υπάρχει κίνδυνος τα υγειή αυγά να κολλήσουν από τα αγονιμοποίητα αυγά που έχουν fungus. Ειδικά όταν οι γονείς είναι άπειροι και δεν απομακρύνουν τα αγονιμοποίητα αυγά. Γι'αυτό και το πρότεινα. Αν και εγώ δεν χρησιμοποίησα ποτέ.

Yiannis59
17-02-2009, 15:51
Με τους γονεις μεσα δεν ριχνουμε ποτε ζουμια γιατι ετσι και κανουμε λαθος στην δοση οι γονεις θα ταξιδέψουνdead:
Και στο τεχνητό μεγαλωμα που βάζουμε μολις σκασουν ουριτσες αρχιζουμε τες αλλαγες ουτως ωστε μολις κολυμπησουν ελευθερα να εχει καθαρισει το νερο

Diskus Fan
17-02-2009, 15:55
Ταιζε κανονικα τους γονεις, γιατι στη διαρκεια της γεννας ταλαιπωριουνται περισσοτερο.-36_1_371121

Γιάννης
17-02-2009, 19:02
goodgoodgoodgoodgoodgoodgood

Άντε καλή αρχή. Πράγματι μοναδικό συναίσθημα να βλέπεις τα δισκία σου να γεννάνε.
Σε βλέπω να παίρνεις και γεννήστρα σιγά σιγά...whistlewhistle

Μπορείς να ρίξεις λίγο μπλε του μεθυλενίου για να μην γεμίσουν fungus τα αυγά. Βέβαια δύσκολο να κρατηθούν και πολύ εκεί....
c003thamb
Σύντομα να τα δεις να κολυμπάνε πάνω στους γονείς
Το μπλε μπλε του μεθυλενίου σε τι μορφή το αγοράζετε;
Μια φορά που είχα πάρει σε σκόνη είχα γεμίσει όλο το σπίτι,το άτιμο λίγοι κόκκοι να ξεφύγουν σου έχουν κάνει ένα σπίτι μπάχαλο.

Yiannis59
17-02-2009, 19:14
Σε υγρο και το ξαναλεω ποτε δεν βαζουμε αν ειναι με τους γονεις iex

Medfun
17-02-2009, 21:32
καλησπερα σε ολους ο μπομπι ειχε δικιο δεν απομακρινουν τα νεκρα αυγα. παρολο που τα προσεχουν συνεχεια μεταξι αλλωνε εχει καμοαι 20 αρια νεκρα αυγα πρωτη γεννα μπορει αυριο να ειναι περισσοτερα αλλα και εγω δεν προτιμο πολυ να τους ριξω φαρμακα μεσα. εντομεταξυ το αρσενικο καθαριζει ακριβως απο πισω δεν ξερω γιατι. σε οτι αφορα το φαγητο τρωνε σαν να μην τρεχει τιποτα τις αλλαγες να τις πυκνωσω η να τις αφισω σε 2 την εβδομαδα??

Yiannis59
17-02-2009, 21:50
καθαρίζει γιατι μολις βγαλουν ουριτσες συνηθως τα μεταφέρουν αλλού

tsiro
18-02-2009, 00:10
μην βιαζεσαι περιμενε να δεις πως θα τα πανε μολις βγουν ουριτσες.ουτως η αλλως αμα ξεκινησουν να γεννανε δεν σταματανεdoh

andrikos
18-02-2009, 10:52
μην βιαζεσαι περιμενε να δεις πως θα τα πανε μολις βγουν ουριτσες.ουτως η αλλως αμα ξεκινησουν να γεννανε δεν σταματανεdoh

Συμφωνάω κατα γράμμα! Αντε καλή αρχή good

Diskus Fan
18-02-2009, 13:37

Συμφωνάω κατα γράμμα! Αντε καλή αρχή good

Τωρα αν αρχισω τα :rant θα φταιω ετσι δεν ειναι;emot67

c003thamb
Σύντομα να τα δεις να κολυμπάνε πάνω στους γονείς
Το μπλε μπλε του μεθυλενίου σε τι μορφή το αγοράζετε;
Μια φορά που είχα πάρει σε σκόνη είχα γεμίσει όλο το σπίτι,το άτιμο λίγοι κόκκοι να ξεφύγουν σου έχουν κάνει ένα σπίτι μπάχαλο.
ΔΕΝ τρωγεσαι σου λεω.-

καλησπερα σε ολους ο μπομπι ειχε δικιο δεν απομακρινουν τα νεκρα αυγα. παρολο που τα προσεχουν συνεχεια μεταξι αλλωνε εχει καμοαι 20 αρια νεκρα αυγα πρωτη γεννα μπορει αυριο να ειναι περισσοτερα αλλα και εγω δεν προτιμο πολυ να τους ριξω φαρμακα μεσα. εντομεταξυ το αρσενικο καθαριζει ακριβως απο πισω δεν ξερω γιατι. σε οτι αφορα το φαγητο τρωνε σαν να μην τρεχει τιποτα τις αλλαγες να τις πυκνωσω η να τις αφισω σε 2 την εβδομαδα??

Ωρε θα ηρεμισεις λιγο; Κατσε και κοιτα τα ψαρια να μαθαινεις τα κολπα τους, ακολουθα τις ρουτινες και ασε τα υπολοιπα.thamb Εχεις λογο να πυκνωσεις απο τωρα τις αλλαγες; Αντε γιατι θα τα παρω (το μυριστηκε ο "νονος" μου οτι στραβοκοιμηθηκα).-:pull:

tsiro
18-02-2009, 14:09
γιατι ρε Νικο δεν συμφωνεις οτι ενα καλο και ενεργο ζευγαρι με τις σωστες συνθηκες μενει πολυ καιρο σε αναπαραγωγικη περιοδο?το δεν σταματανε προφανως εχει μια δοση υπερβολης αλλα δεν ειναι εξωπραγματικο.χαρακτηριστικα σου αναφερω οτι η θυληκια στο αβαταρ μου (αυτη που σου αρεσει ντεteufel_98) μαζι με το αγοριrofi της εδω και 6-7 μηνες αναπαραγονται συνεχως και απορω και εγω ποτε και αν θα σταματησουν για καποιο καιρο.ποια ειναι η γνωμη σου?

Diskus Fan
18-02-2009, 14:38
γιατι ρε Νικο δεν συμφωνεις οτι ενα καλο και ενεργο ζευγαρι με τις σωστες συνθηκες μενει πολυ καιρο σε αναπαραγωγικη περιοδο?το δεν σταματανε προφανως εχει μια δοση υπερβολης αλλα δεν ειναι εξωπραγματικο.χαρακτηριστικα σου αναφερω οτι η θυληκια στο αβαταρ μου (αυτη που σου αρεσει ντεteufel_98) μαζι με το αγοριrofi της εδω και 6-7 μηνες αναπαραγονται συνεχως και απορω και εγω ποτε και αν θα σταματησουν για καποιο καιρο.ποια ειναι η γνωμη σου?

Οτι το εσωσες!!!iex baeh:

tsiro
18-02-2009, 15:02
και πραγματικα θελω να σταματησουν γιατι εχω παρατηρησει οτι μεγαλωνουν λιγοτερο συγκρητικα με τους αλλους και νομιζω οτι αυτο οφειλεται στην ενεργεια που καταναλωνουν για τις γεννες.

Medfun
18-02-2009, 16:01
σημεραμολις μου γεννησε και αλλη μια θυλικα αλαλ το περιεργο διωχνει τον αλλο δισκο δεν τον αφηνει να παει πανω στα αυγα10_9_21111111 ξερω αν ειναι θυληκος η αρσενικος τι μπορει να συμβαινει?

Bob Dens
18-02-2009, 16:58
Με τους γονεις μεσα δεν ριχνουμε ποτε ζουμια γιατι ετσι και κανουμε λαθος στην δοση οι γονεις θα ταξιδέψουνdead:
Και στο τεχνητό μεγαλωμα που βάζουμε μολις σκασουν ουριτσες αρχιζουμε τες αλλαγες ουτως ωστε μολις κολυμπησουν ελευθερα να εχει καθαρισει το νερο

Γιατί να κάνουμε λάθος boss? Ότι και να ρίξουμε προσέχουμε πάντα την δοσολογία...
Και το ξαναλέω. Τα αποφεύγουμε όσο μπορούμε τα ζουμιά.

Όσο για το ότι το θηλυκό σου medfun απομαρύνει το άλλο παίζουν πολλά σενάρια.
1.Έχεις 2 θηλυκά,
2.Το ψάρι που διώχνει το άλλο είναι πιο κυριαρχικό,
3.Είναι όντως ζευγάρι και η θηλυκιά σου τα θέλει μόνο για τον εαυτό της τα αυγουλάκια...

Yiannis59
18-02-2009, 17:38

Γιατί να κάνουμε λάθος boss? Ότι και να ρίξουμε προσέχουμε πάντα την δοσολογία...
Και το ξαναλέω. Τα αποφεύγουμε όσο μπορούμε τα ζουμιά.

Όσο για το ότι το θηλυκό σου medfun απομαρύνει το άλλο παίζουν πολλά σενάρια.
1.Έχεις 2 θηλυκά,
2.Το ψάρι που διώχνει το άλλο είναι πιο κυριαρχικό,
3.Είναι όντως ζευγάρι και η θηλυκιά σου τα θέλει μόνο για τον εαυτό της τα αυγουλάκια...

Ωρε βοβι εκει κολλησες ωρε αλλου ειναι η ουσια
αντε να το ριξεις στα εκατο τοσα λιτρα και μετα να πλακωσεις τες αλλαγες για να φυγει πριν αρχισουν τες βολτες τα μικρα

Bob Dens
18-02-2009, 18:00
Σωστό κι αυτό.
c003

Diskus Fan
18-02-2009, 19:24
σημεραμολις μου γεννησε και αλλη μια θυλικα αλαλ το περιεργο διωχνει τον αλλο δισκο δεν τον αφηνει να παει πανω στα αυγα10_9_21111111 ξερω αν ειναι θυληκος η αρσενικος τι μπορει να συμβαινει?

Μηπως γινεται στα Ελληνικα, γιατι δεν καταλαβα τιποτα;whistle

και πραγματικα θελω να σταματησουν γιατι εχω παρατηρησει οτι μεγαλωνουν λιγοτερο συγκρητικα με τους αλλους και νομιζω οτι αυτο οφειλεται στην ενεργεια που καταναλωνουν για τις γεννες.

Φυσικα!!!! Η γεννα ειναι μεγαλη ταλαιπωρια για τους περισσοτερους οργανισμους.-iex

Medfun
18-02-2009, 21:20
σημερα το μεσιμερι μου γεννησε πανω στον θερμοστατη τον οπιο εβγαλα απο την πριζα μολισ τιν ειδα οτι αρχισε να γενναει. δεν ξερω αν ο αλλος ειναι αρσενικος η θυληκος δισκος γιατι τον διωχνει επαθα πλακα στο μεγαλο το ενυδρειο μετα απο 2 ημερες γεννα παλι ο δισκος ο θυληκος δεν αφηνει το αρσενικο να περασει πανω απο τα αυγα περασε μονο 2 φορες ολο τον εδιωχνε.... πρωτη γεννα και σε αυτην παρεπιπτωντος οπως τα ειχα υπολογισει το αλλο ζευγαρι δεν εβγαλε κανενα μικρο ολα τα αυγα ασπρισαν στισ 48 ωρες αλλα παλι καθαριζουν μερος

Diskus Fan
19-02-2009, 00:24
Και πως θερμαινεται το νερο;doh Καμμια φωτο πιο κοντινη δεν μπορεις να βγαλεις;xmm Μονο το ψαρι να φαινεται και αν γινεται απο το πλαι.-friends

Medfun
19-02-2009, 07:25
το νερο θερμαινετε με εφεδρικο θερμοστατη. ο θερμοστατης τησ φωτογραφια ειναι στην μεσα γωνια του ενυδρειου. λοιπον θα προσπαθησω να σου βγαλω οσο πιο κοντινη γινετε. μετα απο σχεδον 18 ωρες εχει 2 ασπρα δεν μπορω να εξηγησω ομως γιατι δεν αφηνε να περασει ο αλλος δισκος απο πανω περασε μονο 1-2 φορες και στο γρηγορο γιατι τον εδιωχνε.

Bob Dens
19-02-2009, 13:39
Γι'αυτό λοιπόν τους θερμοστάτες τους βάζουμε οριζόντια.

Diskus Fan
19-02-2009, 17:23
Σωστοτατος ο Μπομπυς.-:score:

Medfun
22-02-2009, 18:22
καλησπερα σας μετα απο λιγες ημερες και μια αποτυχημενη προσπαθεια γεννα το ζευγαρι μου γεννησε πριν απο περιπου 30 λεπτα την δευτερη γεννα οπου το αρσενικο περασε αρκετες φορεσ απο επανω απο τα αυγα εχει πολυ περισσοτερα αυγα απο την πρωτη γεννα. ελπιζω αυτη την φορα να πανε καλα τα πραγματα
ο ραμπο του ενυδρειου ελπιζω να εχει καλα αποτελεσματα.....να ειναι καρπερος την πρωτη φορα δεν περασε απο επανω τωρα ομως του εδωσε και καταλαβε thamb εδς ειναι και οι φωτο,36_13_13

gantalf
22-02-2009, 18:41
άντε και ουρίτσες thamb

Jonny
22-02-2009, 18:56
Mε το καλό γιατρέ!thamb

Medfun
04-04-2009, 07:02
Μια απο τις πολλες γεννες (αυγοταραχο δισκων θα αρχισω να πουλαω με τρεισ θυληκιεσ που γεννανε απο μονες τουςκαι ενα αρσενικο που δεν....)πραγματοποιηθηκε χτες γυρνωντας απο το νοσοκομειο ο νταις του ενυδρειο μετα απο μια συντομη παυση λογο του χαμου τησ θυληκιας του εποιασε δουλεια με μια αλλη θυληκια απο τισ τρεις που εχω ο συνδιασμος ειναι pigeon + tirkoize. δεν περιμενω να βγουνε αλλα ποτε δεν ξερεις εχω ακουλουθησει τις συμβουλες του μεντορα 59 για ροη και τα σχετικα. η γεννα ειναι στο μεγαλο ενυδρειο οποτε πολυ δυσκολα αν θα βγει γοννος θα τον κρατησουν το καταπλικτικο ειναι οτι ο αρσενικος pigeon του εχει τους αλλου στην αλλη γωνια μαζεμενους δεν πλησιαζουν με τιποτα τα αυγα και το θυληκο. οριστε και φωτο 2 ημερα κανενα ασπρο αυγο και αυτος ειναι ο λογος που την δημοσιευω την γεννα. Πολυ δυσκολα θα τα δειτε στην φωτο γιατι ειναι στην πισω μερια της γλαστρας. Το ζευγαρι τα αεριζει πολυ καλα.
Τα αυγα αν μπορειτε να διακρινετε λιγο ειναι στο υψος των πτεριγιων τις θυληκιας.
1212121212

Medfun
18-05-2009, 18:04
παιδι σημερα γυρνοντας απο το νοσοκομειο δειτε τι ειδα στην φωτο τα πρςτα μου μικρα απο το 3 ζευγαρι που εχω... ειμαι πανευτυχης ομκως εκανα την μ***κια και δεν το χωρισα στην γενιστρα και τςρα θα βαλω πλεγμα στο κοινωνικο ενυδρειο δειτε φωτο απο κινητο ειναι το ζευγαρι και τα μικρα. απο εδω και περα θελω την βοηθεια σας με οδηγιες!! :leloydi::leloydi:

Hary
18-05-2009, 18:14
Συνχαρητήρια 36_1_75 Πολύ γέννα τωρα τελευταία..... η άνοιξη??? πολύ έρωτας......good

Diskus Fan
19-05-2009, 12:51
Αντε με το καλο.36_1_75 Οταν λεω οτι οι δισκοι εχουν γινει γκαπυς, καποιοι "τραγουδανε" τα δικα τους.-:k2:

Medfun
19-05-2009, 17:29
νικο εχεις απολυτο δικιο εδω ειναι σαν τα γκαπις λογω νερου λοιπον να και οι φωτο απο το ζευγαρι το blood pigeonειναι το θηλυκο και το tirkoize το αρσενικο emot67

Yiannis59
19-05-2009, 17:45
Δεν μου φερνεις τον αρσενικο να σου δωσω τον δικο μου που εγω τους αναποδα να σταματήσω να βγαζω μπασταρδεξemot123

Medfun
21-05-2009, 17:19
59 καλησπερα σημερα 6 ημερα τα μικρα κολησανε πανω στους γονεις οπου τα προσεχουν παρα πολυ και επισης το τιρκοιζε ζευγαρι μου γεννησε σημερα στο κοινο ενυδρειο να και φωτο απο τα μικρα δεν φαινοντε καλα ειναι απο το κηνιτο και τα αυγα των αλλων. το καλο ειναι οτι οι αλλοι δισκοι κανενας δεν πειραζει τα αυγα αλλα ουτε και τα μικρα... δεν προφτασα ουτε αυτους να χωρισω... εχω ακομη εναν τιρκοιζε νομιζω πως ειναι αρσενικος αμα θες ,,,,
18_1_35

Yiannis59
21-05-2009, 19:21
Θελω εναν σιγουρο αρσενικο :65:

ChristosP
21-05-2009, 19:58
θες εναν αγριο?

Yiannis59
21-05-2009, 20:11
Οχι θα τον δείρω και θα αγριέψει 10_9_21111111

Genirous
22-05-2009, 07:32
Θελω εναν σιγουρο αρσενικο :65:Βάλε το βαφτιστήρι σου να τον αναγνωρίσει στα σίγουρα... 36_17_111111

Diskus Fan
22-05-2009, 14:00
Medfun για βαλε καμμια φωτο.-emot67

θες εναν αγριο?

Ελα;:eyesoff:

Medfun
22-05-2009, 15:50
νικο σημερα τα μικρα που ειχαν βγαλει ηταν μονο 10 και μαλλον τα εφαγαν οποτε δεν εχω μετα μικρα για να σου βαλω τωρα ειμαι χαρουμενοσ διοτι για 2 ημερες τα κρατησανε κολημενα πανω τους. πρεπει να ωρω τουλαχιστον 2 ενυδρεια να ξεχωρισω τα ζευγαρια γεννανε ασταματητα πλεον και ειναι κριμα να τρωει το ενα του αλου και καπακι να γεννανε τα δικα τους.... οτι αλλη φωτο θες ευχαριστως να σου βαλω απο τουσ δισκους που εχω.

Diskus Fan
22-05-2009, 18:47
Ωρε γι'αυτον που θεωρεις αρσενικο λεμε και θελεις να τον δωσεις στον "νονο" μου.-emot67

Medfun
23-05-2009, 08:02
λοιπον εχουμε και λεμε φωτο 31 ειναι το αρσενικο απο το οποιο ειχα μικρα η 32 ειναι το αρσενικο που μου χαρισε ο ορλιν απο εκει και περα τα υπολοιπα αρσενικα.

Diskus Fan
23-05-2009, 13:25
Απο που βγαινει το συμπερασμα για το φυλο;:confused:

Medfun
23-05-2009, 16:20
εκτος απο αυτους του 2 που ειναι 100% γιατι εχουν δωσει μικρα.... του αλλους τους εχω δει την ωρα της γεννας εχει το γενητικο οργανο και εχουν και ολα τα δευτερευιντα χαρακτηριστικα οπως οι προεξοχες στα πτερυγια δεν φαινοντε καθολου στις φωτο και το χαρακτιριστικο ποθ λεγαμε με τον ορλιν μαλλωνουν μετξι τους για την περιοχι τους απο εκει εχω τα συμπερασματα.

Diskus Fan
24-05-2009, 18:25
Οι προεξοχες στα πτερυγια και οι "μαχες", δεν μου λενε τιποτα στον καθορισμο του φυλου. Το οργανο αν το εχεις δει και ειναι οπως τα λες .....εγω τι μπορω να πω;friends

Medfun
28-05-2009, 20:47
καλησπερα μετα απο 5 ημερες γεννησαν παλι εδω σας εχω φωτο ειμαστε πλεον στην 6 ημερα. αυριο αν ολα πανε καλα θα κολησουν στους γονεις τους 59 σημερα μου γεννησε το τιρκουαζ το ζευγαρι περιμενω και εκει φως...

Yiannis59
28-05-2009, 21:58
Μπραβο ξενιτεμένε με το καλο να μεγαλώσουν

Medfun
29-05-2009, 15:44
σημερα ειμαστε στην 7 ημερα εχουν κολησει πανω στον μπαμπα τους....baeh:

Diskus Fan
31-05-2009, 11:16
Καλη συνεχεια.-36_1_75

yiapas
31-05-2009, 13:21
καλό σημάδι med!!!!!
καλή συνέχεια φίλε μουc003

Medfun
07-07-2009, 07:33
μετα απο περιπου 3 εβδομαδες σας παρουσιαζω τα μικρα ειναι αρκετα μεγαλα τρωνε σαν τρελα δεν τα εχς ταισει καθολου αρτεμια απο την μητερα και τον πατερα κατευθειαν στον κιμα χωρις κανενα προβλημα. οι φωτο ειναι απο κινητο. παρολο που ο παττερας ηταν τιρκοιζε τα μικρα περνουν το χρωμα τις μητερα blood pigeon

Yiannis59
07-07-2009, 07:36
μετα απο περιπου 3 εβδομαδες σας παρουσιαζω τα μικρα ειναι αρκετα μεγαλα τρωνε σαν τρελα δεν τα εχς ταισει καθολου αρτεμια απο την μητερα και τον πατερα κατευθειαν στον κιμα χωρις κανενα προβλημα. οι φωτο ειναι απο κινητο. παρολο που ο παττερας ηταν τιρκοιζε τα μικρα περνουν το χρωμα τις μητερα blood pigeon
Και τα δικα μου αλλα μην το δενεις, τα pigeon μετα τον τεταρτο μηνα αρχιζουν να δειχνουν τα χρωματα τους και να φευγει το peppering

Medfun
07-07-2009, 07:54
επηδει τα δικα μου βγηκε νεο ζευγαρι και ειναι ετοιμο να ριξει παλι αυγα ποτε το ιδιο και το παλιο μολισ το χωρισα απο τα μικρα αρχισε παλι....να ετοιμαζετε ποτε μπορω να ΔΩΣΩ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ??? θελω να φτασουν 5-6 εκατοστα για να ειναι βιωσιμα και να τα δωσω 2 ενυδρεια εχω μονο!!! εκτος και αν χωρισω το μεγαλο με διαχωριστικα.... πεφτει απιστευτο ξυλο μεσα στο μεγαλο ενυδρειο απο τα αρσενικα.

Yiannis59
07-07-2009, 07:56
5-6 εκατοστα μετα το τριμηνο 3-3,5 στο δυμηνο 2-2,5 στον μηνα και κατι