PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοηθήστε με!!! (αλλαγή ενυδρείου)

DIMITRIS K.
28-01-2009, 15:16
Μπορεί να μην έχω τελειώσει καλά καλά το trigon, αλλά συνειδητοποίησα ότι θα χρειαστώ μεγαλύτερο ενυδρείο, αν όχι τώρα, σε κανα χρόνο, το πολύ 2!! Επομένως σκέφτομαι ότι μια ψυχη, που είναι να βγει, ας βγει και να το πάρω το συντομότερο δυνατόν... θέλω να το βάλω στο σημείο, που έχω το trigon τώρα και το μόνο, που με παίρνει είναι το RIO 300 και αυτό με μεγάλο στρίμωγμα. Το RIO 240 θα ήταν ιδανικό για το χώρο, αλλά θεωρώ ότι δεν θα κάνει τη διαφορά. Πέρα από το στρίμωγμα και για το πως θα πείσω την παντόφλα (γυναίκα) για κάτι τέτοιο, είναι και η μετάβαση από το υπάρχον ενυδρείο στο μελλοντικό. Και δεν μιλάω για την μεταφορά των ψαριών, αλλά για το ότι πρέπει να φύγει την ίδια στιγμή από το σπίτι,γιατί δεν υπάρχει χώρος για αποθήκευση πουθενά. Επομένως πρέπει να το έχω κλείσει σε κάποιον, πράγμα δύσκολο, γιατί 1) Πρέπει να βρω αγοραστή που να περιμένει το καινούργιο για να κάνω την εγκατάσταση και τη μεταφορά και 2) να συγχρονιστούμε, ώστε να το πάρει άμεσα!! Και αυτό είναι και το σημαντικότερο πρόβλημά μου, που με κάνει να κολλάω. Εσείς στη θέση μου τι θα κάνατε? Να μείνω στ' αυγά μου και όσο πάει ή να προχωρήσω??

loris
28-01-2009, 16:58
H εμπειρια μου στο ακριβός ιδιο θεμα που περασα και εγω ειναι η έξεις...
Βαζεις μια πολυ καλη τιμη το ενυδρειο σου...στο πληρωνει ο αγοραστής που το εχει δει και εχει εγκριθεί..πας και αγοραζεις το καινουργιο ενυδρειο...στο τελος...οταν ειναι να ερθει
Καλεις τα ρεμαλοπαιδα στο σπιτι σου με ενα ωραιο καφεδακι απο το πρωι και μεχρι το μεσημέρι ολα θα εχουν τελειωσει...
Και η δουλεια...απιστευτης ποιοτητας!!!
Εξακριβωμένο!!!
Θεμα μου:http://greekdiscus.com/test2000/showthread.php?t=1740

tsiro
28-01-2009, 16:59
να μην μεινεις στα αυγα σου να παρεις το 300 τουλαχιστοthamb

H εμπειρια μου στο ακριβός ιδιο θεμα που περασα και εγω ειναι η έξεις...
Βαζεις μια πολυ καλη τιμη το ενυδρειο σου...στο πληρωνει ο αγοραστής που το εχει δει και εχει εγκριθεί..πας και αγοραζεις το καινουργιο ενυδρειο...στο τελος...οταν ειναι να ερθει
Καλεις τα ρεμαλοπαιδα στο σπιτι σου με ενα ωραιο καφεδακι απο το πρωι και μεχρι το μεσημέρι ολα θα εχουν τελειωσει...
Και η δουλεια...απιστευτης ποιοτητας!!!
Εξακριβωμένο!!!
Θεμα μου:http://greekdiscus.com/test2000/showthread.php?t=1740

και αμα θες βοηθεια μεσα....

DIMITRIS K.
28-01-2009, 17:05
Παιδιά τι να πω...πευχαριστώ προκταβολικά!! Μια βοήθεια θα τη χρειαστώ!! Όχι καφε, τραπέζι θα σας κάνω!!!!0020

Θα σας ενημερώσω για την πορεία!!!

yiapas
28-01-2009, 18:17
Παιδιά τι να πω...πευχαριστώ προκταβολικά!! Μια βοήθεια θα τη χρειαστώ!! Όχι καφε, τραπέζι θα σας κάνω!!!!0020

Θα σας ενημερώσω για την πορεία!!!
Δημητράκι ξανασκέψου το.....θα έρθω με τον lorissport_46

κάνε το βήμα φίλε μου...ετσι και αλλιώς είναι η φυσικκή εξέλιξη
όλοι με μικρό ξεκινάμε και καταλήγουμε με ένα μπαούλο στο σαλόνι μας

για χέρι βοηθειας...μην κολλάς καθόλου εδώ είμαστεthamb

iliasf
28-01-2009, 19:20
παρε ενα 300αρι και σε ενα δυο χρονια πας για μεγαλυτερο doh:lllll:
περα απο την πλακα αν χρειαστεις βοηθεια παρε τηλεφωνο!

Jonny
28-01-2009, 22:19
Χρεώνω κάτι παρά πάνω whistle αλλά μη μασάς θα την κάνουμε την τράμπα σε χρόνο ρεκόρ με μηδέν απώλειες!thamb

delta66
28-01-2009, 22:38
...Πέρα από το στρίμωγμα και για το πως θα πείσω την παντόφλα (γυναίκα) για κάτι τέτοιο.....
Ολα γινονται. friends
Καν'της κανενα δωρακι

fNN8vpCwCAo

Μολις κλεινει η πορτα στο βιντεο, ερχονται τα ρεμαλοπαιδα με το διμετρο thamb

DIMITRIS K.
29-01-2009, 09:42
ΧΑΧΑΧΑ!!! Καλό!!!!

Σκέφτηκα 2 εκδοχές. Ή να το αγοράσω, χωρίς να το ξέρει και να της πω surpriiiiiiiiseeeeeee!!!! Με ρίσκο να βρεθώ κι εγώ και το ενυδρείο έξω από το σπίτι, ή να της το συζητήσω και σιγά σιγα να το χωνέψει, ή να με πετάξει έξω από το σπίτι με το ενυδρείο. Σε περίπτωση, που μείνω έξω από το σπίτι, πόσουν θερμαντήρες πρέπει να λειτουργώ????funy

Genirous
29-01-2009, 11:14
Αν βολεύει η μέρα θα έρθω και'γω για βοήθεια και για να ισσοροπήσουν λίγο τα πράγματα μιας και τρώω λίγο!!!:63:

andrikos
29-01-2009, 11:26
Αδερφέ μην το σκευτεσαι
Πάτα πόδι
Φρένο ρεεεεε
Κάνε την κ@βλ@ σου χωρίς δευτερη σκέψη
Εμεις φταίμε που το μόνο τους ενδιαφέρον είναι το κομμωτήριο;

Κι απο ρεμάλια γεμάτο το forum! M ενα σφύριγμα είμαστε εκεί c003

DIMITRIS K.
29-01-2009, 13:25
Αδερφέ μην το σκευτεσαι
Πάτα πόδι
Φρένο ρεεεεε

Κι απο ρεμάλια γεμάτο το forum! M ενα σφύριγμα είμαστε εκεί c003

ΓΚΡΟΑΡΡΡΡΡ!!! ΘΑ ΤΗΣ ΔΕΙΞΩ ΕΓΩ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΡΣΕΝΙΚΟ!!!!!:d:d

Yiannis59
29-01-2009, 13:28

whistlewhistlewhistlewhistlewhistlewhistlewhistle

Diskus Fan
29-01-2009, 14:08

doh Ωχ!!!! Παει!!! Χασαμε ενα μελος απο το φορουμ!!!!whistle

DIMITRIS K.
29-01-2009, 14:08
Δεν μου λέτε: Ξέρετε καν μαγαζί, που να έχει ποικιλλία από ρίζες Σουμάτρα?? Να ξεκινήσω από το ντεκορ, ωστε, όταν έρθει να τα έχω έτοιμα όλα!!!

Yiannis59
29-01-2009, 14:14
Nidal

Starfish και εχει και κατι δισκακια όνειρο τα ειδα εχτες

DIMITRIS K.
29-01-2009, 14:18
Nidal

thanks!!
Το έβαλα το τωρινό και αγγελία εδώ. Όποιος λοιπόν ενδιαφέρεται, το συζητάμε!!!

andrikos
29-01-2009, 14:47
Nidal

Tα δισκάκια τα είδα και εγώ....πειρασμός (αν ειχα 200 λιτρακια ακόμη.... )

Ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για την αντρική απόφαση thamb

mios
29-01-2009, 14:52
Και ξέρεις ε ,για το καινούργιο "....είναι ευκαιρία !!! στην τιμή που θα δώσω το παλιό angel "

Δεν μου λέτε: Ξέρετε καν μαγαζί, που να έχει ποικιλλία από ρίζες Σουμάτρα?? Να ξεκινήσω από το ντεκορ, ωστε, όταν έρθει να τα έχω έτοιμα όλα!!!

Ρίξε και μια βόλτα πριν την πίτα από Inn κάτι πήρε το μάτι μου

DIMITRIS K.
29-01-2009, 15:03
Μόλις της είπα ότι έχω βάλει αγγελια το τωρινό και θα πάρω καινούριο (με ύφος σατράπη), τι μου απάντησε??? Θα έχει γωνίες? Μην πέφτω επάνω και θα χτυπάω?????:bang:
Γυναίκες!!!!wall
Πάντως ψύχραιμα το πήρε!! Ίσως γιατί έχει λατρέψει τους δίσκους μας!! Και,όταν την είπα ότι θα έχουν και παρέα....0020

yiapas
29-01-2009, 19:16
μιάς και είσαι πιό κοντά στον Πειραιά πέρνα και απο Nidal
έχουν μείνει κάτι κομμάτια (γιατί κάποια τα σήκωσε ο Bob κατά την επίσκεψη του στην Αθηνα)xmm

delta66
29-01-2009, 19:34
... τι μου απάντησε??? Θα έχει γωνίες? Μην πέφτω επάνω και θα χτυπάω?????:bang:
Γυναίκες!!!!wall
....

http://www.cosycorner.gr/products/details.php?lang=gr&id=347

http://www.cosycorner.gr/uploaded/products/b/4904%20Kantenschutz%20f.%20Glastische.JPG

Yiannis59
29-01-2009, 19:35
http://www.cosycorner.gr/products/details.php?lang=gr&id=347

http://www.cosycorner.gr/uploaded/products/b/4904%20Kantenschutz%20f.%20Glastische.JPG

Εγραψες παλι ρεμαλιους 070:

tsiro
29-01-2009, 19:59
μιάς και είσαι πιό κοντά στον Πειραιά πέρνα και απο Nidal
έχουν μείνει κάτι κομμάτια (γιατί κάποια τα σήκωσε ο Bob κατά την επίσκεψη του στην Αθηνα)xmm
μαλλον τα σηκωσε ολαbor:χθες πηγα.....

DIMITRIS K.
29-01-2009, 20:41
Δεν με λέτε: Εναλλακτικά, αν πάρω το vision 260, γιατί με το 300 θα έχω σοβαρό πρόβλημα χώρου, θα είναι σηματική παραχώρηση??? Βασικά είναι ίδιες διαστάσεις με το 300, απλά κόβει στις άκρες..

andrikos
29-01-2009, 20:44
Δεν με λέτε: Εναλλακτικά, αν πάρω το vision 260, γιατί με το 300 θα έχω σοβαρό πρόβλημα χώρου, θα είναι σηματική παραχώρηση??? Βασικά είναι ίδιες διαστάσεις με το 300, απλά κόβει στις άκρες..

-1 δίσκος friends

DIMITRIS K.
29-01-2009, 20:45
-1 δίσκος friends

Εντάξει, αυτό το παλεύουμε. Και με 5 μια χαρά θα είμαι....

Jonny
29-01-2009, 22:57
Αδερφέ μην το σκευτεσαι
Πάτα πόδι
Φρένο ρεεεεε

Παντρέψου ρεμάλι και να δω τι θα λες μετά.....μόνο μην είσαι κάπως έτσι http://i476.photobucket.com/albums/rr125/HELLASJO/FILES/chickendance.gif

Ρίξε και μια βόλτα πριν την πίτα από Inn κάτι πήρε το μάτι μου

Καλά πήρε το μάτι σου, έχει και μεγάλες μακριές αλλά όχι πολλές όποιος προλάβει thamb