PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξενόγλωσσα φόρουμ



Genirous
16-09-2007, 17:45
Ιστοσελίδες διαδυκτιακών κοινοτήτων ανά τον κόσμο, με κύριο αντικείμενο συζήτησης το "βασιλιά" των ενυδρείων, Δίσκο!
Μία χρήσιμη λίστα για όποιον/όποιαν αρέσκεται σε ψάξιμο και διάβασμα, όπως επίσης ομιλεί κάποια ξένη γλώσσα ή κατάγεται από κάποια ξένη χώρα!

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Australian Discus Associaton Forum (http://www.ausdiscus.com.au/faqs.html)
Discus Forums (http://www.discusforums.com/forum/)
Discusforums.com.au (http://www.discusforums.com.au/)

ΑΥΣΤΡΙΑ
MyDiskus Forum (http://www.mydiskus.at/world/index.php?option=com_content&task=view&id=4&Itemid=14)

ΒΕΛΓΙΟ
Discusvis (http://www.xsbb.nl/phpbb/index.php?id=discusvis)

ΓΑΛΛΙΑ
A la decouverte du discus (http://discusdecouverte.freediscussion.net/)
Association Discus Passion (http://www.association-discus-passion.com/forum/index.php?sid=91b9352031381113f89b95f51b2731f2)
DiscusNature Forum (http://discusnature.societeg.com/forum/index.php)
Discus Scientifique (http://discus-scientifique.com/modules/newbb/)
DiscusPassion (http://www.discuspassion.com/forum/)
Discus-Portail.com (http://www.discus-portail.com/phpBB2/index.php)
Discus-Scientifique (http://discus-scientifique.forumactif.com/index.forum)
Discus tout Simplement (http://discusentreamis.positifforum.com/index.htm)
Le chant de l'eau (http://www.chantdeleau.com/forum/)
LesDiscus (http://www.lesdiscus.com/site/forum/)
Passiondiscus (http://www.passiondiscus.com/phpBB2/index.php)
Passionnement Discus (http://discus-claude.forumactif.fr/login.forum?connexion)
Quebec Discus (http://quebec-discus.superforum.fr/)
Santarem Discus (http://santaremdiscus.forumactif.com/index.forum)

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Aqua Diskus Forum (http://dj.chat-eu.de/forum/index.php)
Daniels Diskus (http://www.danielsdiskus.de/index.php?sid=c00b1ad595e7e2c9b10d1881e1fe14cc)
Das Diskusportal (http://www.diskusportal.de/portal/forum/)
Der Diskus (http://www.diskusse-forum.de/)
Deutsche-Diskusfreunde e.V. (http://www.deutsche-diskusfreunde.de/phpbb2/index.php?sid=53fbc42c324792382f4263e88fef2f01)
Diskus-24 (http://www.forum.action-service.info/forum/index.php)
Discus Club Germany (http://www.diskusnet.de/DCG/index.htm)
Diskusbrief Forum (http://www.diskusbrief.org/index.php?option=login)
DiskusForum24 (http://diskusforum24.msst.org/)
Diskus-Forum von Manuela & Frank (http://www.frankvondenhoff.de.tl/Diskus_Forum.htm?PHPSESSID=84e696cad235447b2350ddf 1618084aa)
Diskus-Freunde (http://www.diskus-freunde.de/)
Diskusnetz (http://www.diskusnetz.de/forum/)
Diskussionsforum fur Diskusliebhaber (http://www.diskusforum.com/)
Diskustalk (http://lds80-86-91-45.webperoni.de/forum/index.php?[/)
Diskustop.de (http://www.diskustop.de/Forum/)
Diskus Wissen Forum (http://www.diskus-wissen.de/diskus-wissen-forum/das-forum-rund-um-den-diskus.html)
Diskussionsforum fur Diskusliebhaber (http://www.ph-diskus.de/Diskussionsforum/index.php)
Dreamdiskus (http://www.dreamdiskus.com/forum/?)
Schulten Diskus (http://www.forumromanum.de/member/forum/forum.php?action=std_tindex&USER=user_107167&onsearch=1&threadid=2)

ΔΑΝΙΑ
Discusforum.dk (http://www.discusforum.dk/index.php)
Discus-Hulen (http://www.discushulen.dk/forum/default.asp)
DiscusKlubben Forum (http://forum.discusklubben.dk/index.php?sid=182b6a0f9a27741734455c4abc1fdc3d)

ΕΛΛΑΔΑ
GreekDiscus (http://www.greekdiscus.com/test2000/)

ΗΝΩΜΕΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ
Discus as a Hobby (http://discusasahobby.com/forum/)
Discus Haven (http://www.discushaven.com/index.php)
Discus Web Forum (http://www.awforum.net/discus/)
SimplyDiscus (http://forum.simplydiscus.com/)

ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ
British and International Discus Keepers Association (http://forum.bidka.org/index.php?)
Discus Dippy (http://www.discusdippy.com/)
Discus Fish UK (http://www.discusfishuk.com/discusfishforum//index.php?act=idx)
North West Discus (http://z12.invisionfree.com/north_west_discus/index.php?act=idx)
UK Discus Association Forum (http://forum.ukdiscus.co.uk/index.php)

ΙΣΡΑΗΛ
Discus-Israel (http://discus.org.il/forum/portal.php)

ΙΤΑΛΙΑ
Discus Club Italia Forum (http://www.discusclub.net/)
Discus Club Puglia (http://phpbb.forumgratis.com/dcp.html?sid=b21444210b58c671d21befe05504e649)
DiscusFriends (http://www.discusfriends.org/forum/login.asp?target=default.asp)
DiscusPassion (http://www.discuspassion.net/forum/index.php?PHPSESSID=aa7d31f291e2186fe52b07a2348678 1d;www)
DiscusPortal (http://www.discusportal.it/forum.php)
Mondodiscus-Forum (http://www.mondodiscus.com/discus/component/option,com_joomlaboard/Itemid,38/?lang=it)

ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Discus in Malaysia (http://www.discus.com.my/phpbb/index.php?sid=2ab633c3679e23eadd585db8378a6156)

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Discus Centraal (http://www.discuscentraal.nl/HTML/forumtotaal.htm)
Discus Club Holland (http://forum.discusnews.com/discus-nl/)
Discus Page Holland (http://forum.discusnews.com/discus-sion/)
Discusvis (http://www.12forum.nl/forum/?ID=623)
Discusvis-Forum (http://www.discusvis-forum.nl/index.php)
Jacodiscus (http://jacodiscus.messageboard.nl/)
Nederlands Discus Forum (http://f16.parsimony.net/forum28946/index.htm)
Symphysodon Forum (http://discus.yourbb.be/index.php?sid=dba4fb6a1365217ecb8e1cd98e19af43)

ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Awacs diszkosz foruma (http://www.diszkoszhal.atw.hu/)

ΠΕΡΣΙΑ
Persian Discus Club Forum (http://forum.pdiscus.com/)

ΠΟΛΩΝΙΑ
Forum Dyskusyjne Amatarow Dyskowcow (http://www.discusforum.info/)
Forum Dyskusyjne Miłośnikow Dyskowcow (http://www.discus.org.pl/phpbb/)
Forum Dyskusyjne Miłośnikow Dyskowcw (http://www.discus.org.pl/smf/index.php)

ΡΩΣΣΙΑ
ДИСКУСЫ Практические рекомендации ФОРУМ (http://www.discusfish.ru/forum/profile.php?mode=register&sid=bf9b5e95921be84f0e9323f2a69fc020)

ΣΙΝΓΚΑΠΟΥΡΗ
Discus Club Singapore (http://www.discusclubsg.com/yabbse/index.php)

ΣΚΩΤΙΑ
Scottish Discus Association (http://www.scottishdiscusassociation.co.uk/forum/index.php)

ΣΟΥΗΔΙΑ
Amazondiscus (http://www.amazondiscus.se/phpBB2/index.php)

ΤΣΕΧΙΑ
Czech Discus Club Forum (http://www.akvarista.cz/web/)
Symphysodon Forum (http://www.discus-cz.com/forum.html)

ΧΟΝΓΚ-ΚΟΝΓΚ (ΚΙΝΑ)
Discus (Workshop) Forum (http://hkdiscus.2mydns.com:98/php/index.php)


ΔΙΕΘΝΗ
The Discus Zone Forum (http://www.discusclub.org/dzone/dzforum/default.asp)

♫P☻nos♫
17-09-2007, 03:10
μπράβο καλή δουλειά έκανες
μονο ενα πρόβλημα βλέπω εδω... με έβαλες στην πρίζα να παω να μαθω Περσικα :65:

Genirous
14-10-2009, 10:37
North American Discus Association (http://forum.discusnada.org/index.php)

Θέλω να δω κάτι φωτογραφίες σε ένα θέμα και δε μπορώ... :(
Μήπως είναι κανείς μέλος εκεί...;

Diskus Fan
14-10-2009, 13:40
Καποια λινκ δεν ανοιγουν .... μηπως πρεπει να γινει ενα "καθαρισμα" ; ;)